1398-05-29
روانشناسی و موفقیت

تربیت کودکان باهوش با رازهایی ساده!

تربیت کودک باهوش

برای تربیت کودکان باهوش باید رازهایی را بدانید که چندان سخت نیستند. می توانید با استفاده از روش های زیر کودکی باهوش تربیت کنید.

برای تربیت کودکان باهوش باید رازهایی را بدانید که چندان سخت نیستند. می توانید با استفاده از روش های زیر کودکی باهوش تربیت کنید.

بیشتر بخوانید: آیا هوش بچه های امروزی واقعا بیشتر است؟

برای تربیت کودکان باهوش از او یک هنرمند بسازید!

تحقیقات نشان می دهد که نقاشی کردن و انجام کارهای دستی و ابتکاری بهترین راه برای تربیت کودک باهوش قبل از ورود به مدرسه است. دانشمندان معتقدند که نقاشی کردن پروسه یادگیری کودکان را بهبود می بخشد و کمک به افزایش سطح حافظه آن ها می نماید. کودکانی که کارهای هنری انجام می دهند در انجام کارهای علمی و حفظ مطالب و همچنین بسیاری از مهارت های دیگر قوی تر از باقی همسالان خود هستند.

بیشتر بخوانید: کودکان هوش را از مادر به ارث می برند یا پدر؟

تربیت کودکان باهوش

تربیت کودکان باهوش

برای تربیت کودکان باهوش چه کاری می توانید بکنید؟

برای تربیت کودک باهوش کافی است که با داوینچی درون او در ارتباط باشید و او را پرورش دهید! محیطی پر از مدادهای رنگی، کاغذها و بوم های نقاشی و … فراهم کنید تا او را به نقاشی کردن تشویق کنید. همچنین برای این که او بداند که شما برای کارهایش ارزش قائلید کارهای هنری او را در محیط منزلتان نصب کنید و همواره او را تشویق کنید.

اگر فرزندتان کمال گراست و در انجام نقاشی هایش وسواس به خرج می دهد کاری کنید که او در حین انجام کارهای هنری لذت ببرد و به او بفهمانید که کارش در هر صورت عالی است و به مرور پیشرفت خواهد کرد.

علاوه بر نقاشی می توانید با او به خیاطی، کار با لگوها، صنایع دستی، نجاری و …. بپردازید.

بیشتر بخوانید: پدرانی که فرزندان باهوش می خواهند بخوانند!

بیشتر بخوانید: توانمند سازی کودکان برای زندگی با چند روش ساده

برای تربیت کودکان باهوش صبحانه شاهانه به او بدهید!

همه ما می دانیم که صبحانه مهم ترین وعده غذایی انسان است. این مطلب در مورد زمانی که مغز کودک در حال رشد است بسیار ضروری تر و پر اهمیت تر هم می شود. تحقیقات نشان می دهند که کودکانی که صبحانه مفصل و مغذی می خورند تمرکز و توجه و همچنین یادگیری بسیار بیشتری نسبت به باقی کودکانی که صبحانه نمی خورند، دارند. می دانید چرا؟

مغز انسان زمانی که از خواب بیدار می شود یک مخزن خالی و بدون انرژی است. از طرفی غذایی که ما می خوریم گلوکز لازم برای به کار انداختن و ایجاد انرژی لازم برای بدن و مغز را تامین می کند. حال اگر کودکی که صبح از خواب با یک مغز خالی از گلوکز بیدار شده است را تصور کنیم خواهیم فهمید که چرا این کودک در یادگیری مطالب جدید و همچنین یادآوری مطالب قدیمی ضعیف است! بدن و مغز او بدون صبحانه انرژی لازم برای یادگیری را ندارد. تحقیقات گسترده در میان ۴۰۰۰ دانش آموز دبستانی نشان می دهد که کودکانی که به طور مرتب از خوردن صبحانه فراری هستند تاخیر و غیبت بیشتر، ضعف و عدم تسلط کلامی و همچنین مشکلات رفتاری بیشتری با والدین و معلمان خود دارند.

نوع مواد غذایی که کودکان در صبحانه مصرف می کنند هم بسیار مهم است چرا که مغز آن ها نیاز به یک قدرت و انرژی پایدار دارد. مواد غذایی غنی از فیبر و پروتئین بهترین انتخاب برای بالا نگه داشتن سطح قند خون مغز آن هاست. اگر صبحانه فاقد ارزش غذایی باشد سطح قند خون به همان سرعتی که بالا می رود سقوط خواهد کرد و کودک دچار افت قند خون در طی ساعات اولیه روز خواهد شد. بنابراین برای تربیت کودکان باهوش از کربوهیدرات ها و پروتئین های پیچیده برای وعده صبحانه فرزندتان استفاده کنید تا گلوکز آرام آرام در طی روز به مغز او تزریق شود. میوه و سبزیجات و همچنین ماهی و گوشت تازه بهترین انتخاب هستند.

بیشتر بخوانید: افزایش هوش و حافظه با ۲ راه ساده

بیشتر بخوانید: از پوشک گرفتن کودک با ساده ترین و بهترین راه حل !

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا