آموزشی

کسب درآمد از اینستاگرام ، چگونه با اینستاگرام کسب‌وکار خود را رونق دهیم؟

مسیر فکری خود را به چند دهه قبل بازگردانید. روزهایی که ابزارهای دیجیتال و اطلاع رسانی سریع به شکل امروزی‌اش وجود نداشتند. روزهایی که چرخ اطلاع رسانی اخبار کند بود و افراد حقیقی و حقوقی بایستی راه‌هایی پرهزینه، زمان‌بر و کم‌بازده‌ای را طی میکردند تا بتوانند کسب‌وکار خود را گسترش و رونق ببخشند. با آموزش کسب درآمد از اینستاگرام با نت نوشت همراه باشید چرا که می خواهیم به شما بگوییم که چگونه با اینستاگرام کسب‌وکار خود را رونق دهید؟

۶+

مسیر فکری خود را به چند دهه قبل بازگردانید. روزهایی که ابزارهای دیجیتال و اطلاع رسانی سریع به شکل امروزی‌اش وجود نداشتند. روزهایی که چرخ اطلاع رسانی اخبار کند بود و افراد حقیقی و حقوقی بایستی راه‌هایی پرهزینه، زمان‌بر و کم‌بازده‌ای را طی میکردند تا بتوانند کسب‌وکار خود را گسترش و رونق ببخشند. با آموزش کسب درآمد از اینستاگرام با نت نوشت همراه باشید چرا که می خواهیم به شما بگوییم که چگونه با اینستاگرام کسب‌وکار خود را رونق دهید؟

در مطالب دیگر نت نوشت می توانید با ۱۱ ترفند اینستاگرام و ۴ ترفند امنیتی اینستاگرام و ۶ نکته اینستاگرام و ۷ ویژگی مخفی اینستاگرام و آموزش افزایش فالوور در اینستاگرام آشنا شوید. برای دستیابی به این مجموعه روی هشتگ آموزش اینستاگرام کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: آمار کاربران اینستاگرام : اینستاگرام به طور باورنکردنی در دنیا محبوب شده است!

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

اما امروز معرفی کامپیوترها و اسمارت‌فون‌ها منجر به تغییر کسب‌وکارها و حتی شکل‌گیری مشاغل جدیدی شده است. نمونه‌اش همین تلگرام که الان تقریبا هر کسی از آن استفاده میکند و بسیاری از افراد با اطلاع رسانی و ارائه خدمات در آن کسب درآمد میکنند. پلتفرمهای دیجیتال اکنون فرصت مناسبی برای شرکتهای بزرگ و حتی بنگاه‌های اقتصادی کوچک فراهم آورده‌اند.

بیشتر بخوانید: رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده

در واقع زمانی که تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، واتس‌اپ و نمونه‌های فراوان دیگر را با دید اقتصادی نگاه میکنیم به ابزارهای کارآمدی جهت توسعه مشاغل مبدل میشوند. به عنوان مثال لوک کورزمن مدیر عامل شرکت womansbest که در کار فروش محصولات فیتنس، زیبایی و مکملهای غذایی است توانست با معرفی محصولاتش در یک صفحهاینستاگرامی کسب‌وکار خود را به بیش از ۱۵۰ میلیون نفر معرفی و به درآمد سالانه ۱۰ میلیون دلار دست یابد. این صفحه اینستاگرامی اکنون با بیش از ۲ میلیون فالوور به یکی از کامپوننتهای اصلی در برندسازی موثر این شرکت مبدل شده است. حال ببینیم کورزمن مهمترین عناصر تاثیر گذار در رشد کسب‌وکار از طریق اینستاگرام را چه میداند.

روی مشتری‌ها تمرکز کنید.

اولین نکته در لیست آموزش کسب درآمد از اینستاگرام، در اولویت قرار دادن مشتری‌های شماست. سعی نکنید حریصانه و با این تصور که میتوانید بین سودآوری و افزایش مخاطب توازنی برقرار کنید، تعداد اعضای صفحه و فالوورها را به هر قیمتی افزایش دهید! صفحه اینستاگرامی شما باید با موضوعی مشخص، مخاطبانی مشخص و محتوایی هدفمند برای افرادی که در آینده قرار است به مشتری‌های شما مبدل شوند؛ فعالیت کند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ ترفند مخفی اینستاگرام که باید قبل از استفاده از این شبکه اجتماعی بدانید!

به علائق مشتریان بالقوه خود احترام بگذارید و متناسب با آن عملکردهای بعدی خود را برنامه‌ریزی کنید. غرق در اعداد و ارقام نشوید. سعی کنید بر اساس متریکهای خودتان رشد صفحه را زیر نظر بگیرید. با مشتریها ارتباط برقرار کنید و از سلایق، چیزهایی که دوست دارند و چیزهایی که تمایلی ندارند آگاه شوید. ارتباط موثر قطعا موثر خواهد بود!

زبان اهالی اینستاگرام را درک کنید.

از آنجایی که این پلتفرم دیجیتال توسط افراد جوان و تکنولوژیک خلق شده، به دنبال آن مجموعه‌ای از قواعد، استایلها و شیوه‌های ارتباطی جدید نیز مطرح شده است. در واقع همه اینها باعث شده تا زبان دیجیتالی مخصوصی در این شبکه اجتماعی شکل بگیرد. سعی کنید برای کسب درآمد از اینستاگرام این زبان جدید را یاد بگیرید و برای معرفی برند خود نهایت استفاده را از آن ببرید. به عنوان مثال قرار دادن یک تصویر پروفایل بی‌ربط، با کیفیت پایین و یا کپشن نامناسب و حتی پستهای اسپم معنی خوبی در این زبان ندارند و قطعا به برند شما لطمه خواهد زد.

بیشتر بخوانید: ۴ ترفند امنیتی اینستاگرام ؛ این نکات مهم را در اینستاگرام رعایت کنید!

حتی درک طعنه‌ها و پاسخ دادن با آنها مستلزم درک این زبان مشترک است که به مرور متوجه آن خواهید شد. به محض درک سلائق کاربران، آسان‌تر خواهید توانست، برند و محصولاتتان را به شکل موثرتری معرفی نمایید. علاوه بر این بایستی خودتان را با الگوهای فرهنگی متفاوت نیز تطبیق دهید. قرار نیست که همه افراد فضای فکری و فرهنگی متناسب با ذائقه شما داشته باشند.

درک خوبی از ارتباطات داشته باشید.

با توجه به ظرفیت بالقوه شبکه‌های اجتماعی و ارتباط وسیع نقطه به نقطه سعی کنید از محتوایی استفاده کنید که نظر کاربران را جلب و ضریب بازنشر آن را افزایش دهد. در هنگام انتشار این نوع مطالب سعی کنید همزمان میزان علاقه‌مندی کاربران، میزان مشارکت آنها، بحثهایی که میکنند و عناصری که باعث علاقه‌مندی آنها شده را رصد کرده و به عنوان راهبردی برای هدایت محتوای آتی صفحه خود استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ ترفند مخفی اینستاگرام که باید قبل از استفاده از این شبکه اجتماعی بدانید!

استفاده صحیح از ابزارهای تحلیلی را یاد بگیرید.

اینستاگرام نیز همانند هر ابزار دیگری در دسترس همگان است. چیزی که باعث میشود بین شما به عنوان یک فرد موفق و یک فرد ناموفق تفاوت ایجاد کند؛ شیوه استفاده و به کارگیری آن است. علاوه بر یادگیری صحیح اینستاگرام سعی کنید با ابزارهای اتوماسیون و تحلیلگر مانند Social Blade و Salesforce آشنا شوید. این ابزارها و سایر مواردی که با جستجوی ساده‌ای در اینترنت به انبوه آنها دسترسی خواهید داشت؛ در صورتی که آگاهانه و با بررسی دقیق انتخاب شوند دوستان خوبی در تولید محتوا، برنامه ریزی و افزایش کارآمدی اینستاگرام خواهند بود.

بیشتر بخوانید: تیک آبی اینستاگرام را اینگونه از آن خود کنید!

به عنوان مثال آیا خوب نیست که بدانید، بهترین زمان برای ارسال پست جدید چه زمانی است؟ البته این ابزارها به خودی خود ابزار هستند و این شما هستید که با قدرت ذهنی خود بایستی نتایج جمع‌آوری شده را آنالیز و در راستای بهبود کسب‌وکار خود به کار گیرید. بنابراین سعی کنید با افزایش قدرت آنالیز و تحلیل خود به شکل موثرتری برای کسب درآمد از اینستاگرام استفاده نمایید.

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

همکاری متقابل داشته باشید.

سعی کنید با مشاغل، افراد، صفحه ها و شبکه‌های اجتماعی همکار ارتباط برقرار کرده و همکاری متقابل داشته باشید. بد نیست در همایشها و رویدادها حضور خود را پررنگ تر نشان دهید. این رویدادها به دلیل ارتباط چهره به چهره تاثیر خوبی در افزایش مشتریان شما خواهند داشت. به عنوان مثال womansbest چندین بار اسپانسر بوده و از این طریق توانسته است به صورت چشمگیری تعداد کاربران صفحه خود را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: دانلود اطلاعات اینستاگرام ، چگونه از اطلاعات اکانت اینستاگرام پشتیبان تهیه کنیم؟

در کل ابزارها در خدمت اندیشه، هنر و راهبرد ما هستند و بدون آنها چیزی جزء اتلاف انرژی، زمان و هزینه در پی نخواهند داشت. دقیقا مانند یک نقاش حرفه‌ای که با استفاده از همان قلم ساده‌ای که در دست من و شماست، آثار بدیعی خلق و به فروش میرساند!

در این مطلب سعی شد نکات مهم در جهت یادگیری و آموزش کسب درآمد از اینستاگرام را به شما ارائه بدهیم، در صورتی که سوال یا پیشنهادی داشتید در دیدگاه با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: چگونه در اینستاگرام معروف شویم ؟

بیشتر بخوانید: راهنمای تنظیمات نوتیفیکیشن در اینستاگرام

بیشتر بخوانید: ۱۲ نکته اینستاگرامی که حتما باید بدانید!

بیشتر بخوانید: فالو کردن هشتگ در اینستاگرام ؛ چیزی را از قلم نخواهید انداخت!

بیشتر بخوانید: معرفی ۵ ابزار اتوماتیک برای اینستاگرام ؛ بازاریابی متفکر با اینستاگرام

بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از دو قابلیت جدید آرشیو استوری و هایلایت استوری اینستاگرام

بیشتر بخوانید: بهترین عکس های اینستاگرام تان در سال ۲۰۱۷ را یکجا ببینید!

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    پیامک لند

    ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۶:۴۶

    من از سایت شما واقعا استفاده بهینه را بردم همه چیز این مقاله کامل و جامع بود و من به مقصودم رسوند

    ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا