1398-01-02
ادبیات جهان

معرفی رمان سانست پارک Sunset Park نوشتۀ پل استر

رمان سانست پارک

رمان سانست پارک نوشتۀ پل آستر نویسندۀ آمریکایی است. مایلز هلر پسر موریس هلر صاحب کتابفروشی و انتشارات معروف آمریکایی و مری لی سوان بازیگر تیاتر است. او پس از حادثه‎ای خانه را ترک می‎کند و زندگی تنهایی و مستقل خود را آغاز می‎کند.

رمان سانست پارک Sunset Park نوشتۀ پل استر نویسندۀ آمریکایی است. مایلز هلر پسر موریس هلر صاحب کتابفروشی و انتشارات معروف آمریکایی و مری لی سویان بازیگر تیاتر است. او پس از حادثه‎ای خانه را ترک می‎کند و زندگی تنهایی و مستقل خود را آغاز می‎کند. در این راه با آدم های مختلف آشنا می‎شود و زندگی را به گونه‎ای متفاوت از گذشته تجربه می‎کند. رمان داستان این سفر و زندگی و آدم های این راه است. در ادامه با معرفی رمان سانست پارک Sunset Park با نت نوشت همراه باشید.

معرفی رمان سانست پارک Sunset Park ؛ هر بار که خداحافظی می کنیم، اندکی می میریم.

رمان سانست پارک Sunset Park فصل بندی شده است. هر فصل با نام یکی از شخصیت‎های داستان است و به یکی از آنها می‎پردازد. راوی در فصل های مختلف متفاوت است. گاهی راوی دانای کل است و گاهی اول شخص مفرد. نثر رمان سانست پارک Sunset Park بسیار ساده و امروزی است. فرم پیچیده‎ای وجود ندارد. روایت خطی است و گاهی فلش بک‎هایی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: نقد داستان ملال انگیز نوشته‌ی آنتون چخوف، از سر گذراندن چنین لحظاتی ساده نیست

بیشتر بخوانید: مروری بر آثار پل استر ، من واقعا علاقه ای به خودم ندارم …

رمان سانست پارک Sunset Park ، داستان نسل جدید آمریکاست. داستان امریکای قبل از جنگ و بعد از جنگ جهانی است. نسل قدیم که به هر حال بچه‎های جنگ محسوب می‎شدند و نسل جدید که نسل بعد از جنگ هستند.

معرفی رمان سانست پارک نوشتۀ پل استر

معرفی رمان سانست پارک نوشتۀ پل استر

“مادرهایشان پانزده، هفده و یا بیست‎و‎دو ساله بودند که جنگ شروع شد. به هر حال بچه‎های جنگ محسوب می‎شدند. الان فکر می‎کند آن‎ها یک نسل فوق‎العاده خوش‎بین، محکم، وابسته، سخت‎کوش و شاید اندکی احمق بودند، اما همگی افسانه‎ی شکوه آمریکایی را باور داشتند و تردیدهایشان کمتر از بچه‎هایشان، یعنی دختران و پسران دوره‎ی جنگ ویتنام بود، بچه های عصبانی بعد از جنگ که شاهد بودند کشورشان به یک غول خشن ویرانگر تبدیل شد.”

پاراگراف بالا به نظر می‎رسد که تمام آن چیزی است که رمان سانست پارک Sunset Park ‎ می‎خواهد بگوید، تردید و فروپاشی نسل جدید آمریکا است. نسلی که دیگر کلیشه‎ها را باور ندارد، رویای آمریکایی را باور ندارد و به دنبال هویت است.

بیشتر بخوانید: رمان همه چیز فرو می پاشد نوشته‌ی چینو آچه به

بیشتر بخوانید: تحلیل رمان ارواح اثر پل استر 

پل آستر در رمان سانست پارک Sunset Park آمریکای امروز را به تصویر می‎کشد. و در حین روایت زندگی شخصیت‎های مختلف تصویری از جامعه‎ی آمریکایی می‎دهد. شخصیت‎های رمان سانست پارک Sunset Park از نسل‎های مختلف و همچنین از قشرهای مختلف جامعه هستند. هر یک درگیری‎های درونی و بیرونی متفاوتی با یکدیگر دارند. از زاویه‎ی دید این درگیری‎هاست که پل آستر جامعه را به نقد می‎کشد. هر چند برخی از شخصیت ها به خوبی پرداخته نشده اند و با وجود اختصاص دادن فصلی اختصاصی به آن ها شناخت خوبی نمی دهد.

بسیاری از نمادهای زندگی آمریکایی را می‎توان در این اثر دید. از عشق و علاقۀ مردم به بیسبال و قهرمانان آن تا آثار ادبی مشهور مانند “کشتن مرغ مقلد” و”گتسبی بزرگ”. هر یک از این نمادها جهانی هستند و در تمام جهان آمریکا با بسیاری از این نمادها به یاد آورده می‎شود. بسیاری از شخصیت‎های فرعی که در این کتاب آورده شده‎اند واقعی هستند و البته زندگی آنها آمیخته‎ای از واقعیت و خیال است.

زمان رمان سانست پارک Sunset Park در سال ۲۰۰۸ است. سالی که شاهد بحران اقتصادی آمریکا بوده‎ایم و همچنین اثرات جنگ عراق. مکان رمان در فلوریدا و نیویورک دو تا از شهرهای مهم آمریکاست.
“پل آستر” نویسندۀ رمان، فیلم نامه، شاعر و مترجم مشهور آمریکایی است.

بیشتر بخوانید: تحلیل رمان شب پیشگویی نوشته‌ی پل استر

بیشتر بخوانید: تحلیل رمان زنی با موهای قرمز اثر اورهان پاموک روایتی ساده از افسانه های کهن

پل آستر متولد ۱۹۴۷

پل آستر متولد ۱۹۴۷

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا