1398-02-04
زندگی و سلامت

صمغ موجود در آدامس دستگاه گوارش را نابود می کند؛ لطفا آدامس نخورید !!!

gum-digestion

میلیونها انسان هستند که با جویدن آدامس بعد از غذا یا در طی روز انس گرفته اند. اما اگر می دانستید که جویدن آدامس چه مضراتی در بر دارد، برای حفظ سلامتی خود هرگز از آن استفاده نمی کردید.

آیا شما هم بعد از صرف ناهار در محل کارتان حتما باید یک آدامس بجوید؟ میلیونها انسان هستند که با جویدن آدامس بعد از غذا یا در طی روز انس گرفته اند. افراد زیادی از آدامس به عنوان یک خوشبو کننده تنفس استفاده می کنند. آدامس ها با عطر و طعم های متفاوت طرفداران بسیاری دارد.

اما اگر می دانستید که جویدن آدامس چه مضراتی در بر دارد، برای حفظ سلامتی خود هرگز از آن استفاده نمی کردید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : اگر دهانتان بوی بد می دهد این گیاه را به جای آدامس های سمی بجوید

خطرات ناشی از دی اکسید تیتانیوم

دی اکسید تیتانیوم یک محصول شناخته شده است که از ترکیبات کوچک فلزی بدست می آید. این عنصر خطرات بسیار جدی برای بدن انسان در بر دارد. دی اکسید تیتانیوم جهت روشنی رنگ سفید آدامس ها و دیگر محصولات مرتبط به کار می رود. این عنصر اثرات تخریبی شدیدی بر روی روده  به جا می گذارد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : با دم کردن این گیاه هوای خانه را خوشبو و کاملا ضدعفونی کنید

تهدیدات روده

gum-digestion

طبق تحقیقات دانشمندان که توانستند ارزش یک وعده غذایی را در طی چهار ساعت در روده کوچک کنترل کنند. همچنین در طی سه وعده غذایی طی پنج روز را نیز مورد آزمون قرار دادند. ذرات نانو دی اکسید تیتانیوم که در روده به دست آمد این عوارض را به همراه داشت. تضعیف روده، کند شدن روند سوخت وساز، التهابات روده ای، پایین آمدن میزان دفاع روده در برابر عوامل بیماری زا. همچنین جذب مواد مغذی مانند آهن، روی، اسید های چرب و . . . به شدت کند و مسدود شده بود.

به این ترتیب می توان گفت که نانو ذرات باقی مانده از تغذیه به راحتی می تواند در روده کوچک اثرات تخریبی ایجاد کنند. کار جذب مواد مغذی نیز در این مرحله به اختللال بر می خورد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : علل و مراحل پیدایش سرطان روده؛ روده ها به راحتی سرطانی می شوند اگر…

نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم

در آزمایشات دانشمندان ذرات نانو حاصل از دی اکسید تیتانیوم در چندین مورد غذایی مشاهده شد. یکی از این مواد غذایی که مصرف شایع و زیادی هم دارد سس مایونز می باشد. همچنین غذاهایی که از شکر فراوان تشکیل شده اند نیز حاوی میزان زیادی از نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم می باشند.

آب نبات ها و شیرینی ها  و دونات ها و البته آدامس ها حاوی میزان بالایی از این نانو ذرات های مضر هستند.

در مواد غذایی شیرین برای جلوگیری از خراب شدن غذاهای فرآوری شده از این عنصر استفاده می شود.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : این ماده غدایی برای سیستم گوارش شما ارزش حیاتی دارد؛ پروبیوتیک ها را بشناسید!

آدامس جویدن ممنوع

gum-digestion

اکسید تیتانیوم دلیل عمده و مهم ترک نکردن آدامس است. بسیاری از محصولات آدامس حاوی میزان فراوانی امولسیون جهت حفظ عطر و طعم می باشند. خود آدامس نیز برای محفوظ نگه داشتن رنگ و طعم از این اکسید استفاده می کند. این اکسید در آدامس کمک می کند که به دندان نچسبد.

اما این امولسیون شیمیایی در دستگاه گوارش مانند یک ماده شوینده عمل می کند. با گذشت زمان و مصرف زیاد این امولسیون توسعه سرطان روده بزرگ را نیز در پیش رو خواهیم داشت.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : با این مواد غذایی سیستم ایمنی بدن را قوی کنید!

جایگزین های آدامس را بشناسیم

اگر شما درمحل کارتان غذایی می خورید که بوی پیاز یا مخلفات ساندویچی آن ناراحتتان می کند، از جایگزین ها استفاده کنید. عطر و طعم جعفری یا نعنا این بود بد را از ذهان شما خارج می کند. مقداری آب لیمو بنوشید تا بو بد رفع شود. مسواک بهترین راه حل نظافت و از بین بردن بوی بد دهان است.

نخ دندان در ادامه مسواک از بهترین راه حل ها برای برطرف کردن بوی نامطبوع دهان است. آدامس ها از مواد شیمیایی مضرری تشکیل شده اند که سبب خرابی دندان و بسیاری از بیماری های دیگر می شوند.

مصرف آن را محدود و کم کم قطع کنید. جایگزین های بسیاری بهتری می تواند بدون عوارض سلامتی شما را حفظ کند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا