اخبار تکنولوژی

سنسور خواب نوکیا کمک می‌کند راحت‌تر بخوابید؛ اتوماتیک چراغ‌ها را خاموش، و دما را تنظیم خواهد کرد!

شرکت فنلاندی در نمایشگاه بین المللی سی ئی اس (CES) یک گجت به نام “Nokia Sleep” که به عنوان یک “سنسور خواب نوکیا” از آن وصف شده، و در یک لایه یا پد تشکی به کار گرفته می شود، را معرفی کرد. پد تشکی که به “وای فای” متصل است، در زیر لایه تشک قرار می گیرد و فرض بر این است که الگوهای خواب را ضبط می کند. سپس این اطلاعات با نرم افزار Health Mate نوکیا همگام سازی شده، و پس از تجزیه و تحلیل، به نمره خواب (خواب بهتر به وسیله ابزارهای تکنولوژی) کمک می کند. نوکیا می گوید این سنسور خواب علاوه بر نظارت بر روند خواب، الگوهای خروپف را نیز دنبال می کند.

Nokia Sleep با IFTTT (وبسایت و سرویس ifttt عملکرد های متفاوت و مختلف را برای شما به هم مرتبط می کند!) نیز ادغام شده است، بنابراین شما می توانید عادات خواب خود را تنظیم کنید. به عنوان مثال می توانید آن را برای خاموش کردن چراغ ها و تنظیم دمای اتاق برای زمانی که به خواب می روید، یا برای کنار زدن پرده ها وقتی که از خواب بیدار می شوید، تنظیم کنید (چراغ ها، وسایل گرمایش و سرمازا و پرده های اتاق همه باید به Wi-Fi متصل شوند).

جدیدترین محصول سلامت نوکیا، نمونه جدید محصولی است که قبلا هم ساخته شده بود.
جدیدترین محصول سلامت نوکیا با عنوان سنسور خواب نوکیا یا Nokia Sleep نمونه جدید محصولی است که قبلا هم ساخته شده بود.

انتظار می رود سنسور خواب نوکیا در سه ماهه اول سال جاری وارد بازار شود. و قیمت آن ۹۹٫۹۵ دلار خواهد بود.

نوکیا همچنین می گوید که اکنون برنامه Health Mate این شرکت  با دستیار هوشمند آمازون (Amazon’s Alexa) کار می کند، به این معنی که شما می توانید در محصولات “Alexa-enabled” ، برای دریافت به روز روند سلامت خود از برنامه “Health Mate” اقدام کنید.

نوکیا قبلا هم  گجت هایی  شبیه به “Nokia Sleep” از قبیل “Withings Aura”  که  نور بی نظیری را در اتاق خواب پخش می کرد و اهنگ آرام بخشی را می نواخت، و یک مچ بند را ارائه کرده بود.

این ابزارها همیشه دقیق نیستند، برخی از مطالعات نشان می دهند که آنها “قادر به تشخیص مراحل خواب به طور دقیق نیستند” و “دقت پایینی در تشخیص زمان بیداری دارند” و اینکه پد های تشکی می توانند اطلاعات غلطی را ثبت کنند: اگر هم بستر یا حیوان خانگی روی تخت مجهز به پد حرکت کند، اطلاعات آنها را به اشتباهی برای کسی که پد برای او در نظر گرفته شده ثبت می کند (در تشخیص فرد دقیق عمل نمی کنند).

اما نوکیا می گوید که سنسور خواب نوکیا “Nokia Sleep” طراحی شده تا در کنار تخت موازی با قفسه سینه قرار گیرد،  بنابراین قادر به تشخیص حرکات فرد و مهمتر از همه علائم حیاتی (ضربان قلب و تنفس) از هم بستر می باشد.” این کمپانی هم چنین می گوید که الگوریتم های پد خواب مقابل داده های بالینی حاصل از آزمون های پلی سومنوگرافی (آزمایش چند گانه خواب) آموزش دیده اند.

محمد سلیمانی

کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا