گجت‌ها

سود مخفی اپل از گجت های پوشیدنی درآمدی بیشتر از ایرلاین‌ها را در بردارد!

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، می گوید که درآمد کسب و کار “گجت های پوشیدنی اپل” آنقدر زیاد است که بر اساس نشریه فورچن (Fortune 400) می توان آن را جزء ۴۰۰ شرکت پر درآمد آمریکا بشمار آورد، و این بدان معنی است که درآمد سالانه فروش آنها حداقل ۶٫۷ میلیارد دلار است.
اپل واچ، هدفون های بیتس و هدفون های بی سیم ایر پاد محصولاتی هستند که به عنوان گجت های پوشیدنی اپل به تولید می رسند.
شرکت اپل به عنوان “ آیفون” نیز شناخته می شود، زیرا بیش از نیمی از درآمد شرکت اپل، حاصل از فروش گوشی های آیفون است.
تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل روز پنجشنبه اشاره کرد که این شرکت دارای یک خط تولید جدید از گجت های پوشیدنی است که به طور نامحسوس و به سرعت در حال رشد و پیشروی است.

Apple Watch Hollis Johnson
Apple Watch Hollis Johnson

تیم کوک در کنفرانس مالی ماهانه اپل، به کسب و کار جدید ” گجت های پوشیدنی” اشاره کرد. با وجود اینکه نتایج مالی حاصل از فروش گجت های پوشیدنی قابل مقایسه با درآمد حاصل از فروش ایفون یا آی پد نیست، اما تیم کوک در مورد چشم انداز آینده ابراز امیدواری کرد.

تیم کوک میگوید: کسب و کار گجت های پوشیدنی با رشد ۷۵ درصدی در سه ماهه چهارم سال مالی۲۰۱۷ همراه بوده، که باعث شده این خط تولید، در کنار ۴۰۰ شرکت پر درآمد آمریکا قرار بگیرد.
طبق نشریه فورچن، چهارصدمین شرکت پرآمد سال، شرکت Calpine است.که درآمد سالیانه آن نزدیک ۶٫۷ میلیارد دلار است.
برهمین اساس تخمین زده می شود که اپل از طریق فروش گجت های پوشیدنی درآمدی حداقل ۶٫۷ میلیارد دلاری داشته است.
یعنی اینکه درآمد حاصل از کسب و کار گجت های پوشیدنی اپل بزرگتر از شرکت هایی مانند Jones Financial، jetblue و Activision Blizzard است.

فراتر از ساخت ساعت های هوشمند

سرمایه گذاران خواهان اطلاعات بیشتری در مورد نحوه فروش اپل واچ هستند. با وجودی که اپل واچ بازار ساعت های هوشمند را تصاحب کرده، اما میزان تولید این محصول پایین است.
هنوز اثری از افزایش فروش اپل واچ دیده نمیشود، با این وجود، شرکت اپل به دنبال راهی جدید است که ساعت های هوشمند خود را به سرعت فروش برساند.
گجت های پوشیدنی اپل همانطور که اشاره شد، به جز ساعت های هوشمند، شامل هدفون های بیتس و هدفون های بی سیم ایر پاد نیز می شود. نکته ای که مهم است، این میباشد که اپل ساعت های هوشمند را در دسته “سایر محصولات” قرار داده است. مسلما اپل در آینده برنامه های بیشتری را برای این بخش از محصولات خود در نظر دارد.

نمودار درآمد سالیانه اپل براساس محصول-منبع اپل
نمودار درآمد سالیانه اپل براساس محصول-منبع اپل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا