حیوانات خانگی

آیا میدانید که سگها با شنیدن موسیقی شاد می شوند ؟

dog

کسانی که از سگ نگهداری می کنند می دانند وقتی سگشان از روی رضایت دم تکان می دهد چه حس خوبی است . موسیقی کشف شده است که سگها با شنیدن آن حس شادمانی زیادی پیدا می کنند.

اگر شما از دوستداران سگها هستید یا از آنها مراقبت می کنید می دانید که دیدن خوشحالی سگها چقدر لذت بخش است. هیچ چیز خوشحال کننده تر از دیدن تکان دادن دم توله سگی که از روی رضایت و شادی برای صاحبش انجام می دهد نیست. این حیوان باوفا ارتباط نزدیکی با انسان دارد و به راحتی می تواند توسط انسان شاد یا غمگین شود. با توجه به مطالعات اخیر با راجع به اینکه سگها با شنیدن موسیقی شاد می شوند با یک ترفند بسیار ساده می توانید سگ خود را خوشحال کنید. با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: رابطه سگ و انسان عمیق تر از آنچه فکر می کنید، است!

سگها با شنیدن موسیقی شاد می شوند !

محققان دانشگاه گلاسکو در اسکاتلند با انجام مطالعات به اطلاعات بیشتری در مورد روحیه سگها پی برده اند. طی این مطالعات سگها با شنیدن موسیقی شاد می شوند احساس رضایت بیشتری پیدا می کنند. هر چند که سلیقه انواع سگ در موسیقی متنوع می باشد ولی میانگین علایق یک نوع موسیقی را نشان داده است. ژانر های مختلف موسیقی تغییرات فیزیولوژیکی و رفتاری متفاوتی را در سگها به وجود آورده است.

بیشتر بخوانید: تربیت سگ ، چگونه از واغ واغ کردن بی موقع سگ جلوگیری کنیم؟

موسیقی مورد علاقه سگ ها چیست ؟

dog

در ادامه تیتر سگها با شنیدن موسیقی شاد می شوند باید گفت سگها همانند انسان ها علایق متفاوتی به انواع موسیقی نشان داده اند. موسیقی کلاسیک در این حیوان می تواند اثر آرام بخشی داشته باشد. همچنین موسیقی های هوی متال سبب افزایش اضطراب و نا آرامی در سگها می شود. موسیقی هوی متال می تواند در استفاده از دندان نیش سگ تاثیر گذار باشد. به این ترتیب می توان گفت که اثرات روانی موزیک به خوبی بر روی سگها تاثیر خواهد داشت. روحیات این حیوان از نوع موسیقی که به گوشش میرسد تبعیت می کند.

بیشتر بخوانید: چگونه بوی سگ را در خانه از بین ببریم؟

در توضیح اینکه سگها با شنیدن موسیقی شاد می شوند باید کفت اگر شما با دیدن شادی این حیوان خانگی خوشحال می شوید می توانید از موسیقی های آرام کلاسیک استفاده کنید. ممکن است  در یک شب بارانی با شنیدن صدای رعد و برق حس اضطراب را در سگ خود حس کنید. می توانید این جور مواقع برای آرامش بیشتر حیوان خانگی اتان از یک موسیقی آرامبخش استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چرا سگ عاشق دیدن خنده های شماست!؟

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. حسین

    30 بهمن 1395 at 1:47

    0

    چه جالب . من واقعا این ناثیر رو در سگم مشاهده کردم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا