1398-03-05
روانشناسی و موفقیت

عکس پروفایل شما از شخصیت‌تان چه می‌گوید؟

عکس پروفایل

شبکه های اجتماعی چیزی نیست که امروزه کسی از آن برای ارتباط گرفتن با اعضای خانواده و دوستان از آن استفاده نکند. خیلی ها عکس های سلفی خودشان را برای عکس پروفایل شبکه های اجتماعی انتخاب می کنند. ولی تحقیقی که اخیرا انجام شده نشان می دهد نوع عکسی که برای پروفایل تان انتخاب می کنید شخصیت شما را به نمایش می گذارد.

عکسی سلفی یا عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی انتخاب می‌کنید و به اشتراک می گذارید تا مردم شما را ببینند شخصیت شما را نشان می‌دهد. موسسه توسعه و گسترش هوش مصنوعی آمریکا The Association for the Advancement of Artificial Intelligence نتیجه مطالعاتش را در این زمینه تحت عنوان “تجزیه و تحلیل شخصیت افراد از طریق عکس آن ها در شبکه‌های اجتماعی” چند وقت پیش منتشر کرد.

این موسسه معتقد است با توجه به عکسی که افراد در شبکه‌های اجتماعی از خود به اشتراک می گذارند ۵ تیپ شخصیتی را به نمایش می گذارد که می‌تواند به شما کمک کند تا بیشتر شخصیت خودتان را بشناسید.

این دسته بندی‌ها را امروز در نت نوشت بخوانید که خالی از لطف نیست.

فکر باز و بدون تعصب

عکس پروفایل

افرادی که از نظر روان شناختی زیاد باز هستند، تعصب ندارند، نگرش عمیق‌تری به زندگی دارند، خودخواه نیستند سعی می کنند تصاویری بگذارند که از نظر جنبه‌های هنری مورد تایید و خوشایند باشد. جنبه های هنری تصویر بیش از عکس خودشان اهمیت دارد.

وظیفه شناس

عکس پروفایل

این گروه سعی می‌کنند عکس شان طبیعی و رنگی باشد. افراد وظیفه شناس نظم را دوست دارند و بیشتر تمایل دارند از یک برنامه منظم پیروی کنند. هر چند به جزییات اهمیت می‌دهند ولی ممکن است عکس شان کمی تیره و تار باشد. نظم و انتظارات بیش‌تر از زیبایی برای آن‌ها اهمیت دارد.

برون گرا

عکس پروفایل

این افراد عکس های روشن با رنگ‌های روشن را ترجیح می دهند. شخص برون گرا به احتمال زیاد عکس خود را همراه با چند نفر دیگر به عنوان عکس پروفایل انتخاب می‌کند. این افراد زندگی را مثل یک میهمانی می‌بینند به همین دلیل عکس‌هایشان دسته جمعی است.

سازگار

عکس پروفایل

این گروه عکس‌های شخصی را به عکس‌های زیبا شناسانه ترجیح می‌دهند. تصویر ظاهری طبیعی دارد و روشن است حتی چهره. این افراد کاری به زوایای زیبایی عکس مثل کنتراست، وضوح و روشن بودن ندارند. این گروه مهربان و دوست داشتنی هستند.

روان رنجوری

عکس پروفایل

این افراد عکس های سلفی یا عکس های پروفایل شان به گونه‌ای است که همیشه قسمتی از چهره شان بزرگ‌تر یا مبالغه نمایی شده است. در واقع از عکس های ساده و طبیعی استفاده نمی‌کنند. گاهی حتی از عکس های بی مزه و ترکیبی یا مخلوط استفاده می‌کنند.

منبع:

PsyBlog AAAI

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا