1398-03-05
روانشناسی و موفقیت

با این روش‌ها نقطه ضعف احساسات خود را بشناسید!

نقطه ضعف احساسات

برای شما هم پیش آمده که احساس کنید در ارتباطات خود دچار ضعف هستید و یا این که دیگران از شما سوء استفاده عاطفی می کنند؟ برخی از افراد به نقطه ضعف های احساسی دچار هستند که سبب می شود به راحتی قربانی لطمات عاطفی اطرافیان قرار بگیرند. اجازه ندهید دیگران در رابطه با شما مانند یک قلدر رفتار کنند و از عواطف شما و نقطه ضعف احساسات تان سوءاستفاده داشته باشند. برای این که قربانی رفتار دیگران نباشید، می بایست نقطه ضعف احساسات خود را بشناسید و آن ها را برطرف کنید تا روابط مستحکم تر و قوی تری داشته باشید. هر کس باید نسبت به این علائم هشدار دهنده دقیق و حساس باشد و نقاط ضعف شخصیتی خود را از بین ببرد. این بار در نت‌نوشت شما را با خصلت های افرادی که نقطه ضعف احساسات خود را نمی شناسند آشنا می سازیم.

برای شما هم پیش آمده که احساس کنید در ارتباطات خود دچار ضعف هستید و یا این که دیگران از شما سوء استفاده عاطفی می کنند؟ برخی از افراد به نقطه ضعف های احساسی دچار هستند که سبب می شود به راحتی قربانی لطمات عاطفی اطرافیان قرار بگیرند. اجازه ندهید دیگران در رابطه با شما مانند یک قلدر رفتار کنند و از عواطف شما و نقطه ضعف احساسات تان سوءاستفاده داشته باشند. برای این که قربانی رفتار دیگران نباشید، می بایست نقطه ضعف احساسات خود را بشناسید و آن ها را برطرف کنید تا روابط مستحکم تر و قوی تری داشته باشید.

هر کس باید نسبت به این علائم هشدار دهنده دقیق و حساس باشد و نقاط ضعف شخصیتی خود را از بین ببرد. این بار در نت‌نوشت شما را با خصلت های افرادی که نقطه ضعف احساسات خود را نمی شناسند آشنا می سازیم.

اجازه ندهید که زیاد سرزنش شوید

یکی از علت های بسیار مهم در شکل گیری یک رابطه خشونت آمیز این است که خلق و خوی افراد بد طینت را تحمل کنید. اجازه ندهید دیگران صفت نا به هنجار خودشان را به شما تحمیل کنند و شما ناچارب اشید به طور مستمر خلق و خوی بد آن ها را تحمل کنید.

اگر مدام از طرف همسر خود سرزنش می شوید شک نکنید که شما یک قربانی هستید. سرزنش کردن زیاد یک رفتار نادرست است و البته پذیرش سرزنش زیاد هم یک عکس‌العمل نادرست است. شما مجبور نیستید سرزنش های اشتباه دیگران را به راحتی بپذیرید.

مورد تمسخر قرار نگیرید

زوج‌هایی که روابطشان در معرض تخریب و نابودی است معمولا زیاد همدیگر را مورد انتقاد یا تمسخر قرار می دهند.

سوءاستفاده کنندگان عاطفی چه همسر باشد و چه هر نسبت دیگر از جوک های بی رحمانه ،شدید و مسخره کننده بسیار استفاده می کنند. این اخلاق یکی از نشانه ها قلندری و زورگویی به دیگران است.

نسبت به همسرتان بی تفاوت نباشید

Blaming-Sabotage

برخی از زوج ها هیچ گاه از یکدیگر حمایت عاطفی ندارند.

آن ها با این رفتار می خواهند به نوعی یکدیگر را مجازات کنند. ممکن است این رفتار نوعی مجازات در ارتباطات باشد ولی هیچ گاه به منزله یک تنبیه کارایی لازم را ندارد. رفتارهایی مانند قدردانی، مهربانی، اطلاع داشتن از خواسته یکدیگر، با احساس رفتار کردن و . . . سبب می شود که نسبت به یکدیگر بی تفاوت نباشید. بی تفاوتی به خصوصیات و رفتار های یکدیگر به نحوی ” درمان خاموش ” نامیده می شود.

یکدیگر را تخریب نکنید

به جای حمایت از هم، یکدیگر را تخریب و تضعیف نکنید.

این خصوصیت آسیب های جدی به روحیه و ارتباطات شما وارد می کند. نسبت به یکدیگر احساس احترام واقعی داشته باشید و برای خراب کردن شخصیت طرف مقابل تان تلاش نکنید.

نظرات و ایده های یکدیگر را به خوبی اجرا کرده و به آن ها بها دهید.

تهدید بدترین شکل رابطه

ممکن است شخصی نسبت به تهدید، رعب و وحشت زیادی داشته باشد. این نوع رفتار سبب می شود که شخص مقابلش نسبت به این نقطه ضعف، رفتارهایی انجام دهد که رابطه را به یک ارتباط سمی تبدیل کند.

هر نوع تهدید حتی اگر خوش بینانه باشد می تواند یک مسیر برای سوءاستفاده قرار گیرد و کنترل تعادل رابطه را از طرفین بگیرد.

دیگران را کنترل نکنید

بسیاری از زوجین یا حتی افرادی که باهم در رابطه‌ای به سر می برند سعی می کنند طرف مقابل شان را کنترل کنند.

راه های کنترل دیگران هرچه واضح تر باشد سبب نابودی روابط می شود. افرادی که سعی دارند در زندگی قدرت را به دست بگیرند، مدام می کوشند دیگران را کنترل کنند و این سبب می شود طرف مقابل‌شان حس قربانی شدن شدیدی پیدا کند.

این نشانه ها و علائم عاطفی در برخی از انسان ها دیده می شود که نشان از یک مشکل روحی روانی است و می تواند سبب از هم پاشیدگی روابط زن و شوهری و حتی خانوادگی شود.

در صورتی که از این گونه خصلت‌ها در خود مشاهده می کنید حتما سعی کنید آن را اصلاح کرده تا به خود و دیگران آسیب نرسانید.

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا