دانستنی‌های سلامتی

شیمی درمانی عامل مرگ بسیاری از بیماران سرطانی است!!؟؟

شیمی درمانی عامل مرگ بسیاری از بیماران سرطانی است!!؟؟

برخی از مسائل در ذهن ما جا افتاده است و آنقدر در روح و روان ما ریشه کرده که فکر جایگزینی برای آن تصور نمی کنیم. یکی از این مسائل این است که همه ی ما فکر می کنیم شیمی درمانی تنها درمان سرطان است و تنها راه انتخابی همه افراد سرطانی شیمی درمانی است. تصور همه ما از افراد مبتلا به سرطان فردی بی مو است. در صورتی که این بی مو شدن تنها یکی از عوارض جانبی شیمی درمانی است، نه سرطان!

با این حال برخی از پزشکان به مبارزه با این درمان سنتی و دیرینه پرداخته اند و معتقدند که شیمی درمانی تنها راه درمان سرطان نیست و عوارض آن بیش از فوایدش برای بیماران است. یکی از این مخالفین دکتر Hardin B. Jones است.

برخی از مسائل در ذهن ما جا افتاده است و آنقدر در روح و روان ما ریشه کرده که فکر جایگزینی برای آن تصور نمی کنیم. یکی از این مسائل این است که همه ی ما فکر می کنیم شیمی درمانی تنها درمان سرطان است و تنها راه انتخابی همه افراد سرطانی شیمی درمانی است. تصور همه ما از افراد مبتلا به سرطان فردی بی مو است. در صورتی که این بی مو شدن تنها یکی از عوارض جانبی شیمی درمانی است، نه سرطان!

با این حال برخی از پزشکان به مبارزه با این درمان سنتی و دیرینه پرداخته اند و معتقدند که شیمی درمانی تنها راه درمان سرطان نیست و عوارض آن بیش از فوایدش برای بیماران است. یکی از این مخالفین دکتر Hardin B. Jones است.

شیمی درمانی و سرطان

او می گوید که در مطالعاتش به طور قطعی ثابت شده است که قربانیان سرطان که روند درمانی را در پیش نمی گیرند چهار برابر بیشتر از افرادی که تحت درمان قرار می گیرند زندگی می کنند. بیمارانی که از درمان سرطان خودداری می کنند به طور متوسط ۱۲٫۵ سال و بیمارانی که تن به درمان و جراحی می دهند فقط سه سال زندگی می کنند. در واقع می توان گفت که مضرات جراحی ها و درمان های سرطان بیشتر از فوایدشان است.

در یک تحقیق ثابت شده است که قربانیان سرطان که شیمی درمانی نمی کنند چهار برابر بیشتر از افرادی که تحت درمان قرار می گیرند زندگی می کنند.

شاید اظهارات ایشان کمی افراطی به نظر برسد اما اگر نگاهی به بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی بیاندازیم حرفهای او را تا حدی درک و حتی قبول می کنیم. متاسفانه در شیمی درمانی سلول های سالم نیز به همراه سلول های سرطانی آسیب می بینند و این یعنی اینکه بدن مجبور است با مشکلات دیگری به جز سرطان نیز دست و پنجه نرم کند.

حتی او تا جایی پیش می رود که می گوید خیلی از پزشکان شیمی درمانی را به خاطر پولی که از این کار عایدشان می شود برای بیماران تجویز می کنند!

اما مساله این است که افرادی که درگیر و قربانی سرطان هستند آیا می توانند از درمان خودداری کنند و از درمان های طبیعی برای درمان سرطان استفاده کنند؟ ریسک این قضیه را چطور می توان توجیه کرد؟؟؟

اگر شما از نزدیکان افراد مبتلا به سرطان باشید حاضرید این ریسک را برای بیمارتان قبول کرده و از انجام شیمی درمانی خودداری کنید؟ ما را با نظراتتان درباره این مطلب یاری کنید.

منبع + + +

۱۷ دیدگاه

17 دیدگاه

 1. محسن

  27 تیر 1395 at 7:07

  2+

  طی ۲۲ سال گذشته تقریبا۱۰ نفر از فامیل و آشنایان من ازجمله مادر عزیزم با ابطلا به سرطانهای مختلف فوت کردند.این افراد تازمانیکه عمل جراحی و سپس شیمی درمانی نکرده بودند تاحدودی توان راه رفتن وزندگی عادی البته همراه با درد را داشتند ولی متاسفانه بعد از عمل جراحی و شیمی درمانی نه تنها از دردشان کاسته نشد بلکه زخمهای جراحی شان نیز هرگز التیام نیافت و شیمی درمانی هم جز ازدیاد رنج و درد حاصلی نداشت و بعد از چندروز یا چند ماه فوت کردند.درستی نظر این پزشک کاملا برای من اثبات شده است.

  • رضا

   27 تیر 1395 at 9:29

   2+

   محسن جان مادر عزیزمن و پدر خانوم من هم هر دو پس از جراحی و شیمی درمانی فقط زندگی نباتی داشتند زخم بستر و…بسیار آزارشان داد و بیشتر ساعات شبانه روز در حالت بی هوشی .و این درمان ها نه تنها دردی از آنها درمان نکرد ،بلکه به علت هزینه های بالا ؛تمام اندوخته خانواده را هم به یغما برد .نتیجه درمان فوت بیمار در بد ترین حالت و خالی شدن و جیب بازماندگان.

   • رضا سامانی

    20 بهمن 1395 at 15:00

    1+

    متاسفانه سومین نفر هم از خانواده باهمین شرایط دی ماه فوت کرد .تنها نتیجه درمان هزینه ۵۴ میلیونی برای خانواده و درد و زجر بیشتر برای بیمار بی نوا .جراح فقط محوطه بطنی را باز کرد و اعلام کرد کاری نمیشود کرد !!!!!!!و بیماری که به علت جراحی همان اندک توان خود را از دست داد ،ومرفین با دوز بالا کاهنده درد و رنجش تا لحظات پایانی …

 2. علی

  27 تیر 1395 at 8:29

  3+

  باسلام به نظر بنده دیدگاه این پزشک کاملا درست ودر عمل هم تا حالا من که ۴۶ سال از عمرم گذشته وبسیاری ازدوستان وآشنایان خود را براثر سرطان از دست داده ام حتی برای یک نفر هم مفید بودن شیمی در مانی را ندیده ام شی می در مانی دایی من را که باوجود سرطان خون بسیار سر حال وتنومند بود به مشتی استخوان تبدی ل کرد و در نهایت از ما گرفت

 3. نیره کاظمیان

  27 تیر 1395 at 10:37

  0

  با سلام …پدر شوهر من مبتلا به سرطان معده شده بود …جراحی موفقی رو پشت سر گذاشت و خیلی خوب به درمان پاسخ داد … سه سال بعد در شرایطی که همه چیز خوب پیش می رفت …. در واکنش به عوارض شیمی درمانی … یک آمپول جدید شیمی درمانی باعث آمبولی شد و جانش رو از دست داد …..

 4. فریبا

  30 اسفند 1395 at 23:59

  0

  بله همسر من هم خوب بود و شیمی درمانی او را از بین برد. تا حالا هیچ بیماری نتیجه نگرفته .حتی به او دارویی دادن که در مدت پنج ماه تمام بدنش را درگیر کرد.

 5. بهروز

  13 مهر 1396 at 2:25

  0

  پدر بیچاره من هم در اثر شیمی درمانی شدید و نابجا فوت کرد در حالی که در زمان بیماری کاملا سرحال و پر انرژی بود

 6. Dar mande

  5 آذر 1396 at 23:50

  1+

  و اما من
  الآن که این متن را می نویسم
  مادرم هشتمین جلسه شیمی درمانی رو انجام داده
  و ۲۸ جلسه رادیوتراپی
  که همین پریروز از آخرین جلسه شیمی درمانی خلاص شده
  در بدترین حالت ممکن هست
  تهوع و استفراغ و عدم توانایی خوردن و لذا ضعف جسمانی از مادرم جز استخوان و پوستی چیزی باقی نگذاشته
  من در حالی ک اشک از چشمانم جاریست برای شما می نویسم
  و مادرم کمی آنطرفتر ۶ روز است که به جز آب و گاهی یک ذره آب میوه و چایی هیچ چیز نمی خورد و این مختصری هم ک می خورد بالا می آورد
  نمی دانم
  اما در این مدتی که همراه مادرم در بخش های انکولوژی و شیمی درمانی بودم چه مریض های که مردند و من را نا امید تر کردند و الان هم خود بی رمقتر از هر زمان محتاج یک سوسوی امیدم
  برای مادرم دعا کنید

 7. عباس

  27 فروردین 1397 at 23:31

  0

  خدا شفاش بده

 8. سید

  19 خرداد 1397 at 17:50

  2+

  سلام من سرطان لنفوم دارم دکتر گفتن شیمی درمانی ولی من گفتم نه .. ۱۰ یا ۱۲ سالم بود که یک غده سفت بدون درد در گردنم حس کردم الان بیست سالمه و زندم دارو‌های طب اسلامی ( تبریزیان ) هم خوبه چون ایشان ( تبریزیان ) همسرشان سرطان خون داشت ( ۳۵ سال قبل ) خودشان همسرشان را در ۲۰ روز درمان کردند با استفاده روایات و احادیث ائمه ( می خوام درمان اسلامی شروع کنم برام دعا کنید )

 9. مسعود

  28 تیر 1397 at 1:26

  1+

  سلام دوستان عزیز،غافل نباشید که بشر هنوز به درمان کامل سرطان ها نرسیده و تقریبا توانسته حدود هفت نوع سرطان را تا حدودی درمان یا به نوعی کنترل کنه که البته این سرطان ها همه با شیمی درمانی جواب گرفته اند،،جدا ازین که شیمی درمانی بروی سرطان های خاص جواب میده و برروی بقیه پاسخگو نیست اینرو هم باید اضافه کرد که طب سنتی و یا به نوعی اسلامی کاملا دست و پا بسته و بدون توجیه هست
  و اون هم نمیتونه درمان باش،البته که درست زندگی کردن و دوری از عادات بد (سیگار و قلیان و استرس) تنها راه مبارزه و پیشگیری از این بیماریست.

 10. سارا

  18 شهریور 1397 at 12:08

  0

  شیمی درمانی خیلی وقتها جواب داده…نا امید نباشید…..بدترین سرطان جواب داده..

 11. پوریا

  21 شهریور 1397 at 0:45

  1+

  سلام . با آرزوی سلامتی واسه همه کسایی که مبتلا به سرطان شده اند. مامان من سرطان معده داشت و این سرطان به غده های لنفی او متاستاز کرده بود. پیش فوق تخصص گوارش که رفته بودیم ، به ما گفت که اگه شیمی درمانی کنین جواب میده . شش جلسه شیمی درمانی شد. ۵ جلسه تو تبریز با دارو های ایرانی و ۱ جلسه تد تهران با دارو های خارجی. اما جلسه آخر انقدر دوز شیمی درمانی رو بالا برده بودند که خیلی ضعیف شده بود . همه ی عنصر هایی که تو آزمایش خون وی نشون میداد همگی از حد نرمال هم پایین بودن. متاسفانه وقتی که شیمی درمانی میشه بعضا سلول های ایمنی هم از بین می روند و اگر یه ویروسی نزدیک بیمار بشه فورا فرد به ان مبتلا میشه. .میخوام یه تجربه ی بد برای خودم و مفید برای کسایی که عزیزشونو دارن شیمی درمانی میبرن بگم. اینکه وقتی دارید شیمی درمانی عزیزتونو اجرا می کنید. حداقل اصرار کنید که مریضتون ۳روز مطلقا تو یه محیط تمیز و جایی که آلودگی و مخصوصا تماس با افراد به کمترین میزان برسد. بخاطر اینکه بدن فرد برای یه هفته بعد از شیمی درمانی فعلا ضعیف خواهد بود. کسانی که دارین حرف های من پسر بچه رو میخونین بدونین که دلم واسه همه مامان و بابایی که متاسفانه درگیر این بیماری بی انصاف میشوند میسوزه. بدبختانه مامان من بخاطر اینکه بعد از شیمی درمانی در icu بستری شد ، در icu که یکی از بخش های الوده به حساب میاد به یک نوع ویروس عفونی مبتلا شد و بعد از سه روز در اثر شوک سپتیک (شوک عفونی) و نه در اثر سرطان از دنیا رفت.
  به امید اینکه هیچ مریض سرطانی رو از دست ندیم…
  الهی به یاری تو…

 12. احسان

  16 مهر 1397 at 12:53

  0

  با سلام
  اگر کسی با طب سنتی یا اسلامی بیماری سرطانش خوب شده است با مدارک اعلام نماید تا همه بدونند که این طب می تواند سرطان را درمان کند و گرنه با حرف نمیشه چیزی رو ثابت کرد

 13. EAMAEEL

  16 مهر 1397 at 12:55

  0

  با سلام
  اگر کسی با طب سنتی یا اسلامی بیماری سرطانش خوب شده است با مدارک اعلام نماید تا همه بدونند که این طب می تواند سرطان را درمان کند و گرنه با حرف نمیشه چیزی رو ثابت کرد

 14. A.Sk

  3 آبان 1397 at 11:02

  1+

  متن بسیار مزخرفی بود بیماران شیمی درمانی گوش ندهید حتما شیمی درمانی بکنید ومایوس نشوید
  تمام بیماران سرطانی از دوست وآشنا که دیدم بعد از شیمی درمانی سالم هستند وهمچنان به زندگی بعد از چندین سال ادامه میدهند و سالم هستند
  این نوشته نشر اکاذیب است وسازمان نظام پزشکی که منتخب هزاران دکتر متخصص وفوق تخصص از جامعه بزرگ پزشکان هستند اینگونه اظهار نظر در حیطه اختیار آنها میباشد
  نویسنده عزیز با این متن باعث مرگ ومیر بیماران که در حال شیمی درمانی هستند نشو که از نیمه راه رها کنند
  که قلم شما باعث مرگ عده ای بشود وگناه اخروی سنگینی برای خودت خریده ای

 15. مریم

  16 آذر 1397 at 16:50

  0

  سلام
  با توجه به پیشرفت درمان‌های سرطان و کار متخصصین آنکولوژی، سرطانها با شیمی درمانی قابل پیشگیری هستند. و هیچ جای دنیا از طب سنتی و مکمل به تنهایی برای درمان استفاده نمیشه. به تغذیه تون برسید، از استرس دور بمونید و روند درمانتون را درست دنبال کنید. حتما شیمی درمانی نتیجه میده. بیماران را با توصیه های ابلهانه گمراه و نا امید نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا