دسته ها: دانستنی‌های سلامتی

شیمی درمانی عامل مرگ بسیاری از بیماران سرطانی است!!؟؟

برخی از مسائل در ذهن ما جا افتاده است و آنقدر در روح و روان ما ریشه کرده که فکر…

اشتراک گذاری

برخی از مسائل در ذهن ما جا افتاده است و آنقدر در روح و روان ما ریشه کرده که فکر جایگزینی برای آن تصور نمی کنیم. یکی از این مسائل این است که همه ی ما فکر می کنیم شیمی درمانی تنها درمان سرطان است و تنها راه انتخابی همه افراد سرطانی شیمی درمانی است. تصور همه ما از افراد مبتلا به سرطان فردی بی مو است. در صورتی که این بی مو شدن تنها یکی از عوارض جانبی شیمی درمانی است، نه سرطان!

با این حال برخی از پزشکان به مبارزه با این درمان سنتی و دیرینه پرداخته اند و معتقدند که شیمی درمانی تنها راه درمان سرطان نیست و عوارض آن بیش از فوایدش برای بیماران است. یکی از این مخالفین دکتر Hardin B. Jones است.

او می گوید که در مطالعاتش به طور قطعی ثابت شده است که قربانیان سرطان که روند درمانی را در پیش نمی گیرند چهار برابر بیشتر از افرادی که تحت درمان قرار می گیرند زندگی می کنند. بیمارانی که از درمان سرطان خودداری می کنند به طور متوسط ۱۲٫۵ سال و بیمارانی که تن به درمان و جراحی می دهند فقط سه سال زندگی می کنند. در واقع می توان گفت که مضرات جراحی ها و درمان های سرطان بیشتر از فوایدشان است.

در یک تحقیق ثابت شده است که قربانیان سرطان که شیمی درمانی نمی کنند چهار برابر بیشتر از افرادی که تحت درمان قرار می گیرند زندگی می کنند.

شاید اظهارات ایشان کمی افراطی به نظر برسد اما اگر نگاهی به بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی بیاندازیم حرفهای او را تا حدی درک و حتی قبول می کنیم. متاسفانه در شیمی درمانی سلول های سالم نیز به همراه سلول های سرطانی آسیب می بینند و این یعنی اینکه بدن مجبور است با مشکلات دیگری به جز سرطان نیز دست و پنجه نرم کند.

حتی او تا جایی پیش می رود که می گوید خیلی از پزشکان شیمی درمانی را به خاطر پولی که از این کار عایدشان می شود برای بیماران تجویز می کنند!

اما مساله این است که افرادی که درگیر و قربانی سرطان هستند آیا می توانند از درمان خودداری کنند و از درمان های طبیعی برای درمان سرطان استفاده کنند؟ ریسک این قضیه را چطور می توان توجیه کرد؟؟؟

اگر شما از نزدیکان افراد مبتلا به سرطان باشید حاضرید این ریسک را برای بیمارتان قبول کرده و از انجام شیمی درمانی خودداری کنید؟ ما را با نظراتتان درباره این مطلب یاری کنید.

منبع + + +

زهره خانی

سلامتی و موفقیت حق همه ماست....

مشاهده دیدگاه ها

 • سلام من سرطان لنفوم دارم دکتر گفتن شیمی درمانی ولی من گفتم نه .. ۱۰ یا ۱۲ سالم بود که یک غده سفت بدون درد در گردنم حس کردم الان بیست سالمه و زندم دارو‌های طب اسلامی ( تبریزیان ) هم خوبه چون ایشان ( تبریزیان ) همسرشان سرطان خون داشت ( ۳۵ سال قبل ) خودشان همسرشان را در ۲۰ روز درمان کردند با استفاده روایات و احادیث ائمه ( می خوام درمان اسلامی شروع کنم برام دعا کنید )

 • سلام دوستان عزیز،غافل نباشید که بشر هنوز به درمان کامل سرطان ها نرسیده و تقریبا توانسته حدود هفت نوع سرطان را تا حدودی درمان یا به نوعی کنترل کنه که البته این سرطان ها همه با شیمی درمانی جواب گرفته اند،،جدا ازین که شیمی درمانی بروی سرطان های خاص جواب میده و برروی بقیه پاسخگو نیست اینرو هم باید اضافه کرد که طب سنتی و یا به نوعی اسلامی کاملا دست و پا بسته و بدون توجیه هست
  و اون هم نمیتونه درمان باش،البته که درست زندگی کردن و دوری از عادات بد (سیگار و قلیان و استرس) تنها راه مبارزه و پیشگیری از این بیماریست.

 • شیمی درمانی خیلی وقتها جواب داده...نا امید نباشید.....بدترین سرطان جواب داده..

 • سلام . با آرزوی سلامتی واسه همه کسایی که مبتلا به سرطان شده اند. مامان من سرطان معده داشت و این سرطان به غده های لنفی او متاستاز کرده بود. پیش فوق تخصص گوارش که رفته بودیم ، به ما گفت که اگه شیمی درمانی کنین جواب میده . شش جلسه شیمی درمانی شد. ۵ جلسه تو تبریز با دارو های ایرانی و ۱ جلسه تد تهران با دارو های خارجی. اما جلسه آخر انقدر دوز شیمی درمانی رو بالا برده بودند که خیلی ضعیف شده بود . همه ی عنصر هایی که تو آزمایش خون وی نشون میداد همگی از حد نرمال هم پایین بودن. متاسفانه وقتی که شیمی درمانی میشه بعضا سلول های ایمنی هم از بین می روند و اگر یه ویروسی نزدیک بیمار بشه فورا فرد به ان مبتلا میشه. .میخوام یه تجربه ی بد برای خودم و مفید برای کسایی که عزیزشونو دارن شیمی درمانی میبرن بگم. اینکه وقتی دارید شیمی درمانی عزیزتونو اجرا می کنید. حداقل اصرار کنید که مریضتون ۳روز مطلقا تو یه محیط تمیز و جایی که آلودگی و مخصوصا تماس با افراد به کمترین میزان برسد. بخاطر اینکه بدن فرد برای یه هفته بعد از شیمی درمانی فعلا ضعیف خواهد بود. کسانی که دارین حرف های من پسر بچه رو میخونین بدونین که دلم واسه همه مامان و بابایی که متاسفانه درگیر این بیماری بی انصاف میشوند میسوزه. بدبختانه مامان من بخاطر اینکه بعد از شیمی درمانی در icu بستری شد ، در icu که یکی از بخش های الوده به حساب میاد به یک نوع ویروس عفونی مبتلا شد و بعد از سه روز در اثر شوک سپتیک (شوک عفونی) و نه در اثر سرطان از دنیا رفت.
  به امید اینکه هیچ مریض سرطانی رو از دست ندیم...
  الهی به یاری تو...

 • با سلام
  اگر کسی با طب سنتی یا اسلامی بیماری سرطانش خوب شده است با مدارک اعلام نماید تا همه بدونند که این طب می تواند سرطان را درمان کند و گرنه با حرف نمیشه چیزی رو ثابت کرد

 • با سلام
  اگر کسی با طب سنتی یا اسلامی بیماری سرطانش خوب شده است با مدارک اعلام نماید تا همه بدونند که این طب می تواند سرطان را درمان کند و گرنه با حرف نمیشه چیزی رو ثابت کرد

 • متن بسیار مزخرفی بود بیماران شیمی درمانی گوش ندهید حتما شیمی درمانی بکنید ومایوس نشوید
  تمام بیماران سرطانی از دوست وآشنا که دیدم بعد از شیمی درمانی سالم هستند وهمچنان به زندگی بعد از چندین سال ادامه میدهند و سالم هستند
  این نوشته نشر اکاذیب است وسازمان نظام پزشکی که منتخب هزاران دکتر متخصص وفوق تخصص از جامعه بزرگ پزشکان هستند اینگونه اظهار نظر در حیطه اختیار آنها میباشد
  نویسنده عزیز با این متن باعث مرگ ومیر بیماران که در حال شیمی درمانی هستند نشو که از نیمه راه رها کنند
  که قلم شما باعث مرگ عده ای بشود وگناه اخروی سنگینی برای خودت خریده ای

 • سلام
  با توجه به پیشرفت درمان‌های سرطان و کار متخصصین آنکولوژی، سرطانها با شیمی درمانی قابل پیشگیری هستند. و هیچ جای دنیا از طب سنتی و مکمل به تنهایی برای درمان استفاده نمیشه. به تغذیه تون برسید، از استرس دور بمونید و روند درمانتون را درست دنبال کنید. حتما شیمی درمانی نتیجه میده. بیماران را با توصیه های ابلهانه گمراه و نا امید نکنید.

 • با سلام. انیشتین میگه احمقانه ترین کار اینه که یک راه رو چند بار بریم و هر بار انتظار جواب های مختلف داشته باشیم. با احترام به همه پزشکان و علم پزشکی، درمان های تکراری برای بعضی سرطان ها مثل لوزالمعده مصداق این جمله انیشتین ه. وقتی همه میدونن که مثلا برای فلان سرطان با فلان درمان فقط ۵ در صد بیماران زنده میمونن چراباید باز هم اون درمان تکرار بشه؟ شوهر خواهر من حدود یک ماه پیش پس از یک سال سرطان لوزالمعده فوت کرد و خانواده من داغون شد. قرص تارسوا (tarceva) و شیمی درمانی توان جسمی لازم برای مقابله با بیماری رو به طور کامل ازش گرفت. متاسفانه یک هفته ست فهمیدم پدرم سرطان مثانه داره و داره از ما پنهون میکنه.
  لطفا اگر کسی درمان اسلامی برای سرطان مثانه داره و مطمئنه بهم بگه. مراقب سلامتی تون باشید. از تهران برید و تغذیه خودتون رو اصلاح کنید.

 • سلام...باید بدونید که علت خیلی از بیماری ها از جمله سرطان نتیجه ی اعمال ادمها و گناهاییه که انجام دادن ... اگه گناه انجام بدید مطمعن باشید از گیر مجازاتش نمیتونید در برید ... تو همین دنیا یقه ادمو میگیرن...البته نمیشه گف که هر کی که مبتلا به سرطان میشه حتما گناه خیلی بزرگی انجام داده... ولی گناه تو بوجود اومدن بیماری قطعااا بی تاثیر نیست .

نویسنده
برچسب ها: cancercancer cellsChemotherapyآیا شیمی درمانی تنها راه درمان سرطان است؟التهاببیماران سرطانیجراحی های سرطانداروهای شیمی درمانیدرمان سرطاندرمان های طبیعی برای درمان سرطانزنجبیلزنجبیل و درمان سرطانسرطانسرطان زا بودن خمیر دندانسرطان چیستشیمی درمانیعفونتعلل ابتلا به سرطانعوارض شیمی درمانیمحکمواد سرطان زامواد سرطان زا در کرم های ضد چروکمواد غذایی ضد سرطان

آخرین مطالب

 • تلفن همراه

مشخصات Nova 3e هواوی (Huawei P20 lite)

اسمارت فون Nova 3e هواوی که با نام Huawei P20 lite هم شناخته می شود، یکی از میان رده های… بیشتر بخوانید

10 ساعت قبل
 • دانستنی‌های سلامتی

درمان ورم معده ، درمان نفخ و کاهش علائم گاستریت با رژیم غذایی مناسب

به التهاب و ناراحتی لایه مخاطی معده گاستریت و یا همان ورم معده گفته می‌‌ شود که راه های طبیعی… بیشتر بخوانید

14 ساعت قبل
 • دانستنی‌های سلامتی

درمان زخم معده و همه چیز راجع به روش های بهبود آن

رژیم غذایی درمان طبیعی زخم معده به حساب نمی آید. اما اجتناب از برخی غذاها و خوردن برخی دیگر می… بیشتر بخوانید

14 ساعت قبل
 • دانستنی‌های سلامتی

درمان رفلاکس معده در خانه با رژیم غذایی و گیاهان دارویی

درمان طبیعی رفلاکس معده کاری است که زمان و صبر می خواهد. علائم رفلاکس معده عدم تعادل مایعات گوارشی در… بیشتر بخوانید

15 ساعت قبل
 • بازی

رفع مشکل و راه حل باز کردن بازی PUBG : اجرای پابجی بدون مشکل و فیلتر

قطعا یکی از جذاب ترین و اعتیادآورترین بازی های ویدیوی حال حاضر دنیا برای تلفن همراه، بازی PUBGMobile می‌باشد. می‌توان… بیشتر بخوانید

24 ساعت قبل
 • سینمای جهان

فیلم نور زمستانی Winter Light اثر اینگمار برگمان؛ خدای بزرگ کاش شادمانیم مرا ترک نکند…

نور زمستانی، فیلمی صمیمی، منسجم و ماورائی است که زمینه ای اتوبیوگرافیکال در گذشته ی شخصی فیلمساز دارد. داستان کشیشی… بیشتر بخوانید

1 روز قبل