روانشناسی و موفقیت

خانم‌ها به این دلایل پس از ازدواج قطع رابطه با دوستان صمیمی‌تان نکنید!

قطع رابطه با دوستان

زن ها به دلیل عاطفی بودن شان همیشه نیاز به تکیه گاه دارند. به همین دلیل جذب مردان می‌شوند و وقتی مرد زندگی شان را پیدا کردند معمولا جمع دوستان زن خود را ترک می‌کنند.
ولی به ۴ دلیل باید این دو دنیا را برای خود نگه دارید و به محض پیدا کردن مرد زندگی تان دوستان را کنار نگذارید.

زنان از نظر روحی نیاز دارند به کسی تکیه کنند و معمولا چنین فردی مرد زندگی‌شان است. آن قدر برای مرد زندگی‌شان اهمیت قائل هستند که تقریبا بعد از جدی شدن روابط‌شان با یک مرد، دوستان زن خود را کنار می‌گذارند. بودن با مرد زندگی برای هر زنی ایده آل است. ولی زن به دوستانش هم نیاز دارد. به ۴ دلیل بعد از دوستی، نامزدی یا ازدواج روابط دوستی‌تان را به هم نزنید و قطع رابطه با دوستان صمیمی‌تان نکنید.

این ۴ دلیل را برای عدم قطع رابطه با دوستان در نت‌نوشت امروز بخوانید.

دوستان صمیمی کم هستند

از میان دوستان متعدد، معمولا تعداد انگشت شماری بسیار صمیمی می‌شوند. صمیمیتی که پس از سالها فراز و نشیب و با تجربه خاطرات مشترک خوب و بد به دست آمده است. طوری که در بیماری، هنگام گرفتاری و البته در شادی کنار هم بوده از یک دیگر حمایت می‌کنند. شاید بعد از آشنا شدن با مرد زندگی‌تان برای مدتی وقت کمی داشته باشید تا مثل قبل با دوستان‌تان وقت بگذرانید ولی بعد از مدتی شما دوباره به همان زنجیره حمایتی که خاطرات مشترکی با آن‌ها داشته اید نیاز دارید.

دوستان‌تان را با شریک زندگی‌تان آشنا کنید

دوستان صمیمی که به آن‌ها اعتماد دارید در مرحله آشنا شدن با مردی نه تنها نباید کنار گذاشته شوند بلکه آشنا شدن آن ها با مردی که شما انتخاب کرده اید کمک می‌کند تا با همفکری آن‌ها رابطه بهتر و پایدارتری داشته باشید. چه بسا گاهی انتخاب شما اشتباه باشد و دوستان‌تان شما را از این اشتباه آگاه کنند تا از صدمات بزرگ تر بعدی در امان باشید.  در یکی دو مهمانی یا گردش می‌توانید آن‌ها را با هم آشنا کنید.

مردان قوی با شناخت از دوستان‌تان بیشتر برایتان ارزش قائل می‌شوند

مردی که به خود اطمینان دارد و با دقت شما را انتخاب کرده است از آشنا شدن با دوستان شما خوشحال می‌شود. با این روش حتی شناخت بهتری از شما پیدا می‌کند. دقت کره اید مردان هیچ وقت دوستان خود را کنار نمی‌گذارند و روابط خود را با دوستان قدیمی و صمیمی تحت هر شرایطی حفظ می‌کنند. دقیقا به همین دلیل او به رابطه شما با دوستان صمیمی و قابل اعتمادتان ارزش قائل می‌شود و احترام بیشتری برای شما قائل است.

با عدم قطع رابطه با دوستان زنجیره حمایتی خواهید داشت

قطع رابطه با دوستان

زنان معمولا در رابطه عاطفی حساس هستند. به همین دلیل وقتی با شریک زندگی‌تان مشکل یا بحث و جدل دارید نیاز به همدلی دارید که شما را می‌شناسد و در عین حال قابل اعتماد است. به همین دلیل وقتی حلقه دوستان صمیمی‌تان را حفظ کنید در مواقعی که دچار مشکلات روحی می‌شوید با صحبت با آنان هم تحت فشار روحی و استرس قرار نمی‌گیرید هم می‌توانید از تجربیات و پیشنهادات آن ها برای استحکام رابطه با مرد زندگی‌تان بهره گیرید.

هر چیزی به جای خودش

حتی وقتی رابطه جدی و وارد مرحله ازدواج می‌شود به هر حال هر فردی نیاز به زمان‌هایی دارد که ساعاتی را به میل خودش و برای خودش صرف کند. مرد زندگی شما باید بداند به همان اندازه که خودش ساعاتی را با دوستانش می‌گذراند، شما هم به همان اندازه حق دارید اوقاتی را با دوستان تان سپری کنید. پس بد نیست با هم قرار بگذارید تا زمان‌هایی را با مرد زندگی تان بگذرانید و زمان‌هایی را جدا از یک دیگر در کنار دوستان تان. هر کدام از این روابط دنیاهای خاص خود را دارد که شما باید هر دو دنیا را داشته باشید و هیچ کدام را فدای دیگری نکنید. لزومی ندارد همه را همیشه یک جا کنار هم داشته باشید. فقط کافی است در یکی دو جلسه رسمی مرد زندگی تان را به دوستان تان معرفی کنید و پس از آن هر دو جمع را جداگانه برای خود نگه دارید. چون مسلما بعد از آشنا شدن با مرد زندگی تان فرصت کمتری دارید تا با دوستان تان وقت بگذارید و یک دوست صمیمی این را کاملا درک می‌کند.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا