1398-02-29
روانشناسی و موفقیت

رابطه با دوستان بعد از ازدواج را به این دلایل قطع نکنید!

رابطه با دوستان بعد از ازدواج

زن ها به دلیل عاطفی بودن شان همیشه نیاز به تکیه گاه دارند. به همین دلیل جذب مردان می‌شوند و وقتی مرد زندگی شان را پیدا کردند معمولا جمع دوستان زن خود را ترک می‌کنند. ولی به ۴ دلیل باید این دو دنیا را برای خود نگه دارید و به محض پیدا کردن مرد زندگی تان دوستان را کنار نگذارید.

یکی از دغدغه های زوج ها مخصوصا زنان رابطه با دوستان بعد از ازدواج است. زنان از نظر روحی نیاز دارند به کسی تکیه کنند و معمولا چنین فردی مرد زندگی‌شان است. آن قدر برای مرد زندگی‌شان اهمیت قائل هستند که تقریبا بعد از جدی شدن روابط‌شان با یک مرد، دوستان زن خود را کنار می‌گذارند. بودن با مرد زندگی برای هر زنی ایده آل است. ولی زن به دوستانش هم نیاز دارد. به ۴ دلیل بعد از دوستی، نامزدی یا ازدواج روابط دوستی‌تان را به هم نزنید و رابطه با دوستان بعد از ازدواج را قطع نکنید. این ۴ دلیل را برای عدم قطع رابطه با دوستان بعد از ازدواج در نت‌نوشت امروز بخوانید.

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

بیشتر بخوانید: بهترین فرد برای حس همدردی و درد دل از نظر علمی کیست؟

رابطه با دوستان بعد از ازدواج را قطع نکنید چون:

دوستان صمیمی کم هستند

یکی از دلایل عدم رابطه با دوستان بعد از ازدواج این است که از میان دوستان متعدد، معمولا تعداد انگشت شماری بسیار صمیمی می‌شوند. صمیمیتی که پس از سالها فراز و نشیب و با تجربه خاطرات مشترک خوب و بد به دست آمده است. طوری که در بیماری، هنگام گرفتاری و البته در شادی کنار هم بوده از یک دیگر حمایت می‌کنند. شاید بعد از آشنا شدن با مرد زندگی‌تان برای مدتی وقت کمی داشته باشید تا مثل قبل با دوستان‌تان وقت بگذرانید ولی بعد از مدتی شما دوباره به همان زنجیره حمایتی که خاطرات مشترکی با آن‌ها داشته اید نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: نشانه های زندگی ناموفق ، اشتباهات زوجین و رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک را بشناسید

بیشتر بخوانید: ویژگی های یک دوست واقعی چیست؟ آیا دوستان اینترنتی دوستان واقعی هستند؟

دوستان‌تان را با شریک زندگی‌تان آشنا کنید

دوستان صمیمی که به آن‌ها اعتماد دارید در مرحله آشنا شدن با مردی نه تنها نباید کنار گذاشته شوند بلکه آشنا شدن آن ها با مردی که شما انتخاب کرده اید کمک می‌کند تا با همفکری آن‌ها رابطه بهتر و پایدارتری داشته باشید. چه بسا گاهی انتخاب شما اشتباه باشد و دوستان‌تان شما را از این اشتباه آگاه کنند تا از صدمات بزرگتر بعدی در امان باشید.  در یکی دو مهمانی یا گردش می‌توانید آن‌ها را با هم آشنا کنید.

بیشتر بخوانید: راز روابط بی سرانجام و کوتاه مدت امروزی چیست؟ چگونه دچار رابطه های سمی نشویم؟

بیشتر بخوانید: علت چاق شدن بعد از ازدواج چیست؟ چرا بعد از ازدواج چاق میشویم ؟

مردان قوی با شناخت از دوستان‌تان بیشتر برایتان ارزش قائل می‌شوند

مردی که به خود اطمینان دارد و با دقت شما را انتخاب کرده است از آشنا شدن با دوستان شما خوشحال می‌شود. با این روش حتی شناخت بهتری از شما پیدا می‌کند. دقت کرده اید مردان هیچ وقت دوستان خود را کنار نمی‌گذارند و روابط خود را با دوستان قدیمی و صمیمی تحت هر شرایطی حفظ می‌کنند. دقیقا به همین دلیل او به رابطه شما با دوستان صمیمی و قابل اعتماد تان ارزش قائل می‌شود و احترام بیشتری برای شما قائل است.

بیشتر بخوانید: کارهای مهم قبل از ازدواج که مجردها باید انجام دهند

بیشتر بخوانید: ازدواج کردن یا ازدواج نکردن ، کدامیک؟

با عدم قطع رابطه با دوستان بعد از ازدواج زنجیره حمایتی خواهید داشت

قطع رابطه با دوستان بعد از ازدواج

زنان معمولا در رابطه عاطفی حساس هستند. به همین دلیل وقتی با شریک زندگی‌تان مشکل یا بحث و جدل دارید نیاز به همدلی دارید که شما را می‌شناسد و در عین حال قابل اعتماد است. به همین دلیل وقتی حلقه دوستان صمیمی‌تان را حفظ کنید در مواقعی که دچار مشکلات روحی می‌شوید با صحبت با آنان هم تحت فشار روحی و استرس قرار نمی‌گیرید هم می‌توانید با رابطه با دوستان بعد از ازدواج از تجربیات و پیشنهادات آن ها برای استحکام رابطه با مرد زندگی‌تان بهره گیرید.

بیشتر بخوانید: طبقه بندی دوستان بر اساس میزان صمیمیت، هر دوستی در زندگی شما چه جایگاهی دارد؟

بیشتر بخوانید: کارهای مهم قبل از ازدواج که مجردها باید انجام دهند

هر چیزی به جای خودش

حتی وقتی رابطه جدی و وارد مرحله ازدواج می‌شود به هر حال هر فردی نیاز به زمان‌هایی دارد که ساعاتی را به میل خودش و برای خودش صرف کند. مرد زندگی شما باید بداند به همان اندازه که خودش ساعاتی را با دوستانش می‌گذراند، شما هم به همان اندازه حق دارید اوقاتی را با دوستان تان سپری کنید. پس بد نیست با هم قرار بگذارید تا زمان‌هایی را با مرد زندگی تان بگذرانید و زمان‌هایی را جدا از یک دیگر در کنار دوستانتان. هر کدام از این روابط دنیاهای خاص خود را دارد که شما باید هر دو دنیا را داشته باشید و هیچ کدام را فدای دیگری نکنید. لزومی ندارد همه را همیشه یک جا کنار هم داشته باشید. فقط کافی است در یکی دو جلسه رسمی مرد زندگی تان را به دوستانتان معرفی کنید و پس از آن هر دو جمع را جداگانه برای خود نگه دارید. چون مسلما بعد از آشنا شدن با مرد زندگی تان فرصت کمتری دارید تا با دوستان تان وقت بگذارید و یک دوست صمیمی این را کاملا درک می‌کند.

بیشتر بخوانید: فواید داشتن دوست صمیمی : دوستان صمیمی مانع از ابتلا به این بیماری‌ها می‌شوند

بیشتر بخوانید: ازدواج اینترنتی از طریق سایت های همسریابی ، درست یا غلط ؟

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

بیشتر بخوانید: رضایت از ازدواج و زندگی مشترک کیفیت خواب و سلامتی را بالا می برد

بیشتر بخوانید: پایداری عشق بعد از ازدواج با یک راه حل ساده

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا