روانشناسی و موفقیت

رابطه با دوستان بعد از ازدواج چگونه باشد؟

یکی از دغدغه‌های زوج‌ها مخصوصا زنان رابطه با دوستان بعد از ازدواج است. زنان از نظر روحی نیاز دارند به کسی تکیه کنند و معمولا چنین فردی مرد زندگی‌شان است.

آن قدر برای مرد زندگی‌شان اهمیت قائل هستند که تقریبا بعد از جدی شدن روابط شان با یک مرد، دوستان زن خود را کنار می‌گذارند. بودن با مرد زندگی برای هر زنی ایده آل است. ولی زن به دوستانش هم نیاز دارد.

به ۴ دلیل بعد از دوستی، نامزدی یا ازدواج روابط دوستی‌تان را به هم نزنید و رابطه با دوستان بعد از ازدواج را قطع نکنید و در نت‌نوشت امروز بخوانید.

رابطه با دوستان بعد از ازدواج را قطع نکنید چون

دوستان صمیمی کم هستند

یکی از دلایل عدم قطع رابطه با دوستان بعد از ازدواج این است که از میان دوستان متعدد، معمولا تعداد انگشت شماری بسیار صمیمی می‌شوند. صمیمیتی که پس از سالها فراز و نشیب و با تجربه خاطرات مشترک خوب و بد به دست آمده است.

طوری که در بیماری، هنگام گرفتاری و البته در شادی کنار هم بوده از یک دیگر حمایت می‌کنند. شاید بعد از آشنا شدن با مرد زندگی‌تان برای مدتی وقت کمی داشته باشید تا مثل قبل با دوستان‌تان وقت بگذرانید ولی بعد از مدتی شما دوباره به همان زنجیره حمایتی که خاطرات مشترکی با آن‌ها داشته اید نیاز دارید.

دوست عاقل و واقعی با شما همفکری می‌کند

دوستان صمیمی که به آن‌ها اعتماد دارید در مرحله آشنا شدن با مردی نه تنها نباید کنار گذاشته شوند بلکه آشنا شدن آن ها با مردی که شما انتخاب کرده اید کمک می‌کند تا با همفکری آن‌ها رابطه بهتر و پایدارتری داشته باشید.

چه بسا گاهی انتخاب شما اشتباه باشد و دوستان‌تان شما را از این اشتباه آگاه کنند تا از صدمات بزرگتر بعدی در امان باشید. در یکی دو مهمانی یا گردش می‌توانید آن‌ها را با هم آشنا کنید.

مردان قوی با شناخت از دوستان‌تان بیشتر برایتان ارزش قائل می‌شوند

مردی که به خود اطمینان دارد و با دقت شما را انتخاب کرده است از آشنا شدن با دوستان شما خوشحال می‌شود. با این روش حتی شناخت بهتری از شما پیدا می‌کند.

دقت کرده اید مردان هیچ وقت دوستان خود را کنار نمی‌گذارند و روابط خود را با دوستان قدیمی و صمیمی تحت هر شرایطی حفظ می‌کنند. دقیقا به همین دلیل او به رابطه شما با دوستان صمیمی و قابل اعتمادتان ارزش قائل می‌شود و احترام بیشتری برای شما قائل است.

با عدم قطع رابطه با دوستان بعد از ازدواج زنجیره حمایتی خواهید داشت

زنان نیاز به زنجیره‌های حمایتی دارند
زنان نیاز به زنجیره‌های حمایتی دارند

زنان معمولا در رابطه عاطفی حساس هستند. به همین دلیل وقتی با شریک زندگی‌تان مشکل یا بحث و جدل دارید نیاز به همدلی دارید که شما را می‌شناسد و در عین حال قابل اعتماد است.

به همین دلیل وقتی حلقه دوستان صمیمی‌تان را حفظ کنید در مواقعی که دچار مشکلات روحی می‌شوید با صحبت با آنان هم تحت فشار روحی و استرس قرار نمی‌گیرید هم می‌توانید با رابطه با دوستان بعد از ازدواج از تجربیات و پیشنهادات آن ها برای استحکام رابطه با مرد زندگی‌تان بهره گیرید.

همه انسان‌ها باید برای خودشان وقت بگذارند

حتی وقتی رابطه جدی و وارد مرحله ازدواج می‌شود به هر حال هر فردی نیاز به زمان‌هایی دارد که ساعاتی را به میل خودش و برای خودش صرف کند.

مرد زندگی شما باید بداند به همان اندازه که خودش ساعاتی را با دوستانش می‌گذراند، شما هم باید رابطه با دوستان بعد از ازدواج را حفظ نمایید چون به همان اندازه حق دارید اوقاتی را با دوستان‌تان سپری کنید.

پس بد نیست با هم قرار بگذارید تا زمان‌هایی را با مرد زندگی‌تان بگذرانید و زمان‌هایی را جدا از یک دیگر در کنار دوستانتان. هر کدام از این روابط دنیاهای خاص خود را دارد که شما باید هر دو دنیا را داشته باشید و هیچ کدام را فدای دیگری نکنید.

لزومی ندارد همه را همیشه یک جا کنار هم داشته باشید. فقط کافی است در یکی دو جلسه رسمی مرد زندگی‌تان را به دوستانتان معرفی کنید و پس از آن هر دو جمع را جداگانه برای خود نگه دارید.

چون مسلما بعد از آشنا شدن با مرد زندگی‌تان فرصت کمتری دارید تا با دوستان تان وقت بگذارید و یک دوست صمیمی این را کاملا درک می‌کند.

بیشتر بخوانید: کارهای مهم قبل از ازدواج که مجردها باید انجام دهند

بیشتر بخوانید: ازدواج کردن یا ازدواج نکردن ، کدامیک؟

پوران ریاضی پور

لیسانس زبان انگلیسی گرایش تدریس با بخش سلامتی و زندگی در خدمتتان هستم

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. ولی الان خیلی از افراد بعد از ازدواج میخوان رابطه رو با یک سری دوستا محدود کنیم و این خیلی زننده ست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا