دانستنی‌های سلامتی

علت کبد چرب چیست؟ کبد چرب یک بیماری پنهان ولی بسیار خطرناک!

علت کبد چرب

شناخت علت کبد چرب و کنترل علائم و درمان به موقع الزامی است هر چند که بیماری کبد چرب در مراحل اولیه مشکل خاصی ایجاد نمی کند و حتی هیچ علامتی نیز ندارد اما اگر درمان نشود می تواند منجر به بروز بیماری های جدی و مرگ شود.

علت کبد چرب را می توان به تغذیه نامناسب و عدم تحرک کافی در زندگی های شهرنشینی نسبت داد. بیماری کبد چرب این روزها افراد زیادی را درگیر کرده است و متاسفانه هر روز به تعداد افرادی که دچار این بیماری می شوند افزوده می شود. هر چند که این بیماری در مراحل اولیه مشکل خاصی ایجاد نمی کند و حتی هیچ علامتی نیز ندارد اما اگر درمان نشود می تواند منجر به بروز بیماری های جدی و مرگ شود.بنابراین برای همه افراد کنترل علت کبد چرب و علائم و درمان به موقع الزامی است.

بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) یک اختلال است که زمانی که کبد در شکستن چربی ها موفق نبوده و بیش از ۱۰ درصد وزن کبد را چربی تشکیل بدهد، بروز پیدا می کند. این بیماری ربطی به مصرف الکل ندارد و در شدیدترین مراحل می تواند به سیروز و زخم کبد و نارسایی کبد منجر شود! در برخی افراد تجمع چربی در کبد به التهاب و زخم و نهایتا بیماری استئاتوهپاتیت غیر الکلی منجر می شود. در ادامه در نت نوشت به بررسی علائم و علت کبد چرب خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: علائم کبد چرب و درمان های طبیعی آن

بیشتر بخوانید: ارتباط کبد با پوست صورت چیست؟

بیشتر بخوانید: کرم کبد چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟

علت کبد چرب

علائم کبد چرب

همانطور که گفته شد این بیماری فقط مربوط به مصرف الکل نیست. برخی بیماری های متابولیک مانند دیابت، بالا بودن چربی و فشار خون و چاقی و اضافه وزن می تواند علت کبد چرب باشد. به طور میانگین ۱ نفر از هر ۳ نفر تا هر ۱ نفر از ۵ نفر در بزرگسالان و هر ۱ کودک از ۱۰ کودک دچار بیماری کبد چرب هستند! شایع ترین علت کبد چرب را می توان به چاقی نسبت داد.

بیشتر بخوانید: عوامل تهدید کننده سلامت کبد

بیشتر بخوانید: قهوه و کبد دوست هم یا دشمن هم؟

بیشتر بخوانید: درمان کبد چرب با گیاهان دارویی و مواد غذایی

گوشت قرمز علت بیماری های کبد

خوردن مقدار زیادی گوشت قرمز و فرآوری شده ممکن است باعث افزایش احتمال شانس شما برای ابتلا به بیماری های کبد و مقاومت به انسولین شود. یک تحقیق نشان داد افرادی که بیشترین میزان مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده دارند در معرض تقریباً ۵۰ درصد افزایش خطر ابتلا به بیماری های کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) و بیش از ۵۰ درصد افزایش خطر ابتلا به مقاومت به انسولین هستند.

نویسندۀ این تحقیق، شیرا زلبرسگی گفت: “کسانی که به طور سنگین گوشت قرمز و فرآوری شده مصرف می کنند به طور قابل توجه ای بیشتر از دیگران در معرض NAFLD و مقاومت به انسولین می باشند.”

محققان همچنین چگونگی پخته شدن گوشت را مورد بررسی قرار دادند. آن ها دریافتند که پخت و پز گوشت در دمای بالا برای مدت زمان طولانی -مانند بریان کردن، کباب کردن و سرخ کردن- با دو برابر کردن خطر مقاومت به انسولین همراه است.

بیماری کبد چرب غیر الکلی یک بیماری است که باعث می شود چربی در کبد انباشته شود. طبق گفته موسسه ملی دیابت آمریکا و بیماری های گوارشی و کلیه، در برخی افراد این انباشته شدن می تواند منجر به التهاب و زخم شدن کبد شود. این اختلال هم در کشورهای در حال توسعه و هم توسعه یافته در حال تبدیل شدن به یک مسئله جدی برای سلامت جهانی است.

طبق گفته محققان، مقاومت به انسولین نقش مهمی در توسعه بیماری های کبد دارد. تقریباً ۸۰۰ نفر در سنین ۴۰ تا ۷۰ سال در این مطالعه شرکت کردند که به طور متوسط اضافه وزن داشتند. حدود ۱۵ درصد مبتلا به دیابت نوع ۲ بودند.

بیشتر بخوانید: نشانه های اختلال کبد

بیشتر بخوانید: مواد غذایی دوستدار کبد

بیشتر بخوانید: دشمنان کبد خود و عوامل خطر ساز برای کبد را بشناسید!

از تمامی داوطلبان مطالعه آزمایش خون و سونوگرافی کبدی گرفته شد. آن ها همچنین به سوالاتی درباره عادات غذایی و سلامتی خود پاسخ دادند. محققان گفتند که گوشت قرمز تقریباً یک سوم و گوشت سفید حدود دو سوم رژیم غذایی آن ها را تشکیل می داد.

نویسندگان این تحقیق می گویند دلایل متعددی برای چرایی ارتباط بین گوشت قرمز و فرآوری شده با مقاومت به انسولین و NAFLD وجود دارد. برای مثال، آن ها چربی اشباع شده دارند که می توانند التهاب ایجاد کنند. گوشت فرآوری شده همچنین دارای محتوای بالای سدیم است که ممکن است به بیماری های کبد مرتبط باشد، همچنین این نوع گوشت ها دارای نیترات و نیتریت هستند که می توانند باعث التهاب شوند.

گوشت فرآوری شده شامل گوشت هایی مانند سالامی و سوسیس است که از طریق نمکی کردن، دودی کردن، و یا فرآیندهای دیگر برای افزایش و یا بهبود طعم، حفظ شده اند.

این مطالعه علت و معلول را اثبات نمی کند و محققان گفتند که نمی توانند از نتایج فقط یک مطالعه، توصیه قطعی ارائه دهند. اما آن ها اشاره کردند که دستورالعمل های غذایی عموماً بیش از یک تا دو بار در هفته گوشت قرمز و بیشتر از یک وعده گوشت فرآوری شده در هفته را توصیه نمی کنند.

طبق توصیه نویسندگان این تحقیق، ماهی، مرغ و بوقلمون منبع خوبی از پروتئین هستند. زلبرسگی گفت: “علاوه بر این، سعی کنید به جای کباب کردن یا سرخ کردن گوشت در دماهای بالا، آن را تا زمانی که به خوبی پخته شوند بخار پز یا آب پز کنید.”

اما در مورد رژیم های کم کربوهیدرات که به منظور منفعت های سلامتی گرفته می شوند، حتی اگر اغلب شامل مقدار زیادی گوشت باشند، در آن موقع چه می شود؟

یکی دیگر از نویسندگان مقاله، دانا ایوانوفسکی-وایچمن، گفت: “بر روی انتخاب پروتئین سالم باید تاکید شود.”

Ivancovsky-Wajcman، یک متخصص تغذیه بالینی و یک دانشجوی PhD بهداشت عمومی در دانشگاه Haifa در اسرائیل گفت: “حتی در یک رژیم کم کربوهیدرات، انتخاب یک گوشت سالم و روش پخت و پز سالم در پیشگیری از مقاومت به انسولین و بیماری های کبد مفید خواهد بود.”

دانا آنجلو وایت متخصص تغذیه گفت: “این مطالعه نشان می دهد که خوردن برخی از غذاها مانند کباب شده ها یا هات داگ ها و یا سوسیس ها ممکن است شمشیری دو لبه باشد.”

وایت گفت: “تحقیقات بیشتری لازم است تا دلایل دقیق چگونگی ارتباط بین گوشت قرمز و غذاهای فرآوری شده با NAFLD و مقاومت به انسولین و کمک به آن ها کشف شود، اما احتمالاً در این میان، چربی های اشباع مقصر هستند. او همچنین موافقت کرد که محتوای بالای سدیم و افزودنی های نگهدارنده مانند نیتریت ها نیز نقش مهمی ایفا می کنند.”

علاوه بر این، پخت و پز با حرارت بالا مواد شیمیایی مضر به نام آمین های (heterocyclic (HCAs تولید می کند که کبد باید آن ها را پردازش کند.

وایت گفت: “در این میان، پروتئین های سبک همچنان برنده هستند، از جمله ماهی، مرغ و حتی گوشت دیگر پرنده ها که دارای مقادیر بالای چربی های غیر اشباع می باشند. همچنین اگر قبل از پخت و پز گوشت را اصطلاحاً در مواد بخوابانید، می توانید تولید HCAها را کاهش دهید.”

این مطالعه ۲۰ مارس در مجله هپاتولوژی منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: بالا بودن آنزیم‌ های کبدی در آزمایش آنزیم های کبدی نشانه چیست؟

بیشتر بخوانید: بیماری کلستازیس چیست؟ علائم و درمان

بیشتر بخوانید: استامینوفن برای کبد دشمن درجه یک است، از آن دوری کنید!

علائم کبد چرب

علائم کبد چرب بسیار ناچیز است. بیماران معمولا یا اصلا نشانه های خاصی ندارند و یا اگر دارند بسیار کم است.

برخی از علائم کبد چرب این ها هستند:

  • کاهش وزن بدون دلیل
  • مشکل در تمرکز
  • درد شکم ( در کودکان ممکن است درد شکم در مرکز و یا قسمت فوقانی راست شکم باشد)
  • ضعف و خستگی : این نوع از خستگی با استراحت رفع نمی شود.
  • تغییر رنگ پوست : بیماری کبد چرب غیر الکلی ممکن است موجب تیرگی پوست زیر بغل و گردن شود.

در مطلب دیگری در نت نوشت به راه های درمان بیماری کبد چرب بدون مصرف دارو و با مواد طبیعی خواهیم پرداخت. پس حتما با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه پاکسازی کبد

بیشتر بخوانید: خواص خارمریم برای پاکسازی کبد

بیشتر بخوانید: سم زدایی کبد با این مواد غذایی معجزه آسا به آسانی امکانپذیر است

بیشتر بخوانید: خواص گیاه قاصدک برای سم زدایی کبد، ریه ها و پیشگیری از سرطان کبد

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا