1398-02-02
دانستنی‌های سلامتی

مضرات واکسن آنفولانزا و حقایقی شوکه کننده از آن

مضرات واکسن آنفولانزا

متاسفانه خیلی ها بدون این که بدانند چرا واکسن می زنند از روی عادت این کار را انجام می دهند و متاسفانه این دارو در داروخانه ها به راحتی و بدون نسخه قابل دسترسی است. اما بهتر است قبل از این که اقدام به زدن واکسن کنید بدانید که عوارض جانبی و مضرات واکسن آنفولانزا بیشتر از فواید آن هاست.

هر سال با شروع فصل پاییز عده زیادی واکسن آنفولانزا را تهیه کرده و تزریق می کنند و از مضرات واکسن آنفولانزا خبر ندارند. متاسفانه خیلی ها بدون این که بدانند چرا واکسن می زنند از روی عادت این کار را انجام می دهند و متاسفانه این دارو در داروخانه ها به راحتی و بدون نسخه قابل دسترسی است. اما بهتر است قبل از این که اقدام به زدن واکسن کنید بدانید که عوارض جانبی و مضرات واکسن آنفولانزا بیشتر از فواید آن هاست. از طرفی با توجه به این که ویروس ها همواره در حال تغییر هستند هیچ اطمینانی وجود ندارد که شما در برابر ویروس های جدید واکسینه شده باشید. طبق آخرین اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تمام افرادی که شش ماه به بالا سن دارند هر سال با شروع پاییز و اپیدمی شدن آنفولانزا باید واکسن بزنند. بارها طی سالهای اخیر گفته شده آنفولانزا بیماری خطرناکی است که حتی ممکن است منجر به مرگ شود. به همین دلیل طی این سال ها هر ساله انواع و اقسام مختلف واکسن در داروخانه از راه می رسد تا افراد نسبت به زدن واکسن اقدام کنند. آمارها هم نشان می دهد بسیاری از والدین هر سال نسبت به واکسینه کردن فرزندان شان اقدام می کنند تا بچه ها بیمار نشوند یا آن که بیماری آنها خفیف باشد. ولی بهتر است قبل از زدن واکسن آنفلوآنزا به چند نکته مهم توجه کنیم. چرا که به ۶ دلیل گاهی بهتر است اصلا واکسن نزنیم. واکسن های آنفولانزا کمتر از آن چه که ادعا می کنند امن و مفید هستند و درباره آن ها بیشتر اغراق شده است تا بیان حقیقت! پس بد نیست تا امروز در نت نوشت حقایقی را به شما در مورد مضرات واکسن آنفولانزا بگوییم.

بیشتر بخوانید: انواع واکسن آنفولانزا ، زمان استفاده از واکسن آنفولانزا و هر آنچه که باید درباره این واکسن بدانیم

مضرات واکسن آنفولانزا

علت اول: بعضی از واکسن ها خود عامل ابتلا به بیماری آنفولانزا هستند

تحقیقات طی سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نشان داد که استفاده از واکسن آنفولانزایی که به صورت اسپری یا همان افشانه استفاده می شد تقریبا بی اثر است و تنها حدود ۲۰ درصد شانس ابتلا به این بیماری فصلی را کاهش می دهد. تحقیقات دیگری نشان داده تاثیر این نوع اسپری ها حتی از ۲۰ درصد کمتر است. ولی دلیل بی تاثیری این نوع واکسن چیست؟

خیلی ساده است. تقریبا بیش از ۶۶ نوع ویروس آنفولانزا وجود دارد که تمام واکسن های تولید شده نمی تواند بدن را در برابر بیماری مقاوم کند. نکته قابل تامل دیگر در مورد مضرات واکسن آنفولانزا این است که خود واکسن می تواند باعث ایجاد بیماری شود. این دیگر مساله مهمی است که باید قبل از واکسن زدن به دقت بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: خواص گیاه آقطی سیاه و شربت آقطی در درمان سریع سرماخوردگی 

علت دوم : وجود آلومینیوم  و جیوه در واکسن

وجود فلزات سنگین در واکسن آنفولانزا

مشکل دیگر مضرات واکسن آنفولانزا این که بنا به گفته دکتر جوزف مرکولا Dr. Joseph Mercola وجود آلومینیوم یا جیوه یا هر دو با هم در بعضی از واکسن ها است.  وقتی بدن به فلزات سنگینی مثل آلومینیوم یا جیوه آلوده شود ضمن ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن، سیستم عصبی نیز دستخوش تغییرات ناگواری می شود که از جمله ابتلا به آلزایمر است.

بیشتر بخوانید: بمب ویتامین C را بشناسید و بدون سرما خوردگی به استقبال پاییز بروید

علت سوم : وجود سرب در واکسن

وجود سرب در بعضی از واکسن ها اولین علت مضرات واکسن آنفولانزا است. ورود سرب به بدن باعث خستگی، اضطراب، کارکرد نادرست اعضا و هورمون های بدن شده و سیستم ایمنی به شدت ضعیف می شود. این مساله بخصوص برای کسانی که هر سال واکسن آنفلوانزا می زنند اهمیت دارد. چرا که سرب و به طور کلی فلزات سنگین یا برای بدن  فلزات سمی دفع نمی شوند و با تجمع در بدن عوارض خطرناکی دارند که از آن جمله می توان به ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن و هجوم انواع باکتری، ویروس و قارچ برای بیمار کردن بدن، باعث خستگی، اضطراب، اختلال، افسردگی و بیماری های قلبی و عروقی می شود.

بیشتر بخوانید: راه های جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا که ویروس آنفولانزا و سرماخوردگی را شکست دهید!

علت چهارم: بعضی از تولید کنندگان واکسن خودشان هم نمی دانند چه می کنند

از آنجا که ویروس های آنفولانزا هوشمندانه عمل کرده و هر بار خود را به داروهای جدید مقاوم می کنند و در عین حال بسیار متنوع هستند، تولید واکسن برای آن که بتواند مانع از ابتلا فرد به آنفولانزا شود بسیار مشکل است. آمار سال ۲۰۰۹ گواه این ادعا است. در این سال ۱۳۰۰ نفر در آمریکا با تزریق واکسن آنفلوانزا دچار بیماری نارکولوپسی narcolepsy یا حمله در خواب شدند. علت آن را می توان در تحریک شیمیایی مغز دانست که در نتیجه واکسن بوجود می آید و حتی باعث مرگ بعضی از سلول های مغز می شود.

بیشتر بخوانید: خواص چای پونه کوهی در درمان سریع گلودرد ، آنفولانزا و عفونت سینوسی

علت پنجم : واکسن ها سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنند

دکتر مرکولا اعتقاد دارد ما پزشکان هم نمی دانیم دقیقا چگونه ولی می دانیم که واکسن آنفولانزا سیستم ایمنی بدن فرد را برای مدتی ضعیف می کند و عامل ایجاد بعضی از سندروم ها مثل سندروم گیلن باره Guillain-Barre می شود.

بیشتر بخوانید: چی بخوریم که سرما نخوریم ؟!

علت ششم : شیوع مکرر بیماری

تحقیقات نشان داده است گاهی تزریق واکسن باعث شیوع بیماری در جامعه می شود. اتفاقی که در سال ۲۰۰۹ در آمریکا و در سال ۲۰۱۲ در هنگ کنگ اتفاق افتاد. در عین حال گاهی افرادی که واکسن می زنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به آنفولانزاها و سرماخوردگی های مکرر قرار می گیرند.  این افراد همچنین از مشکلات تنفسی بیشتر رنج می برند.

فراموش نکنیم تنوع ویروس های آنفولانزا آنقدر زیاد است که نمی توان یک واکسن خاص را برای آنفولانزا تولید کرد. معمولا جامعه پزشکی با توجه به ویروس های سال قبل واکسن های جدیدی می سازند. ولی بهتر است قبل از اقدام به واکسن آنفولانزا حتما بررسی کنید و با یک پزشک معتمد مشورت نمایید.

بیشتر بخوانید: تشدید بیماری ام اس توسط بیماری آنفولانزا : بیماران MS بیشتر مراقب باشند

واکسن ها آنقدر هم مفید نیستند!

مضرات واکسن آنفولانزا

مضرات واکسن آنفولانزا

بسیاری از پزشکان تاکید می کنند که برخی افراد مانند افراد سالخورده و افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی بدن هستند حتما با شروع فصل پاییز واکسن بزنند. آن ها معتقدند که آنفولانزا در این افراد خطرناک است و حتی می تواند منجر به مرگ نیز شود. در صورتی که اینچنین نیست. مطالعات نشان داده که تزریق واکسن آنفولانزا هیچ تاثیری در کاهش نرخ مرگ و میر در افراد سالخورده نداشته است!

بیشتر بخوانید: داروهای متداول سرماخوردگی و آنفولانزا که هرگز این بیماری ها را درمان نمی‌کنند!

مضرات واکسن آنفولانزا برای کودکان

دانشمندان نگرانی هایی بابت تشنج حاصل از واکسن آنفولانزا در کودکان دارند! آن ها می گویند در حالی که بسیاری از پزشکان اصرار بر تزریق واکسن به کودکان بالای شش ماه دارند اما این واکسن ها حاوی یک دوز جیوه است که یک سم قوی برای مغز به شمار می رود!

واکسن آنفولانزا هیچ تاثیری در کودکان زیر ۵ سال ندارد!!!

بیشتر بخوانید: خواص دمنوش چای کوهی به عنوان درمان تضمینی سرماخوردگی

منابع:

Dr. Mercola
Metro News
MedicalXpress.com
ScienceMag.org
CDC
NJ.com

۱۵ دیدگاه

15 دیدگاه

 1. Avatar

  فريده

  4 مهر 1395 at 19:59

  10+

  نویسنده محترم این مقاله اولا شرکتهای دارو سازی نگفته اند که واکسن بزنید این مطلب را بارها بهترین پزشکان توصیه کرده اند، در ضمن اگر عمر کسی تمام شده باشد نه تنها واکسن انفلوانزا بلکه هیچ دا روی دیگری نمیتواند جلو مرگ او را بگیرد ولی دلیل نمیشود که افراد توصیه پزشکان را نادیده بگیرن و جانشان را ریسک کنند لطفا با این مقاله های بی نام ونشان مردم را به شک نیندازید

  • زهره خانی

   زهره خانی

   4 مهر 1395 at 20:54

   2+

   دوست عزیز
   ممنون از نظر ارزشمندتون
   اما…
   ۱- با احترام به نظر شما باید خدمتتون عرض کنم که کسی که حداقل اطلاعات پزشکی رو داشته باشه میدونه که ویروس ها تغییرات مداوم آنتی ژنی دارند بنابراین ویروس های جدید الظهور کار خود را انجام میدهند.
   ۲- هر پدیده ای در جهان دارای جوانب مثبت و منفی است و حتی یک قرص ساده سرماخوردگی دارای عوارض جانبی بسیاری است ب.نابراین بهتر است همه از عوارض دارویی که استفاده می کنند مطلع باشند و این اطلاع رسانی یکی از وظایف رسانه است.
   اگر شما مایل هستید که این واکسن را دریافت کنید هیچ مشکلی وجود ندارد و این خواست شما است.
   پس لطفا با نظرات زودگذر ذهنی دانشمندان را متهم نفرمایید.
   مطالب نت نوشت کاملا بر طبق منابع دانشگاهی و تحقیقاتی است و بی نام و نشان خواندن آن ها کم لطفی است.
   با کمی مطالعه و جستجو می توانید از صحت مطالب خاطر جمع شوید.

   • Avatar

    منتقد شدید واکسن آنفولانزا

    3 آذر 1395 at 0:47

    1+

    مطلب بسیار مفید و ارزشمند است ،حتی المکان نشر میدهم

   • Avatar

    نوید

    13 آبان 1396 at 20:06

    2+

    دوست عزیز چند تا نکته اول اینکه درست است ویروس ها در حال تکامل اند ولی این به این معنا نیست که ویروس های ورژن قبلی وجود ندارند! واکسن هم بدن رو به ویروس های شناخته شده ایمن میکند طبیعتا دوم اینکه این مقاله حتی در استاندارد یک مقاله علمی ترویجی نیز نمی گنجد حداقل اگر آشنایی به مکالمه علمی داشته باشید و فاقد هرگونه اعتباری می باشد زیرا هیچ منبعی ندارد حتی صلاحیت نویسنده نیز در امر پزشکی معلوم نیست ! سوم اینکه در چند کامنت قبل شما بخشی از علم پزشکی را زیر سوال بردید بله درست است شما با زدن یک واکسن تقلبی و احتمالا چینی و بی کیفیت و شاید هم به دلایل بالینی خاص دچار عارضه ای شدید شده اید این اصلا دلیلی بر این نیست که “واکسن” بد و منسوخ است. نتیجه : هرگز هیچ اطلاعاتی را بدون تایید رسمی و بدون رعایت ادبیات علمی رد یا قبول نکنید و ترویج نکنید! دوم هرگز بر اساس تجربیات شخصی حکم کلی غیردقیق ندهید! و سوم اگر ادعای علمی بودن و دانشگاهی بودن مطالب وبسایتتان دارید سعی کنید با ادبیات علمی آن را نشر دهید تا اعتبار آن مشخص شود وگرنه این روزها همه افراد جامعه دانشگاهی و برای خودشان دانشمند هستند!

    • زهره خانی

     زهره خانی

     13 آبان 1396 at 21:21

     0

     با تشکر از شما بابت نظرتون
     هر چند نظر شما محترمه اما این مطلب ترجمه از یک منبع علمی است و اگر شما مشکلی با اصل قضیه دارید باید با نویسنده اصلی ارتباط برقرار کنید
     هرچند که ادبیات شما نشاندهنده اینه که شما خواننده گرامی هم جز دسته دانشمندان و دانشگاهی های جامعه قرار دارید

   • Avatar

    هادی

    20 مهر 1397 at 11:30

    0

    سلام و عرض ادب.بنده دانشجوی پزشکی هستم.لطفا رفرنس مطالبی رو که فرمودید به ایمیل بنده بفرستید.از دیدگاه من مطالب نوشته شده فاقد بار علمی میباشد.شما نوشتید که گروهی از دانشمندان به فلان نتیجه رسیدند.لطفا اسم این گروه دانشمندان را با ذکر نام آزمایشگاه و دانشگاه و موسسه و یا حداقل اسم مقاله ای که این مطالب رو از اونجا برداشتید بنویسین

  • Avatar

   منتقد شدید واکسن آنفولانزا

   3 آذر 1395 at 0:44

   1+

   آخه انسان خطا کار ،همین الان چند هفته است که دارم با بلایی که واکسن سرم آورده دست و پنجه نرم میکنم و حدود ۳۵ میلیون تومان هم هزینه دارو و icu شده ،بیا الان من مثال بارز هستم حالا شما برو دنبال واکسن و مقاله مطمئن
   خدا لعنت بکنه کسی رو که این واکسن ها رو وارد میکنه

 2. Avatar

  سامان

  23 مهر 1395 at 15:34

  2+

  تیتر “به هیچ وجه نزنید” برای این مطلب اصلا و ابدا جالب نبود.هیچ کدام از مطالب نوشته شده هم “شوکه کننده!!!!!” نبود.ضمن انکه واکسن انفولانزا موفقیت ۱۰۰ درصد ندارد ولی ببالاخره اثر دارد و پس از سه هفته بدن ضد ویروس پادتن ترشح کرده و بدن را مقاوم می سازد.در واقع این خود این مقاله خیلی بیشتر از تبلیغات واکسن انفولانزا “اغراق امیز “بود.

 3. Avatar

  ahmad

  17 شهریور 1396 at 13:27

  5+

  احتمالا اگه سلامت و بهداشت دنیا دست امثال نویسنده بود الان نصف جمعیت دنیا از فلج اطفال و کزاز و هپاتیت و سرخک و سرخچه مرده بودن
  نمیتونید به هیچ وجه خدمتی که واکسن ها به بشریت کردن رو زیر سوال ببرید

 4. Avatar

  محسن

  4 آبان 1396 at 16:52

  4+

  با سلام من حدود چهارسالی هست که واکسن را میزنم و از بارها مریض شدنم جلوگیری کرده و کسانی را که تا هماکنون استفاده کردن و اونا را میشناسم همه به دنبال استفاده اون در سال بعدی بودن . ولی از عوارض دراز مدت اون اطلاعی ندارم و بنابراین نظری در این مورد نمیتونم داشته باشم . با تشکر

  • زهره خانی

   زهره خانی

   7 آبان 1396 at 0:22

   0

   با سلام و ممنون از نظر ارزشمند شما همراه گرامی نت نوشت
   همانطور که شما فرمودید واکسن انفولانزا در مواردی که ویروس مشابهی بدن را مورد حمله قرار دهد می تواند موثر باشد
   موید باشید

 5. Avatar

  سینا

  5 آذر 1396 at 15:49

  1+

  ممکنه منبع علمی ای که میفرمایید مطلب رو ازش گرفتید رو آدرسشو بگید؟

 6. Avatar

  سارا

  25 شهریور 1397 at 16:37

  0

  واقعا فرای درج چنین مطالب بی اساسی متاسفم . من پزشک هستم . و باید بگم بیش از نیمی از مطالب گفته شده اشتباه است و واقعا متاسفم که اجازه انتشار چنین مطالبی داده می شود . مطمئنا هر واکسن و دارویی می تواند عارضه داشته باشد ولی در مورد واکسن انفلوانزا در افراد پرخطر مزایا بسیار بر معایب می چربد و متاسفانه ما هر یال افراد بسیار پرخطری را در اورژانس ها و آی سی یو ها ویزیت می کنیم که به علت عدم تزریق واکسن انفلوانزای شدید گرفتند . بله ویروس ها تغییر می کنن ولی هر سال واکسن جدید برای ۳ یا گاهی ۴ نوع ویروس انفلوانزای جدید تولید می شود که این ویروس ها ربطی به سرماخوردگی ندارند و فقط از انفلوانزا جلوگیری می کنن یا شدت بیماری را می کاهند .
  و اینکه گفتن در زیر ۵ سال اثر ندارد که هیچ منبعی مطمئنا برای این وجود ندارد و واکسن توسط CDC برای همه افراد بالای ۶ ماه به خصوص افراد زیر ۵ سال و نیز سایر افراد خاص مثل دیالیزی ها افراد با ضعف ایمنی و افراد مسن و غیره توصیه شده تست

 7. Avatar

  رها

  31 شهریور 1397 at 14:54

  0

  با سلام
  من مادر یک دختر هستم که سالیان سال به علت نامعلوم در بیمارستان به مدت طولانی بستری میشد و با علایم تب بالا

  بعد از کلی تحقیق و نظر \زشکان حاذق داخل کشور و متخخصی از نتیجه ازمایشات المان به این نتیجه رسیدند که تنها با تزریق واکسن انفولانزا فقط جهت بالا بردن ایمنی بدن نسبت به ویروس ها می توان درمان شد و سال گذشته با تزریق واکسن اولین سالی بود که دخترم بستری نشد متاسفانه شما با انتشار این مطلب کذب در برابر خدا بابت انحراف افراد ‍\اسخگو هستید اگر با خواندن این مطلب از تزریق ان خودداری کنند و دچار بیماری ها ی سخت ناشی از ویروس های ناشناخته شوند

 8. Avatar

  امیر

  6 دی 1397 at 12:57

  0

  به هیچ وجه بار علمی ندارد این مقاله.
  واکسن فرانسوی یا هلندی تزریق کنید و خیالتون کاملا راحت باشه.
  واکسن به هیچ وجه سیستم ایمنی را تضعیف نمی کند . این واکسن در افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف مثل بیماران ایدز تزریق میشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا