دانستنی‌های سلامتیزندگی و سلامت

عواقب وحشتناک جراحی زیبایی سینه و پروتز سینه در خانم ها

بیماری پروتز سینه در زنانی که این جراحی زیبایی را انجام داده اند عوارضی مثل خستگی، ضعف ماهیچه ها، افسردگی، حملات عصبی یا پانیک، تغییرات در پوست، ریزش مو و ضعیف شدن حافظه کوتاه مدت را به دنبال داشته است.

محققان دلیل آن را استفاده از سیلیکونی می دانند که در جراحی زیبایی استفاده می شود. این نوع پرکننده سیلیکونی حاوی میزان زیادی ماده IgE است که به طور طبیعی در بدن به میزان کمی وجود دارد. وقتی بدن دچار عفونت می شود ماده IgE در بدن زیاد می شود و مشخص می شود که بدن مورد حمله میکرب ها قرار گرفته است. در دهه ۹۰ میلادی حدود ۰۰۰ر۲۰۰ زن در آمریکا که جراحی زیبایی سینه انجام داده بودند از عوارض این بیماری رنج کشیدند.

از آن جا که در ایران جراحی های زیبایی طی سال های اخیر به شدت رواج یافته است عوارض خطرناک ناشی از جراحی زیبایی سینه را در نت نوشت بخوانید.

جمع شدن کپسول ها

بافت جای زخم که به “کپسول” معروف است بعد از جراحی دورادور پروتز را پر می کند. در بعضی موارد بافت جای زخم جمع می شود و به پروتز فشار وارد می کند که باعث ایجاد درد و ناراحتی در فرد می شود که در ظاهر سینه هم نمایان است .

درد در قفسه سینه

پروتز سینه

طی تحقیقی که کالج دانشگاه پزشکی Baylor انجام داد مشخص شد در زنانی که جراحی پروتز زیبایی انجام می دهند سندرم درد قفسه سینه به وجود می آید که شبیه به حملات قلبی است.

پاره شدن پروتز

در ۴۰درصد افراد بعد از جراحی پروتز پاره و آب آن وارد بدن می شود که خطر عفونت قارچی و باکتریایی به دنبال دارد. پاره شدن بافت سیلیکونی باعث درد و تغییرات ظاهری سینه می شود. در بعضی موارد حتی سمی شدن بدن را به دنبال دارد.

خطر ابتلا به سرطان

موسسه ملی سرطان آمریکا طی تحقیقاتی متوجه شد زنانی که از جراحی پروتز برای زیبایی سینه استفاده می کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان خون، سرطان مغز، سرطان دهانه رحم و سرطان معده قرار می گیرند. در این زنان سلول سرطانی نادری به نام لیمفوما Lymphoma بیشتر دیده می شود.

خودکشی

بعضی از پزشکان جراحی زیبایی معمولا جلسات مشاوره ای برای شخص ترتیب می دهند تا دلیل شخص را از جراحی زیبایی بدانند. بخصوص در مورد افرادی که مدام جراحی زیبایی انجام می دهند بررسی های دقیق تری از نظر روانی باید صورت گیرد. در صورتی که شخص دارای مشکلات روحی روانی باشد جراحی زیبایی نباید انجام شود. به طور کلی پس از  جراحی، فرد نسبت به استرس حساس تر می شود. دو سوم زنانی که این جراحی را انجام داده اند دست به خودکشی زده اند.

بیماری های بافت های اطراف سینه

محققان دریافته اند زنانی که با ژل های سیلیکونی جراحی زیبایی پروتز سینه انجام داده اند بیشتر در معرض بیماری هایی مثل فیبرومیالژیا، تیروئید هاشیموتو و فیبروزهای ریوی قرار می گیرند. این بیماری ها باعث پاره شدن بافت سیلیکونی و رها شدن آن در بافت های داخلی بدن می شود که بیماری های دیگری به دنبال خواهد داشت.

سم زدایی بدن بعد از جراحی

تنها راه رهایی از عوارض جانبی جراحی پروتز سینه خارج کردن ژل سیلیکون از بدن فرد است. بعد از آن هم فرد باید علاوه بر رعایت رژیم غذایی  سرشار از میوه ها و سبزیجات، چربی های مفید و غذاهای پروبیوتیک دار؛  نسبت به سم زدایی بدن خود اقدام کند.  ورزش مدام و خوردن مولتی ویتامین در طی این مدت به فرد کمک می کند تا سریع تر بدنش به وضعیت طبیعی برگردد.

اگر این جراحی را قبلا انجام داده اید سعی کنید تحت نظر پزشک قرار گیرید و در صورت بروز هر نشانه ای به متخصص مراجعه کنید. چنانچه به هر دلیلی ناچار هستید جراحی زیبایی سینه انجام دهید قبل از جراحی ،روش های مختلف و عوارض آن ها را بررسی کنید.

منابع:
۱٫ Research Gate
۲٫ Chicago Tribune
۳٫ U.S. Food and Drug Administration
۴٫ NCBI
۵٫ NCBI
۶٫ NCBI
۷٫ FDA
۸٫ NCBI
۹٫ NCBI
۱۰٫ Healing Breast Implant Illness

 

پوران ریاضی پور

لیسانس زبان انگلیسی گرایش تدریس با بخش سلامتی و زندگی در خدمتتان هستم

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. چه اراجیف مزخرف و دروغ‌های شاخ داری‌. احتمالا شخص نویسنده با فردی که پروتز انجام داده خصومت شخصی و البته حسادت فاحشی نسبت به وی دارد ‌. چون این‌عمل فوق العاده عمل رایج و مورد پسند بانوان است ‌ودر صورت انتخاب پزشک مناسب عوارض آن در حد صفر میباشد‌و‌باعت بالا رفتن اعتماد به نفس و زیبایی اندام در بانوان می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا