1398-01-02
سینما

فیلم سینمایی La La Land؛ هدیه هالیوود در ستایش رویا داشتن!

لالا لند

رویا داشتن در بطن این داستان تمجید می شود اما نتیجه با آنچه دوست دارید متفاوت است، نتیجه رویا داشتن و به هدف اندیشیدن خوب است اما با عاشق شدن در یک کادر جا نخواهد شد.

فیلم سینمایی لالالند این روز ها در آستانه یک اتفاق خوب است، این فیلم با قدم هایی استوار و محکم در گلدن گلوب و برنده شدن ۷ جایزه اصلی اکنون در انتظار اسکار است.

اصلا دور از ذهن نیست که شاهد موفقیت این فیلم سینمایی در اسکار ۲۰۱۷ هم باشیم، فیلمی که به عقیده من رسالت سینما را به خوبی بر عهده گرفته و می تواند طی ۲ ساعت و ۵ دقیقه مخاطب را با تمام قوا سرگرم و به پرده سینما خیره کند.

پیش از این از کارگردان تازه کار این اثر ارزشمند سینمایی Whiplash را دیده بودم، دیمین شزل در ویپلش مسیرس کاری اش را نشان داد به مخاطبانش فهمانده که روایتگری را خوب بلد است و می داند که چه برنامه ای برای فریم به فریم و خط به خط داستان دارد! و اکنون با لالالند که گویا از خیلی وقت پیش برایش برنامه داشته و جزو پروژه های دانشگاه اش بوده، مخاطبان را در جایجای دنیا بر پرده سینما خیره می کند!

این فیلم سینمایی با هزینه تولید حدود ۳۰ میلیون دلاری و بازیگران خوشتیپ، کاربلد و عامه پسندش و البته خوش صدایش (اما استون و رایان گاسلینگ)، موسیقی و روایتگری یک داستان عاشقانه خیلی خوب توانسته فصل های زندگی دو جوان هنرمند را به تصویر کشیده و اکنون با رکورد فروش ۱۷۳ میلیون دلاری در سرتاسر جهان برای خودش نام و آوازه ای کسب کند.

 

فیلم با زمستان آغاز می شود و با طی کردن بهار، تابستان و در نهایت پاییز باز به زمستان ختم می شود، موزیک ها و اشعار همگی عاشقانه هستند و به نظرم ابدا حوصله مخاطب را سر نمی برند، روایت فیلم کاملا سینمایی بوده و بعید است که شما را به یاد فیلم های قدیمی نیاندازد، لوکیشنها، زوایا و نورپردازی ها، رقص ها و موزیک ها همگی درست و در جای خودشان هستند و اگر به فیلم های عاشقانه علاقه مند باشید در نهایت با اتمام فیلم طعم گس داستان نفس شما را خواهد گرفت.

رویا داشتن در بطن این داستان تمجید می شود اما نتیجه با آنچه دوست دارید متفاوت است، نتیجه رویا داشتن و به هدف اندیشیدن خوب است اما با عاشق شدن در یک کادر جا نخواهد شد.

پیشنهاد می کنم در اولین فرصت این فیلم را که اکنون تنها با کیفیت DVD در اینترنت یافت می شود را ببینید، مطمئنن شما هم مثل من با در دسترس قرار گرفتن نسخه های ۱۰۸۰ باز هم آن را مرور خواهید کرد!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا