1398-02-29
اخبار تکنولوژی

مشاهده فیلم ۳D بر پرده های سینما بدون نیاز به عینک های احمقانه ممکن شد! + ویدئو

فیلم 3D بدون عینک

از ویژگی های مهم این تکنولوژی تازه ابداع شده کیفیت و وضوح بیشتر در تصویر قابل مشاهده و امکان مشاهده تصاویر ۳ بعدی از هر نقطه از جایگاه تماشاگران در سینما است.

محققان علوم کامپیوتر دانشگاه MIT و Artificial Intelligence Lab (CSAIL) پرده نمایشی برای مشاهده فیلم های سینمایی ساخته اند که بدون نیاز به به چشم زدن عینک های احمقانه ۳D به بیننده امکان مشاهده تصاویر سه بعدی را خواهد داد.

از ویژگی های مهم این تکنولوژی تازه ابداع شده کیفیت و وضوح بیشتر در تصویر قابل مشاهده و امکان مشاهده تصاویر ۳ بعدی از هر نقطه از جایگاه تماشاگران در سینما است.

دانشمندان دانشگاه MIT بر این باورند که زدن عینک های خسته کننده و ملال آور برای مشاهده فیلم های ۳ بعدی کار جالبی نیست و به گفته این محققین این اولین بار است که به صورت علمی و تحقیقاتی به این اتفاق نگاه شده و دستیابی های کنونی به پرده نمایشی که نیازی به زدن عینک ۳D ندارد بسیار قابل تامل و ارزش است!

در یادداشت MIT آمده که تلویزیون های ۳ بعدی کنونی که نیازی به زدن عینک های ۳D ندارند از تکنولوژی parallax barrier استفاده می کنند که شکاف های پیکسلی برای دیدن بُعد در چشم ایجاد می کند، از مهمترین ایرادات این تکنولوژی در حال حاضر این است که بیننده باید در یک فاصله مشخص و معین از صفحه نمایش بنشیند تا توانایی مشاهده ویدئو و یا تصاویر سه بعدی را داشته باشد.

تکنولوژی مشاهده فیلم ۳D بدون عینک

گروه CSAIL  با ایده و تحقیقاتی که صورت داده اند توانسته اند با ایجاد شکاف های به جا در میان پیکسل ها در ابعاد بزرگی همچون پرده های سینما به بیننده هایی که در نقاط مختلف سینما نشسته اند تصاویر ۳ بعدی ارائه دهند!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا