1398-03-02
دانستنی‌های سلامتی

خوردن قبل از خواب ؛ قبل از خواب هرگز این غذاها را نخورید تا راحت بخوابید!

غذاهای ممنوع قبل از خواب

فاکتورهای زیادی وجود دارد که می تواند در کیفیت خواب تاثیر بگذارد. عواملی مانند دمای اتاق خواب، سر و صدا و روشنایی تاثیر زیادی بر روی خواب شما دارند و بسیار مهم است که تحت کنترل باشند.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که می تواند در کیفیت خواب تاثیر بگذارد. عواملی مانند دمای اتاق، سر و صدا و روشنایی تاثیر زیادی بر روی خوابیدن شما دارند و بسیار مهم است که تحت کنترل باشند چرا که خوب خوابیدن یکی از فاکتورهای سلامتی است. اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که معمولا توسط خیلی افراد نادیده گرفته می شوند. خوردن قبل از خواب و غذایی که قبل از خواب می خورید می تواند یک خواب راحت را به شما هدیه کند و یا خسته از خواب بیدار شوید و احساس کنید که اصلا به خواب نرفته اید. غذاهای چرب و حاوی پروتئین بالا قبل از خواب از دسته غذاهایی هستند که بر روی کیفیت خواب شبانه تاثیر منفی دارند.

بیشتر بخوانید: درمان بی خوابی با طب سوزنی و طب فشاری با فشار دو نقطه بدن

خوردن قبل از خواب

در ادامه در این مطلب در نت نوشت راجع به خوردن قبل از خواب خواهیم گفت و غذاهایی که قبل از خواب هرگز نباید بخورید را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- مرغ

مرغ سرشار از پروتئین است. این ماده غذایی عالی است اما لطفا برای خواب آسوده مرغ خوردن قبل از خواب را فراموش کنید. این ماده غذایی سرعت هضم را در بدن نصف می کند. بنابراین وقتی مرغ را قبل از خواب می خورید بدن شما  باید چندین برابر برای هضم این ماده غذایی کار کند. در نتیجه قطعا خواب راحتی را تجربه نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید: ارتباط کم خوابی و چاقی ؛ چرا افراد کم خواب بیشتر می خورند؟

۲ – شکلات تلخ

غذاهای ممنوع قبل از خواب شکلات تلخ

شکلات حاوی کافئین است بنابراین مصرف آن قبل از خوابیدن کار درستی نیست. کافئین و تئوبرومین موجود در شکلات تلخ هر دو موجب تحریک سیستم عصبی می شوند. با خوردن شکلات تلخ قبل از خوابیدن ضربان قلب بالا رفته و خوابیدن را سخت می کند. پس برای خوابی آرام از شکلات خوردن قبل از خواب بپرهیزید!

۳ – غذاهای تند

اگر عاشق غذاهای تند و پر ادویه هستید بهتر است هر چه زودتر این غذاها را مصرف کنید. خوردن غذاهای تند در وعده ی شام باعث سوزش سر دل خواهد شد و خواب شما را مختل می کند.

۴ – فست فود

غذاهای ممنوع قبل از خواب

فست فود ها خوشمزه هستند اما بسیار مضرند. خوردن این غذاها هیچ وقت توصیه نمی شود اما اگر هر از گاهی هوس کردید بهتر است خوردن آن را به وعده شام موکول نکنید. مگر اینکه بخواهید شب تا صبح را با سوزش و درد معده سپری کنید.

بیشتر بخوانید: عوارض بی خوابی ؛ نشانه ها و راه حل گام به گام درمان

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    ثبت اختراع

    9 اسفند 1396 at 12:29

    0

    خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله بسیار مفید و کاربردی موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا