دانستنی‌های سلامتی

روغن زیتون برای گوش به عنوان قطره گوش طبیعی است !

روغن زیتون برای گوش قطره گوش طبیعی

مصرف روغن زیتون برای گوش به عنوان قطره گوش طبیعی و با جنبه درمانی یک روش عادی و معمول نیست اما تحقیقات نشان می‌دهد که روغن زیتون برای گوش می تواند یک قطره گوش طبیعی باشد که مزایای بی‌شماری برای سلامتی گوش به همراه داشته باشد.

مصرف روغن زیتون برای گوش به عنوان قطره گوش طبیعی و با جنبه درمانی یک روش عادی و معمول نیست اما تحقیقات نشان می‌دهد که روغن زیتون برای گوش می تواند یک قطره گوش طبیعی باشد که مزایای بی‌شماری برای سلامتی گوش به همراه داشته باشد. درست زمانی که شما دچار گرفتگی گوش، احتقان و بیماری‌هایی از قبیل سرماخوردگی هستید، گرفتگی بدی در گوش‌هایتان احساس می کنید، این روغن می‌تواند کانال گوش شما را درمان کند و تمامی مشکلات گوش را بر طرف سازد. تنها در صورتی که دچار آسیب دیدگی های شدیدی در گوش خود باشید، مصرف این روغن برای شما منع می‌شود در غیر این صورت روغن زیتون برای گوش یک درمان طبیعی مناسب است.

بیشتر بخوانید: رنگ ترشحات گوش نشانه چیست؟

روغن زیتون برای گوش

همه ما دچار سرماخوردگی‌های شدید شده‌ایم که در طی آن دوران بی شک گوش‌ها دچار گرفتگی‌های شدید می‌شوند و علاوه بر مشکلاتی در قسمت شنوایی، مشکلاتی در صحبت کردن و حتی تنفس عادی را هم ایجاد خواهند کرد.

روغن زیتون برای گوش یک روغن طبیعی و عالی است که می تواند درد گوش و گرفتگی‌هایی این قبیل را به خوبی درمان کند ولی نباید به طور دائم از آن استفاده کرد. حتی اگر درد گوش ناشی از پاره شدگی پرده و لایه‌های درونی گوش باشد نیز می‌توانید از روغن زیتون برای گوش و جهت درمان بافت استفاده کنید. در بیشتر مواقع روغن زیتون جهت برطرف کردن آلودگی های چسبیده به موم گوش می‌تواند مفید باشد و تمامی آن‌ها را به طور کامل از بین ببرد مگر این که مشکل بسیار شدید باشد که در آن صورت نیازمند جراحی گوش خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی عفونت گوش و علائم عفونت گوش 

درمان وزوز گوش با قطره گوش طبیعی

روغن زیتون برای گوش قطره گوش طبیعی

روغن زیتون برای گوش برای گوش

علاوه بر درمان آسیب دیدگی های گوش، برای درمان وزوز گوش نیز از روغن زیتون می‌توان استفاده کرد. این روغن تا حد زیادی به درمان وزوز گوش می پردازد و به دلیل این که میزان بالایی آنتی اکسیدان در آن وجود دارد مشکلات ناشی از التهابات گوش را نیز می تواند برطرف کند.

بیشتر بخوانید: علت وزوز گوش و درمان آن

چگونه از روغن زیتون برای گوش استفاده کنیم ؟

اگر می خواهید از روغن زیتون برای گوش هایتان استفاده کنید چندین روش وجود دارد. در روش نخست روغن زیتون را در یک شیشه کوچک ریخته و به کمک قطره چکان آن را به میزان خیلی کم در گوش خود بچکانید.

روش بعدی این است که بطری حاوی روغن زیتون را در یک ظرف حاوی ۱۵ الی ۲۰ گرم آب گرم قرار دهید تا روغن گرم شود و باز هم به کمک قطره چکان چند قطره داخل گوش خود بریزید. کارشناسان توصیه می کنند که ۴ الی ۵ قطره در هر گوش کافی است. که در حدود ۴ الی ۵ دقیقه نیز زمان برای جذب شدن نیاز است.

در صورتی که روغن زیتون برای گوش را چند روز به کار گیرید مشکلات گوش شما برطرف خواهد شد. این درمان خانگی بسیار موثرتر از قطره‌ها و داروهای شیمیایی می‌باشد.

بیشتر بخوانید: درمان گرفتگی گوش و دلایل گرفتگی گوش ها

۲ دیدگاه

2 دیدگاه

 1. مجید

  2 تیر 1397 at 10:53

  0

  من این مطلب خوندم چند هفته است که دارم روغن زیتون میریزم روغن بادام تلخ می ریزم. ما که تاثیری ندیدیم خانوم دکتر.

 2. کوروش

  16 دی 1397 at 7:34

  0

  سلام. من روغن زیتون اصل رو ریختم و چند بار هر بار به مدت کوتاهی با سشوار گوشم را گرم کردم و بعد هم آدامس جویدم تا روغن به خوبی به داخل گوشم نفوذ کند. وزوز گوشم کمی بهتر شد ( فقط ۴ روز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا