ورزش و تناسب اندام

لاغری بازو: با این روش ها چربی بازو را ذوب خواهید کرد + ویدیو

لاغری بازو
۱۱+

لاغری بازو از سخت ترین مراحل تناسب اندام است. چربی بازو از سرسخت ترین چربی‌های بدن هستند که زود می‌آیند و دیر می‌روند. چه زن باشید و چه مرد این چربی‌ها زیبایی را از دستان شما خواهند برد و هر چه سن شما بالاتر می‌رود نیاز به آب کردن چربی بازو بیشتر احساس می‌شود.

اگر هم رژیم غذایی برای لاغری و آب کردن چربی‌ها مخصوصا چربی بازو استفاده می‌کنید و هم به باشگاه می‌روید و منظم ورزش می‌کنید اما همچنان از سایز بازوهایتان راضی نیستید این راهنمایی‌ها ممکن است به شما در آب کردن چربی بازو کمک کننده باشد. با ما در نت‌نوشت همراه باشید .

نکاتی که همواره به شما یادآوری می‌کنم را فراموش نکنید : همواره قبل از انجام هر تمرینی در صورتی که مشکل خاصی دارید با پزشکتان مشورت کنید.

هیچ گاه بدون گرم کردن بدن هیچ ورزشی را شروع نکنید.

لاغری بازو

Tricep Push-Ups

حرکت Push Up برای لاغری بازو

حرکت Push Up برای لاغری بازو

این تمرین برای بازوها تمرین بسیار مفیدی است و موجب از بین رفتن چربی بازو خواهد شد.

مطابق شکل دست‌ها را به اندازه عرض شانه باز کرده به طوری که دستان شما دقیقا زیر شانه‌ها قرار گرفته باشند. فشار بدن را روی هر دو کف دست انداخته و با یک بازدم در حالی که آرنج‌ها کاملا به پهلو‌ها چسبیده و به سمت عقب حرکت می‌کند پایین بیایید.

این تمرین را می‌توانید با توپ هم انجام دهید. به نحوی که پاهایتان را روی توپ قرار داده و مانند حرکت قبل حرکت را انجام دهید. در تمام تمرین شکم تان را منقبض نگاه دارید.

بیشتر بخوانید: ورزش آب کردن چربی‌‌های شکم و پهلو فقط در ۴ دقیقه

Tricep Chair Dips برای لاغری بازو

لاغری بازو

لاغری بازو

مطابق شکل A دست کف دست‌ها را بر روی یک صندلی و یا نیمکت و یا لبه پله با ارتفاع مناسب گذاشته و شکم را منقبض کرده و با یک بازدم عمیق مطابق شکم آرنج‌ها را تا زاویه ۹۰ درجه خم کرده و به سمت پشت هدایت کنید.

مراقب باشید در این حرکت برای آب کردن چربی بازو بیش از آستانه درد پایین نیایید تا موجب آسیب به آرنج نشود.

Dumbbell Tricep Kickbacks

one-arm-kickback-ictcrop_gal

برای آب کردن چربی بازو با این حرکت مطابق شکل A یک پا را روی نیمکت گذاشته و پای دیگر را صاف روی زمین قرار دهید. دست موافق با پای روی زمین را با زاویه ۹۰ درجه در کنار بدن همراه با دمبل نگاه دارید و با بازدم به سمت عقب باز کنید.

اگر نیمکت ندارید می‌توانید این حرکت را به این صورت نیز انجام دهید:

صاف بایستید و زانوهایتان را به اندازه ۱۰ درجه خم نموده و با کمر صاف کمی به جلو خم شوید و حرکت را برای هر دو بازو انجام دهید.

به هیچ عنوان مچ دست در این حرکت تکان نخورد و در تمام طول حرکات ثابت باقی بماند و خم نشود. گردن نیز کاملا ریلکس و صاف باشد.

ورزش هایی مفید برای لاغری بازو

تنیس

تنیس یک ورزش جذاب برای تقویت عضلات بدن مخصوصا عضلات بازو است. کار با راکت تنیس برای تقویت بازوها بسیار مفید است.

قایقرانی

اگر اهل ورزش‌های بیرون از خانه و باشگاه هستید می‌توانید به قایقرانی بپردازید. چرا که قایقرانی و کار با پارو برای تقویت عضلات بازو بسیار مفید است.

بوکس

این ورزش نیاز به بازوهای قوی دارد اما اگر با شیوه صحیح این ورزش آشنا نیستید حتما با یک متخصص در این رشته ورزشی مشورت کنید. می‌توانید یک کیسه بوکس در اتاق نصب کنید و به شکل صحیح در روز تمرین مشت زنی داشته باشید.

چند نکته مهم در رابطه با انتخاب رژیم غذایی سالم برای لاغری بازو

علاوه بر ورزش و تمرین باید یک رژیم غذایی سالم را نیز برای آب کردن چربی بازو در پیش بگیرید.

برای لاغری بازو آب بنوشید

نوشابه‌ها و مواد انرژی زا و قهوه و نوشیدنی‌های ناسالم را کنار گذاشته و آب بنوشید. نوشیدن آب زیاد مزایای بیشماری برای حفظ سلامتی بدن داشته و موجب کاهش وزن نیز می‌گردد.

قبل و بعد از ورزش غذا بخورید!

ورزش کردن با معده خالی نه تنها هیچ منفعتی ندارد بلکه موجب سرگیجه و حالت تهوع نیز می‌گردد از طرفی بدن در طول زمان ورزش و پس از آن نیاز به کالری و سوخت کافی دارد.

قبل و بعد از ورزش کردن حتما از یک کربوهیدرات استفاده کنید تا بدن شما سوخت کافی داشته باشد. دریافت پروتئین را نیز فراموش نکنید.

وجود پروتئین کافی بهترین راه برای عضله سازی و سوخت گیری مجدد بدن است. در مورد رژیم غذایی قبل و بعد از ورزش کردن اطلاعات کافی جمع آوری کنید.

غذای خانگی بخورید

اگر مشغله زیاد موجب می‌شود که نتوانید آشپزی کنید و مجبور به رفتن به رستوران هستید پیشنهاد می‌کنیم که از قبل و زمانی که فرصت دارید غذایتان را آماده کرده تا در زمانی که خسته اید مجبور به خوردن فست فود و غذاهای ناسالم نشوید.

برای اجتناب از پرخوری نیز میان وعده‌های سالم را فراموش نکنید. این کار موجب می‌شود همواره یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: برنامه ورزشی ۲۰ دقیقه‌ای که به طور معجزه آسایی چربی سوزی می‌کند!

منبع +

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    Ehsan

    ۵ شهریور ۱۳۹۸ at ۲۲:۴۴

    متاسفانه باید بگم اینها بدرد نمیخوره. برای افرادی که حرفه ای یا حتی ورزشکار هستند، هیچ عملی نمیکنه

    ۲+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا