1398-03-28
روانشناسی و موفقیت

هرگز عکس لحظه های عاشقانه و روابط خصوصی‌ تان را در شبکه‌های اجتماعی فاش نکنید!

لحظات خصوصی زندگی‌ تان را هرگز در شبکه‌های اجتماعی فاش نکنید!

ممکن است شما بخواهید گاهی در شبکه های اجتماعی، مانند اینستاگرام عکس ها و یا سلفی های خود از لحظه‌های خصوصی‌ تان را به اشتراک بگذارید در واقع نه تنها به رابطه خود و همسرتان کمک نکرده اید، بلکه ضربه مهلکی به زندگی مشترک تان وارد می کنید.

اکنون در نت‌نوشت چهار دلیل منطقی برایتان می آوریم که بدانید به چه نحوی در شبکه های اجتماعی رفتار کنید که به روابط زناشویی تان خدشه ای وارد نشود.
برای به دست آوردن یک چیز همه چیز را از دست ندهید!

ممکن است شما بخواهید گاهی عکس لحظه های عاشقانه و روابط خصوصی تان را در شبکه های اجتماعی، مانند اینستاگرام به اشتراک بگذارید. در واقع نه تنها به رابطه خود و همسرتان کمک نکرده اید، بلکه ضربه مهلکی به زندگی مشترک تان وارد می کنید. اکنون در نت‌نوشت چهار دلیل منطقی برایتان می آوریم که بدانید به چه نحوی در شبکه های اجتماعی رفتار کنید که به روابط زناشویی تان خدشه ای وارد نشود.

بیشتر بخوانید: تاثیر فضای مجازی بر خانواده : آیا روابط مجازی سالمی دارید؟

فاش کردن عکس لحظه های عاشقانه ممنوع!

برای به دست آوردن یک چیز همه چیز را از دست ندهید!

صمیمیت یک قاعده بسیار مهم در هر رابطه است. یک شریک زندگی خوب بیشتر از هر کس دیگری درباره همسرش شناخت کافی و کامل دارد. هنگامی که شما با کاربران مجازی در مورد جزئیات لحظه‌های خصوصی‌ زندگی خود صحبت می‌کنید، درست مثل این است که شما صمیمیت روابط خصوصی خود را از درون به دنیای مجازی پرتاب کرده اید.

درست مثل تماشای تلویزیون است. شما به کاربران دنیای مجازی اجازه می دهید که عکس لحظه های عاشقانه و روابط خصوصی شما را تماشا کنند و این به هیچ وجه به سود شما نیست بلکه صمیمت بین شما را کمرنگ می کند.

بیشتر بخوانید: تاثیرات مخرب اینستاگرام و تکنولوژی بر سلامت روانی فرزندان شما و جوانان

ایجاد یک نمای بیرونی از روابط خود

این یک واقعیت کاملا شناخته شده است که مردم با مطالعات و دیدن شبکه های اجتماعی به قیاس با زندگی خود می پردازند. این یک حقیقت تلخ است. چرا که در این شبکه ها میزان و جنس مشکلات و تلخی های زندگی اصلا مشهود و قابل درک نیست. زمانی که شما یک عکس سلفی از خود وهمسرتان در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید، فقط احساسات خوب شما منتقل می شود و مشکلات موجود در زندگی شما احساس نخواهد شد. وضعیت مثبت عکس سبب می شود افراد به موقعیت های منفی موجود و ناپیدا حتی فکر هم نکنند. شما در عکس ناچارید احساس یک زن و شوهر خوشحال و راضی را داشته باشید که هیچ گونه مشکل و ناراحتی ندارید. این درحالی است که بینندگان از حس های پنهان و مشکلات موجود بی اطلاع خواهند ماند و اینجاست که مقایسه ها درست عمل نمی کنند.

بیشتر بخوانید:  تاثیر شبکه های اجتماعی بر زنان و اعتماد به نفس و سلامت روانی آنان!

همین حالا یهویی!

عکس لحظه های عاشقانه

مطالعات نشان داده که نگه داشتن رازهای زن و شوهر و لحظه‌های خصوصی‌ بخش مهمی از ایجاد شادمانی است. زمانی که درحال ارسال عکس لحظه های عاشقانه خود در شبکه های اجتماعی هستید در حقیقت شما همه جا هستید غیر از زمان حال.

به جای اینکه آن لحظه در کنار هم از موقعیت ها بهره ببرید زمان خود را صرف ارسال عکس، بیان موقعیت، بیان حال و هوا، پاسخگویی به بینندگان و خوانندگان می کنید و زمان با هم بودن را از دست می دهید.

بیشتر بخوانید: بیماری سلفی گرفتن : سلفی در این صورت یک اختلال روانی محسوب می‌شود!

از رابطه خود نگهداری کنید

شبکه های اجتماعی برای ابراز میزان کیفیت روابط زن و شوهر جای مناسبی نیست.

از کنار هم بودن ها به نحوی استفاده کنید که حضور افراد ناشناس سبب کمرنگ و سرد شدن روابط شما نشود.

بییشتر گفتگو های شبکه های اجتماعی جهت دانستن جزئیات بیشتر است. هیچ وقت شما نمی توانید به احساسات و روابطی که از طریق شبکه های اجتماعی اعلام شده پی ببرید و نظری داشته باشید. زمانی که شما از کسی که هیچ شناختی روی زندگی تان ندارد بخواهید تا در مورد روابط شما و شریک زندگیتان نظربدهد،

نتیجه این دخالت و فاش کردن عکس لحظه های عاشقانه درست مثل این است که اجازه تجاوز به حریم خصوصی بین خود و همسرتان را صادر کرده اید. زمانی به خود می آیید و غصه زندگی از دست رفته اتان را می خورید که احتمالا کار از کار گذشته است.

زوج هایی که روابط خود را پنهان نگه می دارند، از ورود ناشناسان به حریم خصوصی خود محافظت می کنند.

بیشتر بخوانید: نشانه های بیماری خودشیفتگی یا نارسیسیم این بیماری روحی پنهان را بشناسید

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا