خودرو

لکسوس های لاکچری تا سال ۲۰۲۰ همگی خودران هم هستند!

لکسوس اعلام کرده است که سیستم دستیار پیشرفته راننده جدید آن که Highway Teammate نام دارد در سال ۲۰۲۰ و همزمان با خودروی LS+ که در نمایشگاه این هفته توکیو به نمایش گذشته خواهد شد به بازار خواهد آمد.

از جمله ویژگی های Highway Teammate میتوان به مواردی چون نگه داشتن وسیله نقلیه در خطوط، تغییر خطوط خودرو و همچنین حفظ فاصله خودرو با وسیله نقلیه جلویی اشاره کرد. لکسوس نامی را از نوع دوربین ها و سنسورهایی که در این فناوری مورد استفاده قرار خواهند گرفت بر زبان نیاورده است.

این قابلیت لکسوس را در رقابت با رقبایی چون Tesla ،Cadillac ،Audi ،Nissan ،Mercedes-Benz و دیگر شرکت های رقیبی قرار خواهد داد که روزانه در حال اضافه کردن ویژگی هایی جدید به خودروهای تولیدی خود میباشند.

لکسوس LS+
لکسوس LS+

ما هنوز اطلاع خاصی را در رابطه با محدودیت های این سیستم در دست نداریم. چیزی که به وضوح مشخص است این میباشد که تمام این سیستم ها نیاز به توجه راننده داشته و برخی از آنها تنها در جاده هایی خاص قابل استفاده میباشند. لکسوس میگوید که در این خودرو از ترکیب هوش مصنوعی و فناوری به روز استفاده شده است تا رانندگی خودکار کاملاً ایمن را برای سرنشینان به ارمغان بیاورد.

لکسوس LS+
لکسوس LS+

همچنین این موضوع کمی نامفهموم است که Highway Teammate چه وجه اشتراکی با دو سیستم خودران دیگر تویوتا یعنی Chauffeur و Guardian دارند. تویوتا اعلام کرده است که نسخه های پیشرفته تر خودروهای خودران خود را در کالیفرنیا آزمایش خواهد کرد.

با این حال باید منتظر بمانیم تا تویوتا اطلاعات بیشتری را در رابطه با این سیستم جدید منتشر کند.

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا