اخبار تکنولوژی

مایکروسافت و چشمه های از توجه به زبان فارسی و ایرانیان

مایکروسافت این روزها خیلی بیشتر از قبل پر سرو صداست، هفته پیش نرم افزاری از سوی این شرکت غول پیکر دنیای نرم افزار برای گوشی های اندرویدی معرفی شد با نام Translator. این برنامه در نگاه اول تفاوت چندانی با Google Translate ندارد، اما توانسته با ظاهری منسجم و بروز تر در انجام کار خود با توان تر ظاهر شود.
فرآیند کاری بسیاری ساده است با تپ روی تصاویر مایکروفن متن و یا جمله را می گویید و در ادامه جمله شما بلادرنگ توسط برنامه به زبان دومی که انتخاب می کنید برگردانده خواهد شد.

com.microsoft.translator0.jpg
تا اینجا همه چیز مثل اپ Google Translate است. اما تفاوت این برنامه با باقی برنامه های این سبک برای ما فارسی زبان ها ترجمه متن به فارسی است. شما به آسانی می توانید جملات گفتاری به زبان انگلیسی را به فارسی ترجمه شده تحویل بگیرید. برای تجربه این اپ حتما به کافه بازار برای دانلود سری بزنید.

photo_2015-08-16_19-35-36الطاف مایکروسافت به همین خلاصه نشده است، کمتر از یک ماه پیش که ویندوز ۱۰ معرفی شده و همانطور که از نسخه های بتای ارائه شده بر می آمد شاهد ارائه تقویم کامل شمسی همراه این سیستم عامل بودیم که می توان از ان یکی از مزایای جدید ویندوز برای کاربران فارسی زبان نام برد.

تقویم شمسی در ویندوز 10

تقویم شمسی در ویندوز ۱۰

همچنین مایکروسافت مشغول تست نرم افزاری تحت عنوان NewsCast است. وظیفه ی این اپ خواندن اخبار دلخواه شما برای شماست. NewsCast توسط گروه طراحی Bing در حال توسعه است و بر اساس علاقه مندی های شما اخبار را برایتان دستچین کرده و مثلا در هنگام رانندگی برایتان می خواند.
برنامه و طرح ریزی پروژه به نحوی است که قرار بر استفاده از کورتانا در این سیستم است و هوش مصنوعی و گوینده متون بر اساس توانایی و قابلیت های از قبل تنظیم شده توسط کاربر به کار بیافتد.

newscast-image
با توجه به بومی سازی هایی که بزودی برای کورتانا طبق وعده های مایکروسافت صورت خواهد گرفت احتمالا شاهد نرم افزار های و اپ های کاربردی از سوی مایکروسافت با قابلیت های قابل استفاده توسط فارسی زبان ها خواهیم بود.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا