1398-01-02
روانشناسی و موفقیت

آیا زوج‌هایی که در تظاهر به عشق می‌کنند بیشتر عاشق یکدیگرند؟

رفتارهای عاشقانه تظاهر به عشق

برخی از زوجین طوری رفتار می کنند که گویا هنرپیشه یک فیلم رمانتیک هستند. اما در زندگی واقعی اشان هیچ خبری از عشق و روابط عاشقانه نیست. گاهی برای عشق حقیقی یک اقدام کوچک و یک محبت ساده کافی است و نیاز به رفتارهای بزرگ و تظاهر سنگین نزد دیگران نمی باشد.

معمولا وقتی رفتار افراد ازیک احساس گرم و حرکات روزمره کوچک فراتر می رود، نشان دهنده یک رابطه یرعاشقانه است.

برخی از زوجین طوری در رفتارهای عاشقانه مبالغه و تظاهر به عشق می کنند که گویا هنرپیشه یک فیلم رمانتیک هستند. اما در زندگی واقعی‌شان هیچ خبری از عشق و روابط عاشقانه نیست. گاهی برای عشق حقیقی یک اقدام کوچک و یک محبت ساده کافی است و نیاز به رفتارهای عاشقانه بزرگ و تظاهر به عشق نزد دیگران نمی باشد. معمولا وقتی رفتار افراد از یک احساس گرم و حرکات روزمره کوچک فراتر می رود، نشان دهنده یک رابطه غیر عاشقانه است که این رفتار بین برخی زوجین مشاهده می شود.

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

بیشتر بخوانید: راههای جلوگیری از طلاق عاطفی چیست؟ رفتارهایی که منجر به طلاق عاطفی می شود را بشناسید

تظاهر به عشق نشانه چیست؟

احساسات روزمره

تظاهر به عشق

طی تحقیقی که توسط سعید حشمتی، محقق دانشکده بهداشت در ایالت پنسیلوانیا صورت گرفت، ابعاد بسیاری از عشق مشخص شد.

در این تحقیق از ۵۰۰ نفر امریکایی که با ۶۰ داستان عاشقانه متفاوت عشق می ورزیدند، تحقیقاتی در مورد زندگی روزمره‌شان انجام شد. بیشتر افراد علاقمند بودند که کسی آنها را دوست داشته باشد. دوست داشته شدن تاثیرات مثبتی در امور زندگی می گذارد. این که ما احساس کنیم کسی دوستمان دارد یا خیر؟ نقش بسیار مهمی در چگونگی احساسات روزمره‌مان خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: علل ناپایداری ازدواج و زندگی مشترک چیست؟ 

بیشتر بخوانید: پایداری عشق بعد از ازدواج با یک راه حل ساده

اقدام بیش از کلام مهم است

محققان از ۴۹۵ امریکایی که متوسط سن ۵۰ سال داشتند، خواستند که نظر خود را در مورد ۶۰ داستان عشقی متفاوت بیان کنند. این داستان ها که کاملا با هم متفاوت بودند شامل روابط عاطفی افراد، علاقه به طبیعت و عشق به حیوانات خانگی بود. بیشتر افراد ترجیح می دادند احساس دوست داشتن را زمانی که طرف مقابل برایشان وقت صرف می کرد، تجربه کنند. در حقیقت کسی که بیشتر وقت خود را برای شما اختصاص می دهد به این معنا است که شما را بیشتر دوست دارد.

مردم احساس دوست داشتن را زمانی که در حال وقت گذرانی با یکدیگر هستند، احساس خواهند کرد. وقتی با دوست خود قدم می زنید، وقتی طلوع خورشید را نگاه می کنید و یا وقتی حیوان خانگی اتان را در آغوش می گیرید، احساس می کنید که آن ها را دوست دارید. بیشتر افراد وقتی که از طرف دیگرشان نشانه های عشق را می بینند، احساس خوشبختی واقعی دارند. تحقیقات نشان داده است که رفتارهای عملی بسیار بیشتر از عبارات کلامی سبب ایجاد حس عشق واقعی می شود.

سعید حشمتی می گوید : ” در تحقیقات انجام شده مشخص شد افرادی که برای یکدیگر زمان بیشتری می گذاشتند حس عشق واقعی در آنها رخ میداد. مثلا زمانی که فرد به خانه برمی گشت و حیوان خانگی اش را می دید، احساس عشق بیشتری می کرد تا زمانی که دوستی فقط با کلام به او می گفت : ” من عاشقت هستم ” اقدامات انجام شده حس بسیار عمیق تری نسبت به رفتارهای صرفا کلامی در بر دارد.

بیشتر بخوانید: نشانه های زندگی ناموفق ، اشتباهات زوجین و رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک را بشناسید

بیشتر بخوانید: راز روابط بی سرانجام و کوتاه مدت امروزی چیست؟ چگونه دچار رابطه های سمی نشویم؟

تفاوت های فرهنگی

برخی از رفتارهای فرهنگی نیز می تواند در میزان حس عاشقانه دخیل باشند. در فرهنگ برخی از کشورها کنترل بسیار از رفتارها ناپسند است و افراد دوست ندارند. در حالی که همان رفتار در کشوری دیگر یک رفتار محبت آمیز و یا ابراز صمیمیت به شمار می رود. به عنوان مثال دانستن این که کجا هستید و چه کار می کنید در برخی از فرهنگ ها مورد پسند نیست. این مسئله تنها یک تفاوت فرهنگی است که در جوامع مختلف دیده می شود.در چین یک مادر اجازه ندارد رفتار کودکش را مهار کند و اجازه بازی و یا شریک شدن اسباب بازی هایش با دیگر کودکان را ندهد. در حقیقت بیشتر مردم در چین علاقمند هستند که با هم گرم و مهربان باشند. در حالی که در دنیای غرب همین نگرش نوعی مجازات است و رفتاری ناخوشایند به شمار می رود. بسیاری از افراد با این که گمان می کنند به یک توافق فرهنگی رسیده اند اما تفاوت های بسیاری در رفتار دارند. ممکن است همان رفتارهای عاشقانه که شما با هدف بروز علاقه به طرف مقابل نشان می دهید برای او به معنای یک ناهنجاری و تظاهر به عشق باشد. برای برقراری یک رابطه عاشقانه عمیق می بایست شناختی کامل از فرهنگ و البته عواطف طرف مقابل داشت.

بیشتر بخوانید: حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید و راهکارهایی برای بحث‌های زن و شوهری

بیشتر بخوانید: تفاوت عشق و هوس چیست؟ آیا واقعا عاشق شده اید یا فقط یک هوس زودگذر است؟

بیشتر بخوانید: رفتارهایی که باعث طلاق می شود را بشناسید و از آنها دوری کنید

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا