آموزشی

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

نحوه مدیریت پسوردهای ذخیره شده در کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

بطور کلی به دلیل مسائل امنیتی بهتر است که پسوردهای خود را در مرورگرها ذخیره نکنید. ولی اگر به هر دلیلی مجبور به ذخیره کردن آنها هستید بهتر است بدانید چگونه آنها را مدیریت کنید. مدیریت پسوردها کار ساده ای است ولی از آنجاییکه همه مرورگرها مشابه هم نیستند ممکن است تنظیمات آنها متفاوت از یکدیگر باشد. در ادامه با نحوه مدیریت پسوردهای ذخیره شده در سه مرورگر محبوب همراه نت نوشت باشید.

بطور کلی به دلیل مسائل امنیتی بهتر است که پسوردهای خود را در مرورگرها ذخیره نکنید. ولی اگر به هر دلیلی مجبور به ذخیره کردن آنها هستید بهتر است بدانید چگونه آنها را مدیریت کنید. مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر کار ساده ای است ولی از آنجایی که همه مرورگرها مشابه هم نیستند ممکن است تنظیمات آنها متفاوت از یکدیگر باشد. در ادامه با نحوه مدیریت پسوردهای ذخیره شده در سه مرورگر محبوب کنونی Chrome، فایرفاکس و Edge همراه نت نوشت باشید.

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در گوگل کروم

برای مدیریت پسوردها در گوگل کروم خود، روی سه نقطه عمودی در سمت راست بالای کروم کلیک کنید و settings را انتخاب کنید.به پایین اسکرول کنید و Advanced را انتخاب کنید و سپس به قسمت Passwords and Forms بروید . گزینه Manage Passwords را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: افزایش سرعت گوشی اندرویدی ؛ کنترل همه چیز را بدست بگیرید!

در قسمت Advanced از منوی Setting به قسمت Passwords and Forms بروید

در قسمت Advanced از منوی Setting به قسمت Passwords and Forms بروید

در صفحه پیش رو پسوردهای ذخیره شده دیده می شود. اما به دلایل امنیتی به جای پسورد چندتا نقطه می بینید. اگر می خواهید آن را ببینید روی دکمه کنار آن کلیک کنید تا پسورد ظاهر شود. برای حذف هر کدام از پسوردها روی X کلیک کنید.

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در فایرفاکس

برای مدیریت پسوردها در فایرفاکس، روی سه خط افقی کلیک کنید و options را انتخاب کنید سپس به Privacy and Security بروید در همان بالای صفحه گزینه ای برای مدیریت پسوردها  می بینید.

به منوی options و سپس به Privacy and Security بروید و دکمه exceptions  را انتخاب کنید

به منوی options و سپس به Privacy and Security بروید و دکمه exceptions  را انتخاب کنید

با کلیک روی دکمه exceptions می توانید پسوردهای ذخیره شده را ببینید. اگر هم پسورد خاصی مدنظرتان است می توانید از نوار جستجو استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ۶ راه برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی

با دکمه Remove all همه پسوردها را حذف کنید

با دکمه Remove all همه پسوردها را حذف کنید

در پایین پنجره، با گزینه  Remove all می توانید تمام پسوردها را حذف کنید. اگر هم می خواهید پسوردها را مشاهده کنید گزینه show passwords را انتخاب کنید.

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مایکروسافت اج

مدیریت پسوردها در مایکروسافت اج هم به سادگی دو مرورگر بالا می باشد. فقط کافیست روی سه نقطه عمودی کلیک کنید و سپس Options را انتخاب نمایید. به پایین اسکرول کنید تا  Advanced Options را ببینید. آن را انتخاب کنید تا  Manage Passwords مشاهده گردد.

بیشتر بخوانید: ۶ نکته آموزشی developer options , منوی مخفی اندروید!

Advanced Options و سپس Manage Passwords را انتخاب کنید

Advanced Options و سپس Manage Passwords را انتخاب کنید

روی Manage Passwords کلیک کنید تا لیستی از تمام کلمات عبور که در اج ذخیره کرده اید را ببینید. برای حذف پسوردها، فقط کافیست روی X کلیک کنید اما اگر می خواهید آنها را تغییر دهید، روی آن کلیک کنید.

شما در مورد ذخیره پسورد در مرورگرها چه فکر میکنید؟ آیا بهتر نیست کلاً آنها را ذخیره نکنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا