نحوه مدیریت پسوردهای ذخیره شده در کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج
آموزشی

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

بطور کلی به دلیل مسائل امنیتی بهتر است که پسوردهای خود را در مرورگرها ذخیره نکنید. ولی اگر به هر دلیلی مجبور به ذخیره کردن آنها هستید بهتر است بدانید چگونه آنها را مدیریت کنید. مدیریت پسوردها کار ساده ای است ولی از آنجاییکه همه مرورگرها مشابه هم نیستند ممکن است تنظیمات آنها متفاوت از یکدیگر باشد. در ادامه با نحوه مدیریت پسوردهای ذخیره شده در سه مرورگر محبوب همراه نت نوشت باشید.

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

بطور کلی به دلیل مسائل امنیتی بهتر است که پسوردهای خود را در مرورگرها ذخیره نکنید. ولی اگر به هر دلیلی مجبور به ذخیره کردن آنها هستید بهتر است بدانید چگونه آنها را مدیریت کنید. مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر کار ساده ای است ولی از آنجایی که همه مرورگرها مشابه هم نیستند ممکن است تنظیمات آنها متفاوت از یکدیگر باشد. در ادامه با نحوه مدیریت پسوردهای ذخیره شده در سه مرورگر محبوب کنونی Chrome، فایرفاکس و Edge همراه نت نوشت باشید.

آیینه تهران

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در گوگل کروم

 برای مدیریت پسوردها در گوگل کروم خود، روی سه نقطه عمودی در سمت راست بالای کروم کلیک کنید و settings را انتخاب کنید.
به پایین اسکرول کنید و Advanced را انتخاب کنید و سپس به قسمت Passwords and Forms بروید . گزینه Manage Passwords را انتخاب کنید.
آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

در قسمت Advanced از منوی Setting به قسمت Passwords and Forms بروید

در صفحه پیش رو پسوردهای ذخیره شده دیده می شود. اما به دلایل امنیتی به جای پسورد چندتا نقطه می بینید. اگر می خواهید آن را ببینید روی دکمه کنار آن کلیک کنید تا پسورد ظاهر شود. برای حذف هر کدام از پسوردها روی X کلیک کنید.

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در فایرفاکس

  برای مدیریت پسوردها در فایرفاکس، روی سه خط افقی کلیک کنید و options را انتخاب کنید سپس به Privacy and Security بروید در همان بالای صفحه گزینه ای برای مدیریت پسوردها  می بینید.
[rml_read_more]
آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

به منوی options و سپس به Privacy and Security بروید و دکمه exceptions  را انتخاب کنید

با کلیک روی دکمه exceptions می توانید پسوردهای ذخیره شده را ببینید. اگر هم پسورد خاصی مدنظرتان است می توانید از نوار جستجو استفاده کنید.
آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

با دکمه Remove all همه پسوردها را حذف کنید

در پایین پنجره، با گزینه  Remove all می توانید تمام پسوردها را حذف کنید. اگر هم می خواهید پسوردها را مشاهده کنید گزینه show passwords را انتخاب کنید.

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مایکروسافت اج

مدیریت پسوردها در مایکروسافت اج هم به سادگی دو مرورگر بالا می باشد. فقط کافیست روی سه نقطه عمودی کلیک کنید و سپس Options را انتخاب نمایید. به پایین اسکرول کنید تا  Advanced Options را ببینید. آن را انتخاب کنید تا  Manage Passwords مشاهده گردد.

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

Advanced Options و سپس Manage Passwords را انتخاب کنید

روی Manage Passwords کلیک کنید تا لیستی از تمام کلمات عبور که در اج ذخیره کرده اید را ببینید. برای حذف پسوردها، فقط کافیست روی X کلیک کنید اما اگر می خواهید آنها را تغییر دهید، روی آن کلیک کنید.

شما در مورد ذخیره پسورد در مرورگرها چه فکر میکنید؟ آیا بهتر نیست کلاً آنها را ذخیره نکنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

پاوو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا