1398-02-29
اجتماعی

مرد طبیعت ایران؛ محمدعلی اینانلو

مرد طبیعت ایران؛ محمدعلی اینانلو

محمد علی اینانلو را برای اولین بار با خاطره کنار گذاشتن تفنگ شکارش شناختم وقتی اشک در چشمش حلقه زد و گفت تفنگ شکارم را کنار گذاشتم. استاد مستند سازی، ایران گردی و عصیانگر طبیعت بود درست وقتی گفت چهار میلیون کیلومتر خاک سرزمینم را با ماشین سیر کردم.
سر خوش بود و عاشق طبیعت ،تصاویر غذا دادنش به یک گراز وحشی در فاصله چند متری هنوز از جلوی چشمم کنار نمی رود. صدای طبیعت را میشنید و با طبیعت از صمیم جان حرف میزد و نگاه بلندش مثل دماوند در پهنه ایران زمین می درخشید.

اینانلو (۳)
دوربینش برای حفظ محیط زیست و اعتبار دادن به آن و شناساندن شغل محیط بانی و صد البته حیوانات این سرزمین روشن میماند و در سرما و گرما یک لحظه نایستاد تا ناب ترین لحظات را برای چشمان ما و آیندگان این جامعه ثبت کند، صدای مخملین بی نظیرش نیز به اعتراف همگان با طنازی هایش معرف طبیعت ایران بود.

اینانلو (۷)

مرد طبیعت ایران دیگر در میان ما نیست تا با صدای جادوییش از کوهها و دشتها و راهها و رودخانه ها و پرندگان و حیوانات و محیط زیست برایمان بگوید، مرد مبتکر اکوتوریسم و صدایی که دیگر به جایی نمی رسد. براستی که نام مرد طبیعت ایران برازنده استاد محمد علی اینانلو است. مجله اینترنتی نت نوشت این فقدان را به تمامی ایرانیان عاشق طبیعت تسلیت عرض نموده و از خداوند منان علو درجات برای آن مرحوم مسئلت دارد.

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    محمد

    21 دی 1394 at 14:24

    0

    خدا بیامرزدش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا