بازی

مروری بر ۵۰ بازی برتر ساخته شده تاریخ (لیست چهارم)!

Grand Theft Auto III

امروز با لیست چهارم ۵۰ بازی برتر تاریخ در خدمت شما همراهان گرامی هستیم. در این مطلب قرار است به بازی های قرار گرفته در رتبه ۲۰ تا ۱۱ این لیست بپردازیم.

امروز با لیست چهارم ۵۰ بازی برتر تاریخ در خدمت شما همراهان گرامی هستیم. در این مطلب قرار است به بازی های قرار گرفته در رتبه ۲۰ تا ۱۱ این لیست بپردازیم.

اگر لیست های قبلی یعنی ردیف های ۵۰ تا ۲۱ را مطالعه نکرده اید: لیست اول(۵۰ الی ۴۱) اینجاست، لیست دوم(۴۰ الی ۳۱) اینجاست و در نهایت لیست سوم (۳۰ الی ۲۱) هم اینجا.

  1. Resident Evil 4

Resident Evil 4

Resident Evil 4

امتیاز Critic: 96/100

امتیاز کاربران: ۹٫۴/۱۰

بازیکنان در بازی Resident Evil 4 نقش Leon S. Kennedy پلیس آرامانگرای شهر Raccoon را بر عهده دارند که پیش از این نیز او را در Resident Evil 2 دیده بودیم. ۶ سال از زمان نابودی شهر Raccoon میگذرد و داستان بازی در سال ۲۰۰۴ رخ میدهد. لئون در نقش یک مأمور مخفی، وظیفه ربودن دختر رئیس جمهور را بر عهده داشته و تحقیقاتش او را به مکانی اسرارآمیز در اروپا میرساند. همانطور که لئون با وحشتی غیر قابل تصور مواجه است، باید بفهمد چه کسی یا چه چیزی در پشت ماجرا است.

پلتفرم: GameCube, PlayStation 2, Microsoft Windows, Wii, Zeebo, iOS, PlayStation 3, Xbox 360, Android, PlayStation 4, Xbox One

  1. Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted 2: Among Thieves

امتیاز Critic: 96/100

امتیاز کاربران: ۸٫۸/۱۰

بازی آنچارتد ۲: در میان دزدان، یک بازی سوم شخص و در سبک اکشن- ماجراجویی است که توسط استودیو شناخته شده “ناتی داگ” ساخته شده است. دریک که در نظر داشت از دنیای مزدورها، دزدان خائن و گنجینه های آنها فاصله بگیرد، از بخت خوب خود دوباره به آن بازگردانده میشود! یک سری از اتفاقات دریک را به سوی دره افسانه ای Shambhala در کوه های هیمالیا سوق داده و او سپس خود را در یک بازی خطرناک موش و گربه در برابر مجرمی فراری که ثروتی بسیار را از شهر گمشده به جیب زده است میابد. او باید توانایی های خود را به کار گرفته و بر روی همه چیز ریسک کند. اما با این حال، به اندازه کافی خوش شانس است تا از این قائله جان سالم به در برد؟

پلتفرم: PlayStation 3, PlayStation 4

  1. GoldenEye 007

GoldenEye 007

GoldenEye 007

امتیاز Critic: 96/100

امتیاز کاربران: ۹٫۱/۱۰

شما در این بازی نقش جیمز باند را داشته و عملیات مخفیانه مرتبط با سلاح ماهواره ای Golden Eye را بر عهده دارید. M از لندن شما را در رابطه با مأموریت هایتان آگاه کرده و شعبه Q نیز با تأمین سلاح ها و گجت های مختلف مورد نیاز، شما را در انجام هدفتان حمایت خواهد کرد. مأموریت شما در یک مرکز مربوط به سلاح های شیمیایی با سطح امنیتی بالا در اتحاد جماهیر شوروی آغاز می شود، در ۱۲ محیط مختلف سه بعدی جنگ با دشمنانتان دنبال میشود و البته در این راه باید به مسائل امنیتی و پنهان کاری توجه داشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که مجوز کشتن افراد را از پیش در اختیارتان قرار داده اند!

پلتفرم: Nintendo 64

  1. BioShock

BioShock

BioShock

امتیاز Critic: 96/100

امتیاز کاربران: ۸٫۹/۱۰

بیوشاک یک تجربه منحصر به فرد و غیر قابل پیش بینی را برای شما رقم خواهد زد. پس از اینکه هواپیمایتان در آب های ناشناخته یخ زده سقوط میکند، به شهری پنهان شده در زیر دریا به نام Rapture میرسید. این شهر دارای جامعه ای ایده آل است که برای دانشمندان، هنرمندان و صنعت گران ساخته شده است. با این حال شهر پر از اجساد، نگهبانان بسیار و شهروندان ژنتیکی جهش یافته است که در هر لحظه به کمین شما نشسته اند. دستگاه های مکانیکی را هک کنید و با استفاده از برج های فرماندهی، کنترل شهر را در دست بگیرید و شانس زنده ماندن خود را افزایش دهید. سلاح های خود را با ژل های یونی، مواد منفجره و سموم ارتقا دهید و آنها را علیه دشمنانتان به کار بگیرید. شما میتوانید در این بازی گرافیک نسل بعد که به وضوح در سراسر بازی پیداست و همچنین نقش آن در طراحی واقع گرایانه آب را ببینید.

پلتفرم: Xbox 360, PlayStation 3, PC, Mac, Xbox One, PlayStation 4, iOS

  1. Half-Life 2

Half-Life 2

Half-Life 2

امتیاز Critic: 96/100

امتیاز کاربران: ۹٫۲/۱۰

با ارث بردن چالش ها، لایه ها و اصالت نسخه اول و به علاوه اضافه شدن خصوصیات رئالیسم و پاسخ گویی جدید، “نیمه عمر ۲” شما را به دنیایی میبرد که حضورتان در آن بر روی هر چیزی در محیط اطرافتان، از جمله محیط زیست فیزیکی و احساسات دوستان و دشمننانتان اثر میگذارد. در این بازی شاهد حضور دانشمند “گوردون فریمن” هستیم که بسیاری از مردم برای نجات دنیا از اشتباه او که در Black Mesa رخ داد، روی او حساب باز کرده اند.

پلتفرم: PC, Xbox, Xbox 360, PlayStation 3, Mac, Linux, Android

  1. NFL 2K1

NFL 2K1

NFL 2K1

امتیاز Critic: 97/100

امتیاز کاربران: ۶٫۳/۱۰

NFL 2K1 را میتوانیم نسخه ای عمیق تر و البته دقیق تر از نسخه اصلی بازی بدانیم.

پلتفرم: Dreamcast

  1. Halo: Combat Evolved

Halo: Combat Evolved

Halo: Combat Evolved

امتیاز Critic: 97/100

امتیاز کاربران: ۸٫۶/۱۰

به جهان پر از رمز و راز Halo خوش آمدید. یک سیاره بیگانه به شکل یک حلقه! شما در نقش یک ابر سرباز به نام “مستر چیف” باید رازهای Halo را کشف کرده و در مقابل حملات “کانوننت ها” مقاومت کنید.

در طول بازی به صورت پیاده و سواره مبارزات مختلفی را با سلاح های انسانی و بیگانه تجربه خواهید کرد. اهداف شما شامل مواردی چون حمله به دشمنان و تیراندازی به آنها، یورش بردن به آزمایشگاه های زیرزمینی فعال در زمینه تکنولوژی پیشرفته و نجات دوستانتان میباشد. Halo همچنین این اجازه را به شما میدهد که صفحه را به سه قسمت تقسیم کرده و با دیگر دوستانتان مبارزه کنید یا اینکه با کمک یکی دیگر از دوستانتان، مأموریت های بخش Single-Player را پیش ببرید.

پلتفرم: Xbox, PC, Mac, Xbox 360, Xbox One

  1. Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III

امتیاز Critic: 97/100

امتیاز کاربران: ۸٫۵/۱۰

یکی دیگر از نمایندگان راک استار در این لیست و همچنین یکی از محبوب ترین نسخه های فرانچایز GTA. بازیکنان در این بازی گنگستری باید نهایت استعداد خود در “شرور بودن” را به نمایش بگذارند.

در این بازی شاهد ۵۰ وسیله نقلیه مختلف همچون خودروی اسپورت، کامیون، اتوبوس، قایق و… هستیم. از دیگر خصوصیات آن نیز میتوان به وجود ۳ ساعت موسیقی در سبک های مختلف اپرا، پاپ، درام و… و وجود سلاح های گوناگون اشاره کرد.

پلتفرم: PlayStation 2, PC, Xbox, Mac, Android, iOS, Fire OS

  1. Metroid Prime

Metroid Prime

Metroid Prime

امتیاز Critic: 97/100

امتیاز کاربران: ۹٫۳/۱۰

Samus در یک مأموریت جدید بازمیگردد تا رازهای اتفاقات رخ داده در Tallon IV را کشف کند. شما در Metroid Prime در نقش این جنگجو ظاهر میشوید و بازی را از دید او دنبال خواهید کرد.

همچنین اطلاعات لازم مورد نظر شما از جمله سطح انرژی، مهمات و … بر روی صفحه، نمایش داده میشود. به قفل درها شلیک کنید، دشمنانتان را از بین ببرید و معماهای مختلف را حل کنید. همچنین تلاش خود را به کار بگیرید تا دنیای بازی را کشف کرده، سلاح های جدیدی را به دست آورده و علاوه بر آن آرام آرام مناطقی جدید از بازی را باز کنید.

پلتفرم: GameCube, Wii

  1. Perfect Dark

Perfect Dark

Perfect Dark

امتیاز Critic: 97/100

امتیاز کاربران: ۹/۱۰

به تاریکی قدم بگذارید و در نقش جوانا دارک، حقایق را در رابطه با پیشرفت های تکنولوژی شرکت DataDyne که میتواند عواقبی جدی و خطرناک را برای بشریت به دنبال داشته باشد کشف کنید.

پلتفرم: Nintendo 64, Xbox 360, Xbox One

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا