ورزش و تناسب اندام

راه رفتن برعکس شما را سریعتر به مقصد می‌رساند!

بی شک شما هم علاقمند هستید تکنیک‌های جدید و سودمندی در مورد کم کردن وزن خود بدانید. سوزاندن کالری بیشتر و یا مصرف صحیح از کالری‌ها می‌تواند به عنوان یک علم شما را در مسیر سلامتی یاری کند. در کنار از بین بردن کالری‌های اضافی، باید به نیرو و انرژی کافی در بدن نیز توجه داشت. ورزش از جمله پیاده روی می‌تواند در کنار رژیم‌های غذایی راه صحیحی برای کاهش وزن باشد. در این مطلب با نت نوشت همراه باشید تا مزایای راه رفتن برعکس را برایتان بازگو کنیم.

مزایای پیاده روی برعکس

کالری سوزی

ورزش‌های دسته جمعی به عنوان یک روش کالری سوز مفید می‌تواند کمک بزرگی به عنوان ورزش‌های قلبی عروقی باشند. همچنین می‌توان تاثیر بسزایی در عضله چهار سر بگذارند. پیاده روی در هر حالت یکی از ورزش‌هایی است که با درنظر گرفتن هزینه بسیار اندک می‌تواند سود بسیار بالایی برای سلامتی بدن شما داشته باشد.

۱۰۰ قدم پیاده روی عقب عقب رفتن معادل ۱۰۰۰ قدم پیاده روی عادی است.

تاثیر پیاده روی برعکس بر روی عضلات پا

با پیاده روی در حالی که شما ورزش می‌کنید و میزان زیادی کالری میسوزانید فشاری بر روی زانو نخواهید داشت. همچنین این ورزش کمک می‌کند که گروه عضلانی پا به اندازه ورزش تنیس تحرک و فعالیت داشته باشد.

عقب عقب رفتن یا برعکس راه رفتن را در پیاده روی روزانه تان بگنجانید تا خطر آسیب دیدگی در این ورزش به صفر برسد
عقب عقب رفتن یا برعکس راه رفتن را در پیاده روی روزانه تان بگنجانید تا خطر آسیب دیدگی در این ورزش به صفر برسد

جلوگیری از آسیب‌های زانو در پیاده روی برعکس

اگر شما پیاده روی مداوم به سمت جلو داشته باشید، ممکن است عضلات و مفاصل زانو دچار آسیب دیدگی شوند، در حالیکه در حالت عقب عقب رفتن یا همان راه رفتن برعکس این تاثیر تهاجمی را به وسیله عضلات پشت پا خنثی شده و حتی می‌تواند برای عضلات زانو موثر هم باشد.

پس عقب عقب رفتن یا برعکس راه رفتن را نیز در پیاده روی روزانه تان بگنجانید تا خطر آسیب دیدگی در این ورزش به صفر برسد!

توسعه دید محیطی از فواید پیاده روی برعکس

در حالت عقب عقب رفتن راه رفتن برعکس ، افزایش دید محیطی را خواهیم داشت. شما نمی‌توانید پشت سر خود را ببینید، همین امر سبب می‌شود با رعایت تعادل حواس دیگر خود مانند شنوایی را دقیق کنید.

سودمندی برای مغز

پیاده روی برعکس یک تمرین فوق العاده خوب برای مغز است
پیاده روی برعکس یک تمرین فوق العاده خوب برای مغز است

این ورزش یک تمرین فوق العاده خوب برای مغز است. واکنش‌های مغز در حالت پیاده روی به سمت عقب خیلی بیشتر از یک ورزش ساده به خصوص یک پیاده روی عادی است. مغز در فعالیت‌های قوای بینایی و شنوایی دقیق تر می‌شود. حفظ حالت تعادل نیز تمرینی است که مغز ناخودآگاه ناچار به انجام آن است.

تقویت عضلات شکم با پیاده روی برعکس

عضلات شکمی در راه رفتن برعکس بسیار فعال می‌شوند. هنگامی که مستقیم راه می‌روید ممکن است بنا به عادت عضلات شکم به حالت افتاده و رها باشند. ولی زمان عقب عقب رفتن عضلات شکمی منقبض می‌شوند و این عمل سبب سفت شدن و در نهایت جمع شدن این عضلات خواهد شد.

به صورت کلی اگر قصد دارید بدن خود را روی فرم بیاورید و کالری‌های اضافه را بسوزانید عقب عقب راه رفتن را فراموش نکنید!

با یک رژیم غذایی سالم و البته در کنارش پیاده روی آن هم از نوع عقب عقب رفتن می‌توانید کالری‌های اضافه را محو کنید. اگر فکر می‌کنید پیاده روی یعنی آهسته دویدن روی آسفالت، بهتر است با نشانه گذاری‌هایی این عمل را برعکس یعنی پیاده روی عقب عقب تجربه کنید.

حتی انجام این ورزش بر روی تردمیل هم شدنی است

این کار را انجام دهید تا علاوه بر یک پیاده روی ساده از مزایای بسیاری برای پا و قلب و شکم و مغز خود بهره مند شوید.

منبع +

شکوفه آزادگان

دستی بر قلم دارم و از زوایای مختلف دنیا را زندگی می کنم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. خیلی ممنون. من دنبال این بودم که دویدن با پیاده روی چه فرقی دارد. من در یک سایت خارجی مطالعه کردم که در هنگام دویدن امکان نداره جفت پا در زمین باشد. یعنی باید یکی از پاها بالا باشه ولی در پیاده روی ممکن است هر جفت پا با زمین در تماس باشد. برام خیلی جالب بود. خواستم شیر کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا