خودرو

مزدا ویژن کوپه خودرویی اصیل با تکنولوژی‌های پیشرفته و مانیتوری خاص!

با وجودی که مزدا یک کمپانی خودروسازی کوچک است، در سال گذشته این شرکت توانست چیزی در حدود ۱٫۲ میلیون ماشین را روانه بازار کند که رقمی بسیار ارزشمند است. جالب است بدانید که شرکت آئودی در سال ۲۰۱۶ چیزی حدود و شاید بیشتر از ۲ میلیون اتومبیل را روانه بازار کرده است، که اغلب این خودروها لوکس بوده اند. همین امر باعث می شود جایگاه خودروسازان ژاپنی در دنیای اتومبیل بیشتر برجسته گردد.

امروزه، طراحی فضای داخلی خودرو توسط صفحه نمایش های بزرگی تحت تاثیر قرار گرفته است. به همین منظور، مزدا تصمیم گرفته است که این ویژگی را نمایشی تر بکند.

اگر چه  نمایشگر ها اطلاعات فراوانی را به راننده منتقل می کنند، آنها همچنین می توانند میدان دید راننده را محدود نمایند. این کمپانی همچنین مفهوم  “هرچه بزرگتر، بهتر” در مورد نمایشگر ها را رد می کند، با آنچه که در  برخی مدل های تسلا و ولو به صورت کلی مجموعه ماشین های ScreenDrive شاهد بودیم، مخالف است. برخلاف سایرین، این کمپانی نمایشگر خود را به گونه ایی طراحی کرده که فقط به هنگام استفاده قابل دیدن باشد. نمایشگر  مزدا شفاف است و حالت محوی دارد بنابراین اگر این نمایشگر خاموش باشد، گویی بخشی از داشبورد است.

درون کابین مزدا ویژن کوپه
درون کابین مزدا ویژن کوپه

به گفته مزدا بین ماشین و راننده باید رابطه ایی مشابه رابطه بین یک سوار و اسب وجود داشته باشد.(در زبان ژاپنی به این فلسفه Jinba-Ittai می گویند)

با نگاه به درون کوپه ویژن  فرمان زیبای این ماشین خودنمایی می کند. فضای مناسبی برای راننده در نظر گرفته شده است. داشبورد بصورت افقی گسترده شده است. نمایشگرهای سرعت و دور موتور به خوبی در پشت فرمان و در کنار  داشبورد قرارگرفته اند. سطح  داشبورد بسته به مدل ماشین ممکن است از جنس چوب یا  چرم باشد. گمان می‌رود که مزدا از موتورهایی با تکنولوژی SkyActiv-X در این ماشین استفاده بکند.

درون کابین مزدا ویژن کوپه
درون کابین مزدا ویژن کوپه

از آنجایی که کوپه ویژن خودرویی مفهومی است و قرار نیست که آنها را در نمایشگاه های ماشین ببینیم. پیش بینی میشود که طراحی های داخلی و خارجی این ماشین برای مدل های بعدی Mazda 3 و Mazda 6 تا قبل از سال ۲۰۲۰ بکار گرفته شود.

مزدا ویژن کوپه
مزدا ویژن کوپه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا