1397-12-28
اخبار تکنولوژی

مسیر هوشمندانه اپل برای ارائه یک آیفون ضد آب

مسیر هوشمندانه اپل برای ارائه یک آیفون ضد آب

یکی از نکات جالب راجع به آیفون ۶s که پیش از این راجع به آن نوشته ایم واترپروف بودن یا ضد آب بودن آن است که اپل علاقه ای به عنوان کردن آن ندارد در مطلبی که در همین مورد نگاشته شد به بررسی دلایل این نکته پرداختیم و گفتیم که چرا اپل علاقه ای به عنوان کردن این نکته برای معرفی بهتر محصولاتش ندارد. اما به تازگی پتنتی توسط اپل به ثبت رسیده که نشان از ضد آب بودن رسمی آیفون ۷ دارد. جزییات قابل بررسی این پتنت نشان از این نکته دارد که در کنار هم گذاشتن این پتنت و پتنت های دیگر که توسط اپل ثبت شده باید منتظر یک اتفاق تازه در محصولات اپل و مخصوصا آیفون بعدی باشیم.

ثبت اختراع صورت گرفته نشان از یک بازوی مکانیکی یا به قولی کرکره ای دارد که در درگاه هایی همچون شارژر و هدفون را از ورود آب جلوگیری کرده و می تواند بلافاصله بعد از کشیدن شارژر درگاه را در مقابل نفوذ آب مقاوم کند.

ثبت اختراع صورت گرفته نشان از تمهیدات جدید و ضد آب بودن و جزییات قرار گرفته برای مقاوت بیشتر در مقابل آب و ارتعاشات صدایی است. البته هنوز هیچ مدرکی راجع به این نکته که اپل از این سیستم و اختراع برای محصول جدیدش استفاده خواهد کرد وجود ندارد. اما چیزی که به وضوح مشخص است این نکته است که اپل این نوع امکانات و ویژگی را بزودی برای دیوایس های همراهی چون آیفون و آیپد به کار خواهد گرفت.

پیشاپیش باید خدمت خوانندگان نت نوشت عرض کنیم که همانطور که شاهد هستید حتما طی ماه های آینده شاهد گمانه زنی ها و شایعات فراوان راجع به محصول پیش روی اپل باشیم.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا