رپرتاژ آگهی

مطالعه معروف ترین کتاب های حوزه روان شناسی و موفقیت را از دست ندهید

نویسنده‌های زیادی نیستند که بتوانند موفقیت را همان گونه که هست به خوانندگان‌شان نشان دهند؛ مسیری پر پیچ و خم با رازهای مهم؛ اما کتاب‌های همان نویسندگان معدود جزو موفق‌ترین آثار در سطح جهانی می‌شوند و خیلی زود مورد استقبال میلیون‌ها نفر قرار می‌گیرند.

پنج کتابی که در مقاله پیش رو به شما معرفی می‌کنیم توسط بهترین نویسندگان نوشته شده‌اند و جزو بهترین و پر فروش‌ترین آثار حوزه روانشناسی و موفقیت به شمار می‌آیند. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این کتاب‌ها را هر چه زودتر در برنامه‌تان قرار دهید تا هر چه سریع‌تر در مسیر موفقیت بیشتر قرار بگیرید.

  1. زندگی خود را دوباره بیافرینید

سال‌های اولیه تولد هر فردی مهم‌ترین سال‌های زندگی او هستند؛ چون قرار است روی بقیه عمر او تاثیری ماندگار داشته باشند. آنچه که شما از بدو تولد تا حدود چهار یا هشت سالگی تجربه کرده‌اید، طوری در ناخودآگاه‌تان ریشه دارد که می‌تواند منجر به خلق الگوهای رفتاری بزرگسالی شما شود. بنابراین اگر متوجه شده‌اید مرتبا به سمت افرادی با ویژگی‌های خاص شخصیتی کشیده می‌شوید یا درست قبل از رسیدن به موفقیت جا می‌زنید، احتمالا در دام تله‌های شخصیتی قرار دارید.

تله‌های شخصیتی که همان دریافت‌های سال‌های اولیه زندگی هستند به راحتی می‌توانند زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار داده و مانع شادی و رسیدن شما به موفقیت شوند. به همین علت جفری ای یانگ و جانت ای کلوسکو، دو نویسنده و روانشناس دست به نوشتن کتاب « زندگی خود را دوباره بیافرینید» زدند تا بتوانند به افرادی که درگیر این تله‌ها هستند، کمک کنند. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید در حال حاضر یکی از بهترین کتاب‌های حوزه روانشناسی است و شما را با ۱۱ تله شخصیتی رایج آشنا خواهد کرد. با شناخت این تله‌ها غلبه بر آن‌ها تا حد زیادی میسر خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه از خواندن این اثر درخشان غفلت نکنید.

کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر
  1. هفت عادت مردمان موثر

طی سال‌های اخیر کتاب‌های زیادی درباره مردمان موفق نوشته شده است؛ اما تعداد کمی از این کتاب‌ها به موفقیت اثر «هفت عادت مردمان موثر» رسیده است. نویسنده این کتاب دکتر استفان کاوی، موسس کانون رهبری کاوی است که تا کنون کتاب‌های پرفروش بسیاری نوشته و یکی از مطرح‌ترین مشاوران سازمانی و سخنران‌های انگیزشی دنیاست.

او در کتاب هفت عادت مردمان موثر از زاویه‌ای به افراد موفق نگاه می‌کند که همراه با دقت و جزئی بینی خاص اوست و به همین دلیل هم نتایجی را به دست می‌آورد که افراد زیادی متوجه آن‌ها نیستند. در کتاب هفت عادت مردمان موثر در ابتدا نگاهی کلی به هفت عادت را مطالعه خواهید کرد، سپس اخلاقیات شخصیت و اخلاقیات منش به شما معرفی می‌شود و بعد هر کدام از هفت عادت در قالب یک فصل توضیح داده می‌شوند. بعضی از این عادت‌ها شامل مهارت گوش دادن، ایجاد انرژی گروهی یا سینرژی، عامل بودن و داشتن تفکر برنده است.

این اثر درخشان دکتر استفان کاوی خوشبختانه به فارسی هم ترجمه شده و به صورت کتاب صوتی هم درآمده است تا علاقمندانی که فرصت مطالعه ندارند بتوانند در حین انجام امور روزمره‌شان از نکات طلایی این کتاب بهره ببرند. پیشنهاد می‌کنیم با دانلود فایل صوتی هفت عادت مردمان موثر و گوش دادن روزانه به آن ذهن‌تان را برای رسیدن به اهداف‌تان آماده کنید.

کتاب صوتی بنویس تا اتفاق بیفتد
  1. بنویس تا اتفاق بیفتد

یکی از جالب‌ترین کتاب‌های حیطه موفقیت کتاب بسیار شناخته شده و پر فروش «بنویس تا اتفاق بیفتد» است که طی سال‌های اخیر به دلیل استقبال بسیار زیاد از آن به صورت کتاب صوتی هم خوانش شده است تا این اثر هنریت آنه کلاوسر در دسترس تمامی علاقمندانش قرار بگیرد و عده بیشتری با شنیدن آن روش زندگی‌شان را تغییر دهند.

اما این کتاب درباره چه چیزی است؟ در این کتاب دقیقا با آنچه که عنوان آن مطرح می‌کند، یعنی نوشتن آرزوها برای محقق شدن‌شان، آشنا خواهید شد. کلاوسر معتقد است اولین و مهم‌ترین قدمی که می‌توان برای رسیدن به آرزوهایی که از ته دل می‌خواهید، برداشت؛ نوشتن آن‌ها بر روی کاغذ است. گویی نوشتن یک نیروی جادویی در خودش پنهان کرده است که می‌تواند به ذهن قدرت پیگیری بهتر و شفاف‌تر آرزوهایش و تبدیل آن‌ها به اهداف را بدهد. کلاوسر همچنین معتقد است این روش بر پایه اصول علمی قرار دارد و از این جهت روشی بسیار کاربردی است. اگر مدت‌هاست که نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید یا آرزوهایتان را به اعماق ناخودآگاه‌‌تان برده‌اید، خواندن یا شنیدن بنویس تا اتفاق بیفتد از هنریت آنه کلاوسر را از دست ندهید.

  1. ۹ مرد موفق، ۹۰ رمز موفقیت

درست است که فرمول رسیدن به موفقیت ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد؛ اما معمولا قوانینی وجود دارد که بین افراد موفق مشترک است و از این طریق می‌توان مطمئن بود که شناخت و به کار بردن درست آن‌ها روشی عالی برای رسیدن به اهداف شخصی است. کتاب ۹ مرد موفق، ۹۰ رمز موفقیت که توسط گروهی از نویسندگان نوشته شده است، یکی از کتاب‌های مفیدی است که تلاش کرده از هر کدام از این ۹ مرد موفق که شامل چهره‌های برتر دنیا می‌شوند، ۱۰ راز موفقیت‌شان را به صورت اختصاصی دریافت کند و در اختیار علاقمندان به این حیطه قرار دهد. نتیجه این که یک اثر خواندنی و مفید به دست آمده است که می‌تواند مسیر زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

  1. تئوری انتخاب

یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های اخیر حیطه روانشناسی و موفقیت، اثری است از ویلیام گلسر به نام «تئوری انتخاب» که با زبانی ساده و مثال‌های فراوان به توضیح اهمیت تصمیم گیری می‌پردازد. انسان مجموعه‌ای است از تصمیم‌ها و انتخاب‌هایش و هر بار که مسیری را انتخاب می‌کند، مسیر دیگری را از دست می‌دهد. بنابراین طبیعی است که انتخاب‌ کردن پروسه چندان آسانی به نظر نرسد و گاهی با خودش نگرانی به همراه داشته باشد. اما چطور می‌توان مانع انتخاب‌های اشتباه شد و به سمت گزینه‌های درست پیش رفت؟ این آن چیزی است که ویلیام گلسر به شما آموزش خواهد داد. با خواندن تئوری انتخاب نسبت به اشتباهات‌تان در فرآیند تصمیم‌گیری آشنا شده و قادر خواهید شد به موقع جلوی آن‌ها را بگیرید، همچنین یاد می‌گیرید وقتی هدف‌تان رسیدن به چیزی است به خاطر غرور یا موارد مشابه در مسیر عکس آن قرار نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا