1398-03-04
دانستنی‌های سلامتی

معجون برای رفع سرفه و برونشیت که معجزه می کند !

معجون برای رفع سرفه

برای تهیه این معجون برای رفع سرفه برای پوست موزها را کنده و با قاشق چوبی آن ها را له کنید. موزها را به ۴۰۰ میلی لیتر (یا ۱ + ۲/۳ فنجان)  آب جوش اضافه کنید و بگذارید نیم ساعت این دو با هم خیس بخورند! زمانی که مخلوط خنک شد عسل را اضافه کنید.

سرفه کلافه کننده است و امروز معجون برای رفع سرفه را به شما می گوییم که معجزه می کند. با فرا رسیدن فصل پاییز کم کم تعداد افرادی که دچار سرما خوردگی می شوند افزایش می یابد. برونشیت یا سرفه نیز یکی از محصولات این فصل زیبا است! برونشیت یا نایژه‌ آماس به التهاب نایژه‌ها در شش گفته می‌شود. برونشیت حاد یا مزمن، نما و تظاهراتی متفاوت دارد. هنگامی که نایژه‌ها ملتهب می‌شوند معمولاً انسداد نسبی راه تنفسی، سرفه و ترشح خلط داریم. متاسفانه در آستانه فصلی قرار داریم که هر لحظه احتمال بیمار شدن وجود دارد. چه بخواهیم و چه نخواهیم این اتفاق هر از گاهی برای همه ما خواهد افتاد و با خود علائمی همچون سرفه کردن، تولید موکوس اضافی، احساس کسالت و خستگی،  مشکلات تنفسی و لرز را به همراه دارد. اما امروز در نت نوشت خبر خوشی به شما می دهیم یعنی تهیه معجونی برای درمان سرفه. به راحتی می توانید از شر برونشیت رها شوید. چرا می گوییم راحت؟ چرا که مواد اولیه این معجون فوق العاده که درمان سرفه است فقط این ها است:

آب

۲ عدد موز

۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی

بیشتر بخوانید: درمان آلرژی فصلی پاییز و راهکارهای رهایی از حساسیت

بیشتر بخوانید: خواص دمنوش چای کوهی به عنوان درمان تضمینی سرماخوردگی

دستور ساخت معجون برای رفع سرفه

معجونی برای درمان سرفه

برای تهیه این معجون برای رفع سرفه برای پوست موزها را کنده و با قاشق چوبی آن ها را له کنید. موزها را به ۴۰۰ میلی لیتر (یا ۱ + ۲/۳ فنجان)  آب جوش اضافه کنید و بگذارید نیم ساعت این دو با هم خیس بخورند! زمانی که مخلوط خنک شد عسل را اضافه کنید.

عسل را به آب جوش اضافه نکنید چرا که مواد مغذی عسل در آب داغ از بین می روند!

بیشتر بخوانید: بیماری cf چیست؟ سرفه کردن کودکان را جدی بگیرید

بیشتر بخوانید: شربت ضد سرفه طبیعی

معجون چگونه عمل می کند؟

بگذارید با عسل شروع کنیم.

عسل یک شیرین کننده طبیعی با هزاران خاصیت غیر قابل انکار است. عسل دارای خواص آنتی باکتریال بسیار قوی و یک آنتی بیوتیک طبیعی فوق العاده است که بدن را از باکتری های برونشیت زا خلاص خواهد کرد. همچنین گلودرد را تسکین می دهد.

محققان می گویند موز در درمان برونشیت و سایر بیماری های ویروسی تنفسی معجزه می کند.موز دارای ترکیبی به نام لکتین است که ویروس ها را احاطه کرده و موجب بی اثر شدن آن ها می شود.

آب هم که معرف حضور همگی است. آب در درمان همه بیماری ها ضروری است. علاوه بر این بهترین وسیله نقلیه برای دو ماده تشکیل دهنده ی دیگر ترکیب به شمار می رود.

بیشتر بخوانید: شربت ضد سرفه طبیعی قوی و یک منبع بی نظیر ضد بیماری را بشناسید

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا