خودرو

معرفی هیوندای Teases ؛ برادر ناتنی Tucson با سلول‌های سوختی نسل جدید!!

هیوندا موتور به زودی سه تکنولوژی جدید خود را در نمایشگاه CES 2018 معرفی خواهد کرد که همه آنها بر ارتباط تکنولوژی های نو با چالش های امروزه حمل و نقل متمرکز هستند. تا پایان با نت نوشت همراه باشید تا جزییاتی جدید از محصول پیش روی هیوندای با نام هیوندای Teases را به شما معرفی کنیم.

شرکت هیوندای با دست پر امسال به نمایشگاه CES (نمایشگاه آخرین ابداعات تکنولوژی) خواهد آمد. این شرکت از خودروی crossover جدید خود که مجهز به نسل بعدی سلول های سوختی هیدروژنی با نام هیوندای Teases پرده بر می دارد. همچنین نسل بعدی سیستم پیشرفته دستیار رانندگی (ADAS) خود را معرفی کرده و اطلاعاتی درباره برند جدید خودروهای کابینی آینده خود ارائه خواهد کرد.

معرفی هیوندای Teases؛ خودرویی هیدروژنی با سلول های سوختی نسل جدید!!

این شرکت همچنین فراتر از بحث حمل و نقل، قابلیت استفاده از انرژی هیدروژنی در خانه را ارائه خواهد کرد. هیوندای تاکنون مدل جدید FCEV را دقیقا نام گزاری نکرده است، اما وعده داده است تا در طول برگزاری نمایشگاه نام دقیق این مدل که به هیوندای Teases معروف است را نیز اعلام کند.

در مقایسه با Hyundai Tucson با سلول های سوختی اختصاصی خود، این crossover جدید و تقویت شده با سوخت هیدروژنی، خودرویی به مراتب بهتر است. این خودرو، بدنه ای آیرودینامیک و چراغی دو تکه و مدرن دارد و سپر جلوی آن دارای شبکه ی موجی شکل زیبایی است. همچنین سقف نیمه شناور با نواری مشکی در جلوی آن جلوه خاصی به این خودرو داده است .

معرفی هیوندای Teases؛ خودرویی هیدروژنی با سلول های سوختی نسل جدید!!

عکسهای منتشر شده از نمونه اولیه هیوندای Teases نشان می دهد که شیشه های عقب خودرو دارای حاشیه ای ترسناک و با استحکام اند و چراغ عقب مثلثی است و نواری متالیک در امتداد سپر پایین خودرو وجود دارد.

طبق گزارشات منتشر شده، سلول های سوختی جدید ۶۰ درصد بازدهی دارند که ۹ درصد بهتر از سیستم انتقال قدرت در سلول سوخت Tucson است. استفاده از فناوری پیشرفته مسافت طی شده این خودرو با یک بار سوخت گیری را تا ۵۰۰ مایل (۸۰۴ کیلومتر) افزایش می دهد.

معرفی هیوندای Teases؛ خودرویی هیدروژنی با سلول های سوختی نسل جدید!!

فقدان زیربنای ایستگاه های سوخت گیری هیدروژن در سراسر جهان هنوز مشکلی اساسی است. دولت کره جنوبی قول داده است تا تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ نقطۀ سوختگیری هیدروژنی در سراسر کشور نصب کند. این تکنولوژی جدید کمک می کند تا دیدگاه هیوندای برای ارائه حمل و نقل پاکیزه در جهان تحقق یابد.

هیوندای جزئیات کابین های نسل بعدی خود را در ماه دسامبر منتشر کرد. سیستم پیشرفته دستیار رانندگی (ADAS) از هوش مصنوعی برای بهبود کیفیت پردازش دستورات صوتی، از جمله توانایی تشخیص درخواست های چندگانه در یک جمله استفاده می کند. این فناوری همچنین می تواند نیازهای راننده را برآورده کند و اطلاعات مناسب را براساس آن ارائه دهد. احتمالا یک نسخه ساده از این سیستم هوشمند در خودروهای مدل ۲۰۱۹ استفاده می شود.

منبع: motor1.com

 

ارسلان غلامی

ارسلان غلامی هستم. فوق لیسانسم رو رشته فوتونیک دانشگاه شهید بهشتی خوندم و علاقه مند به اخبار تکنولوژی و تازه های علم هستم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا