شبکه‌های اجتماعی

موفقیت و ثبت برند استیو جابز بدون ارتباط با کمپانی اپل!

برند استیو جابز

گویا مدت زمان زیادی است که دو برادر ایتالیایی به نام وینچنزو و جیاکومو بارباتو به دلیل استفاده از عنوان برند استیو جابز توسط اپل محکوم شدند و پرونده ای برعلیه آن توسط اپل به وجود آمده است. در این میان شرکت اپل در نظر داشت تا با محکوم کردن این برند استفاده از نام استیو جابز را ممنوع سازد. اما گویا همچنان نتوانسته با قوانین و خواسته های این دو برادر ایتالیایی کنار بیاید.

۰

گویا مدت زمان زیادی است که دو برادر ایتالیایی به نام وینچنزو و جیاکومو بارباتو به دلیل استفاده از عنوان برند استیو جابز توسط اپل محکوم شدند و پرونده ای برعلیه آن توسط اپل به وجود آمده است. در این میان شرکت اپل در نظر داشت تا با محکوم کردن این برند استفاده از نام استیو جابز را ممنوع سازد. اما گویا همچنان نتوانسته با قوانین و خواسته های این دو برادر ایتالیایی کنار بیاید.

اما گویا به تازگی مشخص شد برند پوشاک این دو برادر موفق شده حق امتیاز برند استیو جابز را کسب و رسما این نام را برای خودش ثبت کند و اپل را شکست دهد.جالب است بدانید که اپل سال ۲۰۱۲ متوجه این موضوع شد و به ایجاد پرونده پرداخت. اپل ادعا می کند که چون نام استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل بوده که استفاده از نام او توسط این دو فرد ایتالیایی برای برند پوشاک جرم محسوب می شود.

برند استیو جابز

برند استیو جابز

آنها علت انتخاب چنین نام را برازندگی نام استیو جابز برای پوشاک دانست و از این رو تصمیم گرفتند این نام را انتخاب کنند. زمانی خشم اپل به بالاترین میزان خودش رسید که که برند استیو جابز لوگویی جدید را با برگ سیب رونمایی کرد که شباهتی بدون انکار با لوگوی همیشگی اپل داشت!

با تمام این شکایت ها و اعتراضات اپل موفق نشد برند استیو جابز را مجبور به کناره گیری کند و آنها را به تغییر نام مجاب سازند. به هر حال چنین خبری شکست اپل را نشان می دهد که نتوانسته استیو جابز را از روی برند پوشاک حذف کند.

البته اپل همیشه با مشکل دعوای حقوقی رو به رو بوده و این نخستین بار نیست که با آن مقابله می کند.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا