اخبار تکنولوژی

نرم افزار یاری دهنده به استیون هاوکینگز برای صحبت کردن به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفت

نرم افزار یاری دهنده به استیون هاوکینگز برای صحبت کردن به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفت

سیستم پیاده سازی شده اختصاصی که جهت کمک رسانی و ارتباط با استیون هاوکینگ طراحی شده با پشتیبانی شرکت اینتل اجرایی شده و یک پروژه کاملا متن باز است.
شرکت اینتل هدف خودش را از Open Source اعلام کردن این پلتفرم، همکاری توسعه دهندگان بیشتر با این پروژه و کمک رسانی به افراد ناتوان بیشتر اعلام کرده است. این سیستم که اصطلاحا Assistive Context-Aware Toolkit یا ACAT نام گذاری شده، با کمترین حرکات افراد معلول می تواند راه ارتباطی با آنها ایجاد کند. دقیقا همانطور که این ارتباط با استیون هاوکینگز برقرار شده و با کوچکترین حرکت از اعضاء صورت می تواند با دنیای بیرو ارتباط برقرار کند.

این سیستم از ۳ قسمت طراحی شده است: مادون قرمز و وبکم تعبیه شده در مقابل فرد که هرگونه حرکت از سوی فرد را رصد می کند. رابط کاربری که لغات را کنار یکدیگر قرار می دهد و در نهایت تکمبل کننده تمامی این موارد که هر چه معلول جسمی تایپ کرده را برایش می خواند.

کیبورد مجازی هم در این سیستم برای تایپ کردن و اتصال به اینترنت و وبگردی لحاظ شده است.

در وبسایت اینتل آمده:
هدف از متن باز بودن این پلتفرم تنها ادامه یافتن مسیر و توسعه رابط های کاربری بیشتر برای این سیستم و همچنین توسعه و فراگیر شدن آن است، تا افراد بیشتری از بند ناتوانی آزاد شوند و بتوانند با دنیای بیرون ارتباط بر قرار کنند.

ACAT در حال حاضر تنها قابلیت نصب بر روی PC ها را دارا می باشد و بسته های بروز رسانی و کد های آن را می توانید از اینجا دریافت و مرور کنید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا