معرفی اپ

نسخه نهایی فایرفاکس کوانتوم قابل دانلود شد؛ مرورگری دو برابر سریعتر!

فایرفاکس کوانتوم

فایرفاکس کوانتوم دارای رابط کاربری سیقلی و ساده بوده و قابلیت دلخواه سازی نوار ابزار را به همراه دارد. همچنین طی بررسی های سرعتی صورت گرفته گویا فایرفاکس کوانتوم از گوگل کروم پیشی گرفته است!

۰

فایرفاکس امروز آخرین نسخه از مرورگر جدیدش با نام فایرفاکس کوانتوم را که دیگر بتا هم نیست به صورت رسمی معرفی کرد. همانطور که پیش از این در نت‌نوشت برایتان گفته ایم فایرفاکس اعلام کرده که این نسخه از فایرفاکس قرار است سرعتی حداقل ۲ برابر مرورگر معمول یعنی Mozilla Firefox را داشته باشد.

فایرفاکس کوانتوم دارای رابط کاربری سیقلی و ساده بوده و قابلیت دلخواه سازی نوار ابزار را به همراه دارد. همچنین طی بررسی های سرعتی صورت گرفته گویا فایرفاکس کوانتوم از گوگل کروم پیشی گرفته است!

این مرورگر مجموعه صفحه های پیشنهادی برای مرور را به کاربر در new Tab ها پیشنهاد می دهد، امکاناتی نظیر Night Mode و ابزار های تعاملی که در فایرفاکس تنها با نصب افزونه ها امکان استفاده داشتند در فایرفاکس کوانتوم به صوت پیش فرض قابل استفاده می باشند.

از نکات برجسته ای باعث شد بنیاد موزیلا به فکر تجدید قوا برای مرورگرش بیوفتد، استفاده از حجم بالای رم مورد استفاده در مقابل مرورگر Chrome از گوگل بوده است. اکنون گویا روند کار دچار تحولات اساسی شده و فایرفاکس می گوید که بدون شک رم اشغال شده توسط مرورگر جدیدش Firefox Quantum از کروم بسیار کمتر خواهد بود.

دعوای بین گوگل و مرورگر های مطرح همیشه بوده و جریان تا جایی پیش رفت که خودش دست به کار شد و مرورگر خودش را با نام Chrome روانه بازار کرد.

فایرفاکس قول ها و برنامه های فراوانی را بابت نسخه جدید فایرفاکس کوانتوم داده که از جمله آنها امنیت بالا مثل tracking protection به صورت پیش فرض است.

جالب است بدانید که پروژه فایرفاکس کوانتوم یک پروژه داوطلبانه بوده و اکنون حدود ۷۰۰ توسعه دهنده با هم روی کد های این اپ در حال فعالیت می باشند.

برای دانلود اولین نسخه نهایی این مرورگر برای ویندوز، اندروید و iOS از اینجا اقدام کنید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا