دانستنی‌های سلامتی

نمک باعث افزایش گرسنگی میشود نه تشنگی!

به گزارش Science Daily در مطالعات اخیری که روی ماموریت شبیه سازی شده به مریخ صورت گرفت. گروهی از دانشمندان بین المللی به نتایج جدیدی دست یافتند که کاملا در مغایرت با دانش قبلی ما درباره ی نمک است.

جالب است بدانید نمک باعث افزایش احساس گرسنگی میشود نه تشنگی. به گزارش Science Daily در مطالعات اخیری که روی ماموریت شبیه سازی شده به مریخ صورت گرفت. گروهی از دانشمندان بین المللی به نتایج جدیدی دست یافتند که کاملا در مغایرت با دانش قبلی ما درباره ی نمک است. آنها دریافتند فضانوردانی که نمک بیشتری استفاده میکردند آب بیشتری را در بدن خود حفظ می کردند و بیشتر از اینکه تشنه باشند به انرژی بیشتری نیاز داشتند. بنابرای اگر شما مایل هستید که وزن خود را در طول سفر به سیاره مریخ بیشتر کنید میتوانید از چیپس های نمکی استفاده کنید اما اگر در خانه ی خود نشسته اید و تمایلی به اضافه وزن ندارید به شما توصیه میکنیم از نمک دوری کنید.

این مطالب را در نت نوشت بخوانید:

مصرف زیاد نمک این بلاها را بر سر بدن می آورد !

راه های ساده برای کاهش مصرف نمک در زندگی روزمره 

در این باره آزمایشاتی توسط دکتر Natalia Rakova و همکار وی صورت گرفت. در این آزمایش دو گروه متشکل از ده مرد را در یک فضا پیمای مصنوعی قرار دادند و سفر به مریخ را شبیه سازی کردند. گروه اول به مدت ۱۰۵ روز و گروه دوم ۲۰۵ روز آزمایش شدند. آنها رژیم غذایی متفاوتی داشتند اما در چند هفته ی آخر میزان غذای آنها متفاوت بود. نتایج حاکی از این بود که نمک بیشتر در غدا موجب دفع بیشتر ادرار و نمک می شود اما هیچ تاثیری در تشنگی ندارد و برعکس باعث کاهش تشنگی می شود زیرا نمک آب را در کلیه حفظ می کند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا