آموزش عکاسی

شرح هنر عکاسی ؛ مقدمه‌ای بر آموزش عکاسی ۳

در مباحث قبلی مقدمه ای راجع به مباحث عکاسی را بررسی کردیم. از طرز کار دوربین گفتیم و در ادامه مفاهیم فاصله کانونی ، فوکوس ، دیافراگم و سرعت شاتر شرح دادیم، در ادامه با شرح هنر عکاسی با نت نوشت همراه باشید.

شرح هنر عکاسی

هنر یعنی خلق کردن، آفریدن و پدید آوردن چیزی که هر انسانی در بدو خلقتش برگرفته از جلوه وجودی آفریننده هستی در روح وی تبلور پیدا می کند و نهادینه می گردد. اکنون هنر عکاسی در میان هنرهاى کاربردى از ظرافت، دقت و اهمیت خاصی برخوردار است. فتوگرافى از دو بخش photo به معنی نور و Graphic به معنی ثبت کردن مى‌باشد که مجموعاً ثبت کردن نور یا نورنگاری، در واقع به معنى عکاسی و عکسبرداری است که با استفاده از وسایل فیزیکی و شیمیایى تصاویر دنیاى خارج را مى‌توان ثبت کرد. بنابراین هنر عکاسی ثبت نور است که این خود یک‌نوع انرژى است.

هنر عکاسی
عکس از: استیو مک کوری

عکاسی فى‌نفسه وسیله‌اى است که در آفریدن کار هنرى از آن بهره گرفته مى‌شود. عکاسی در عرصه ی خلاقیت با هنر وجه اشتراک دارد؛ زیرا هرگونه کار عکاسی ماهیتاً با دخالت نیروى تخیل انجام مى‌شود. هر عکس، حتى یک عکس فورى که تصادفاً گرفته شده باشد، بازتابى از نوعى سازماندهی تجربه و ثبت یک صورت ذهنى است. به این ترتیب، موضوع و سبک هر عکس، از دنیاهاى درونى و بیرونى شخص عکاس خبر مى‌دهد.

دوربین معمولاً چیزى بیش از یک وسیله ی ثبت در نظر گرفته نمى‌شود؛ اما عکاسى به ‌هیچ ‌‌وجه یک وسیله ی خنثى نیست. هرعکسی، تفسیر دوباره‌اى از جهان پیرامون ماست و ما را عملاً بر آن مى‌دارد که این جهان را به شکلى جدید ببینیم.

عکس از: مارتین استوارز
عکس از: مارتین استوارز

در این مطلب به به شرح مختصری از هنر عکاسی برای شروع آموزش عکاسی پرداختیم در ادامه و مطالب بعدی با نت نوشت همراه باشید. برای مشاهده تمامی مطالب آموزش عکاسی نت نوشت روی تگ آموزش عکاسی نت نوشت کلیک کنید.

آموزش عکاسی در نت نوشت

طرز کار دوربین عکاسی ؛ مقدمه‌ای بر آموزش عکاسی ۱

آموزش مفاهیم فاصله کانونی ، فوکوس ، دیافراگم و سرعت شاتر ؛ مقدمه‌ای بر آموزش عکاسی ۲

شرح هنر عکاسی ؛ مقدمه‌ای بر آموزش عکاسی ۳

انواع دوربین عکاسی – آموزش عکاسی ۴

قسمت های مختلف دوربین عکاسی ؛ آموزش عکاسی ۵

انواع لنز دوربین و کاربرد آنها ؛ آموزش عکاسی ۶

آشنایی با ویزور یا منظره یاب ؛ آموزش عکاسی ۷

همه چیز راجع به دیافراگم ؛ آموزش عکاسی ۸

رنگ در عکاسی ؛ آموزش عکاسی ۹

عکاسی از کودکان ؛ آموزش عکاسی ۱۰

عکاسی پرتره ؛ آموزش عکاسی ۱۱

عکاسی HDR ؛ آموزش عکاسی ۱۲

عکاسی ماکرو از حشرات ؛ آموزش عکاسی ۱۳

عکاسی HDR با موبایل چگونه است؟

ایده عکاسی عاشقانه با پوزیشن های حرفه ای

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا