اخبار تکنولوژی

بریتانیا هکرهای ایرانی را مسئول حمله سایبری به پارلمان این کشور می داند!

تابستان همین امسال بود که پارلمان بریتانیا با حمله سایبری سرسختی مواجه شد، طی این حمله کلمات رمز ضعیف نمایندگان و قانون گذاران بریتانیا مورد حمل قرار گرفت و اکنون به اعتراف رسانه های انگلیسی این حمله توسط هکر های ایرانی صورت گرفته و حساب کاربری ۹۰ نفر از نمایندگان به خطر افتاده است!

صبح روز حمله بود که مقامات امنیتی وضعیت غیرعادی را تشخیص داده سریعا اقداماتی را جهت قطع ارتباط اینترنتی شبکه داخلی کاخ وستمینستر انجام دادند و تمامی ایمیل های رسمی تنها از داخل کاخ قابل دسترس بود.

در ابتدا تصور بر این بود که این حمله توسط هکرهای روسی صورت گرفته باشد، چرا که نشانه های از انتشار رمز عبور ایمیل های کاربران در وبسایت های روسی زبان منتشر شده بود اما اکنون مقامات بریتانیایی این اقدام را منسوب به هکر های ایرانی می دانند. طبق اطلاعات کنونی این اولین حمله سایبری صورت گرفته از سوی هکر های ایرانی درمقابل انگلیس است.

پیش از این تایمز گزارش داده بود که بیش از ۹۰۰۰ حساب کاربری و رمز عبور از جمله شخص نخست وزیر در این حمله مورد سرقت قرار گرفته اما اکنون رسما اعلام شده که تنها تعداد ۹۰ حساب کاربری هک شده و گویا ایران به اطلاعات حساسی دست پیدا کرده است!

سخنگوی مرکز امنیت سایبری در آخرین اظهار نظر اعلام کرده که “نظر دادن در این رابطه کار دشواری است و تنها در شرایط کنونی باید برای ارتقاء امنیت تلاش کنیم!”

درز این اطلاعات در برهه کنونی چندان خبر خوبی نیست، چرا که در دوران پر تنش کنونی رهبران اروپایی اعلام حمایت خود را در مقابل توافق هسته ای ۲۰۱۵ ایران (برجام) در مقابل سخنان شب پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی ایالات متحده امریکا رسما اعلام کرده اند.

 

منبع: The Verge

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا