تلفن همراه

وجود سنسور اثر انگشت در زیر نماشگر گلکسی نوت ۹؛ آیا سامسونگ راه را به اپل نشان خواهد داد؟

طبق گفته مینگ چی کو تحلیلگر وبسایت KGI Securities، ممکن است گوشی گلکسی نوت ۹ که در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به بازار می آید از سنسور اثر انگشت در زیر صفحه نمایش بهره ببرد.

این به آن معناست که دارندگان نوت ۹، قادر خواهند بود که با قرار دادن انگشت خود بر روی قسمتی از صفحه نمایش، قفل گوشی را باز کنند.

این ویژگی است که اپل در نظر داشت در آیفون X قرار دهد، اما موفق به انجام این کار نشد و به جای آن تصمیم به استفاده از فناوری Face ID گرفت. Face ID از سنسورهایی سه بعدی برای تشخیص چهره استفاده میکند.

آیفون X
آیفون X

طبق شایعات، سه شرکت مختلف در قرار دادن سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر با سامسونگ همکاری خواهند کرد.

همچنین سامسونگ در مقایسه با شرکت سیناپس که تأمین کننده اپل در این زمینه میباشد، از تکنولوژی متفاوتی استفاده میکند که به آن اجازه میدهد این سنسور را در زیر نمایشگر OLED قرار داده که در نتیجه آن افزایش عمر باتری میسر میشود.

سامسونگ ادامه میدهد که تعدادی فناوری تشخیص چهره نیز در این گوشی جدید وجود خواهد داشت و نحوه عملکرد آن بهتر از فناوری موجود در اپل خواهد بود.

کو در این باره میگوید: “طبق آخرین بررسی هایی که اخیراً در زمینه پیشرفت های سنسورهای نوری تشخیص اثر انگشت انجام شده است، نشان میدهد که شرکت سیناپتیکس و تولیدکننده های کره ای از شرکت هایی هستند که به موفقیت های بیشتری در این زمینه رسیده اند.”

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا