ویدئو

ویدیو: از این پس دِرون ها به صورت دسته جمعی هم پرواز خواهند کرد!

جدیدا در اجرا های موسیقی و مراسم های رسمی شاهد هنرنمایی های مختلفی توسط دِرون ها هستیم. همین چند وقت پیش در مسابقه Super Bowl 2017 در ایالات متحده خواننده مطرحی چون لیدی گاکا در اجرای موسیقی زنده از نور پردازی و جلوه های بصری طراحی شده اش از درون ها به خوبی استفاده کرده بود و این اتفاق با هیجان و سروصدای بسیاری همراه بود. برای مشاهده ویدیوی این اجرا در کانال نت نوشت اینجا کلیک کنید.

در اجرای فوق که به آن اشاره شد درون هایی که در کنار هم حرکت می کردند، با سختی و کار تیمی دشواری کنار هم قرار گرفته بودند و برای عدم تداخل هر یک از آنها هماهنگی بسیاری بین اعضاء تیم برای کنترل هر یک صورت گرفته بود.

اما گویا دانشمندان دانشگاه پنسیلوانایا برای حل مشکل کنترل دسته جمعی درون ها دست به کار شده و این ایده جالب را ازدحام یا swarm گذاشته اند.

هر یک از درون ها با هماهنگی سایرین و از طریق دوربین های مادون قرمز که در سرتاسر اتاق نصب شده اند به صورت خودکار کنترل می شوند. درون ها به صورت خودکار و با هم و مانند انبوهی از زنبور ها در کنار هم مسیر های مشخص شده را طی می کنند.

ویدیو  زیر را ببینید و اگر از این پس در مراسم های رسمی شاهد استفاده گروهی از دورن ها بودید یادی از گروه تحقیقاتی دانشگاه پنسیلوانیا بکنید! 😀

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا