روانشناسی و موفقیت

مرد جذاب: از نظر زنان این مردها جذاب هستند؛ هیکل عضلانی راز جذابیت مردان نیست

مرد جذاب کیست و چه ویژگی هایی دارد؟ همه انسان‌ها دوست دارند که دیگران آن‌ها را دوست داشته باشند و این یک امر کاملا طبیعی است. این موضوع زمانی مهم تر خواهد شد که پای جنس مخالف در میان باشد!

خیلی از مردان تصور می‌کنند که هیکل عضلانی و خوش مشربی می‌تواند زنان را به سمت شان جذب کند. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و تقریبا هیچ زنی عاشق هیکل عضلانی و یا خوشمزگی ! هیچ مردی نخواهد شد!

یافته‌های علمی نشان دهنده این موضوع است که مرد جذاب برای زنان کسی هستند که نوع دوست و فداکار و غیر خودخواه باشد!

بیشتر بخوانید: تفاوت زنان و مردان: تفاوت مغز زنان و مردان از نظر علمی چگونه است؟

ویژگی‌های مرد جذاب

مهم ترین عامل برای محبوب ساختن یک مرد نزد زنان حس نوع دوستی و فداکاری اوست

مردان جذاب

گروهی از دانشمندان برای دریافت پاسخ به این سوال که چه مردانی برای زنان جذاب هستند تحقیقات زیادی را انجام دادند. این تحقیقات کاملا علمی نتیجه شگفت انگیزی داشت.

دانشمندان به یک حقیقت بسیار مهم دست یافتند:

مردانی که ایثارگر و انسان دوست هستند بیشتر از دیگر مردان معشوق زنان خواهند بود!

دانشمندان کانادایی از گروهی از مردان درباره تمایل آن‌ها به انجام امور خیریه و هم نوع دوستانه مانند کمک به فردی که نیاز به کمک هرچند کوچک دارند، سوال کردند. سپس زندگی خصوصی آن‌ها را نیز کاملا بررسی کردند.

با بررسی داده‌ها مشخص شد که مردان مهربان در طول زندگی شان بیشتر از سایر مردان در معرض توجه زنان بوده اند و کمتر از سایر مردان در زندگی زناشویی شکست خورده اند. این مردان بیش از سایرین با همسران شان صمیمی و مهربان هستند و معمولا زندگی خصوصی موفقی را تجربه کرده اند.

در یک تحقیق دیگر از گروهی از زنان درخواست شد تا از میان عکس هایی که به آن‌ها نشان داده می‌شود یک مرد جذاب را انتخاب کنند.

در میان عکس‌ها همه نوع مرد از چهره‌ها و هیکل‌های جذاب تا چهره‌های کاملا معمولی وجود داشت و تمام خصوصیات اخلاقی آن‌ها نیز در پایین عکس توصیف شده بود.

از برخی از زنان خواسته شد تا مردی را برای ازدواج انتخاب کنند و از گروه دیگری خواسته شد تا مردی را برای یک دوستی کوتاه!

نتایج جالبی حاصل شد:

زنانی که برای یک مدت کوتاه خواستار دوستی بودند، مردانی که هیکل و ظاهری زیبا داشتند ولی سخاوتمند و مهربان نبودند را به عنوان مرد جذاب انتخاب کردند.

در عوض عده بسیار زیادی از زنان مردان سخاوتمند و مهربان را به مردان خوش هیکل و خوش ظاهر را برای ازدواج ترجیح دادند!

نتایج کاملا نشان دهنده این مطلب است که زنان، نوع دوستی و مهربانی در مردان  را یک شاخص بسیار مهم برای انتخاب همسر و تبدیل آن‌ها به یک پدر مهربان می‌دانند.

از طرفی مردان نیز زنان مهربان را برای مادر و همسر شدن بیشتر می‌پسندند.

هر چند که نمی‌توان گفت که زیبایی‌های ظاهری و خوش مشربی و اجتماعی بودن مردان اصلا اهمیت ندارند. زنان این خصوصیت را در مردان نشانی از هوش و ذکاوت آن‌ها می‌دانند اما جذابیت‌های ظاهری در مقابل سخاوتمندی و ایثارگری مردان حرفی برای گفتن ندارد.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] زنان جذاب چه ویژگی‌هایی دارند؟ مردان جذب چه زنانی می‌شوند؟

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] چگونه جذاب باشیم؟ انسانهای جذاب چگونه رفتار می کنند؟

منبع +

زهره خانی

سلامتی و موفقیت حق همه ماست....

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

  1. از قضا مردان خوش هیکل هم زنها را برای دوستی و روابط کوتاه مدت می خوان یعنی اگر یک مرد قوی هیکل متاهل بود باز هم میتونه تعداد زیادی دوست از جنس مخالف پیدا کنه اما مردی که ایثارگر و سخاوتمند باشه فقط میتونه ازدواج کنه و زنی برای دوستی نمیخوادش . شاید بشه نتیجه گرفت که زنانی هم که با مردان مهربان و غیر خوشتیپ ازدواج کردن ته دلشون بدشون نیاد با یک مرد خوشتیب و خوش هیکل هم مدتی دوست باشن تا این خلا را که شوهرشان فاقد این خصوصیات جسمی هستند را به نوعی جبران کنن.درواقع زنها برای دوستی نمیرن سراغ یک مرد معنوی بلکه دقیقا میرن دنبال یک مرد خوش قد و قامت . درواقع یک مرد مهربان برای اینکه بخاد با زنی دوست شه باید خیلی انسانیت خرج کنه تا تو دل زنه جا باز کنه اما یک مرد قوی هیکل در چشم به همزدنی دل اون زن را می بره و این به تجربه اثبات شده

    1. به نظرم زنهاجذب طرزفکرمردان میشن وفکرمرداگه متعادل باشه ارتعاشات مثبت قوی اطرافش روفرامیگیره زنهاکه هیچ مردهاحتی حیوانات هم جذبش میشن وبه هیکل وزیبایی وشغل ربط زیادی نداره وبه نیروی جاذبه قوی که اون مردبلدهستش اطرافش ایجادکنه یعنی حس امنیت ونترس واعتمادبه نفس بدون به کاربردن کلمه یانمایشی وخودواقعیش روابرازمیکنه وخودش رودوست داره وهرکس هرقدرخودش رودوست داشته باشه دیگران هم همون قدردوستش میدارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا