علمی

برج چوبی گلخانه ای به نام جنگل سفید با نمایی منحصربه‌فرد بزودی در پاریس رونمایی می شود!

بزودی عملیات ساخت و ساز یک برج چوبی گلخانه ای که توسط شرکت ایتالیایی Stefano Borei Architetti طراحی شده است، در محله Villiers-sur-Marne در حومه پاریس آغاز خواهد شد. ۲۰۰۰ درخت، نهال و بوته نماهای خارجی، بالکن ها و سقف این برج را خواهند پوشاند و داخل این برج شامل آپارتمانها و دفاتر کار لوکس و فروشگاههای کوچک خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ۱۱ تصاویر اسرارآمیز از مکان های متروک در جهان

بیشتر بخوانید: سالانه ۴۳ کیلوگرم طلا از طریق فاضلاب های کشور سوئیس دفع می شود !

برج جنگل سفید

برج چوبی گلخانه ای به نام جنگل سفید

این برج  ۶۰ متری که Forêt Blanche یا جنگل سفید نام گرفته است، دارای پنجره های بزرگی برای استفاده از نور خورشید خواهد بود و بیشتر قسمتهای نمای بیرونی آن از چوب ساخته می شود. آپارتمانهای دارای بالکن در طبقات بالا و دفاتر کار و فروشگاه ها در طبقات زیرین ساخته خواهند شد. شرکت طراح برج، امروز از طریق ایمیل به Business Insider گفت: با اینکه هنوز محدوده مشخص زمانی برای پروژه تعیین نشده است اما روند ساخت و ساز طبق نقشه در حال انجام است.

بیشتر بخوانید: گیاهان نورانی و درخشان به جای لامپ روی میز کار شما در آینده نزدیک!

شرکت Stefano Borei Architetti به استفاده از گیاهان در معماری هایش مشهور است. در ماه ژوئن این شرکت اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ یک شهر جنگلی در لیوژوی چین خواهد ساخت که برجهای آن توسط ۴۰۰۰۰ درخت و بیش از یک میلیون نهال پوشانده خواهند شد. طراحی این آسمان خراش ها شبیه Two-Tower Complex  خواهد بود که توسط Borei در شهر نانجینگ ساخته شده است. پیمانکاران در حال ساخت برجهای Borei بیشتری در شهرهای لوزان سوئیس و اوتریخت هلند هستند.

بیشتر بخوانید: تولید انرژی از بدن انسان ؛ ترس از جایگزین شدن با ربات‌ها منجر به کشف یک منبع انرژی پنهان شد!

برج جنگل سفید
جنگل سفید هم مانند این پروژه ها می خواهد شهرهای ما را کمی سبزتر از قبل کند.

معماران پروژه برج چوبی گلخانه ای در مقاله ای اینگونه نوشتند: هدف از ساخت این برج این است که استفاده از گیاهان در معماری شهری فقط بخاطر زیبایی نباشد و بتوان بوسیله آنها با پدیده گرمایش زمین مبارزه کرد و همچنین تنوع زیستی را در محیطهای شهری بالاتر برد.

بیشتر بخوانید: کنه دراکولایی از عصر دایناسورها در فسیل های ۹۹ میلیون ساله !!!

بیشتر بخوانید: معجزه چشم های میگوی آخوندکی در تشخیص سرطان!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا