آموزشی

چگونه از پخش اتوماتیک ویدیو در کروم جلوگیری کنیم؟

برای برخی از کاربران پخش خودکار ویدئو ها در مرورگرهای اینترنت بسیار آزاردهنده است. ما امروز میخواهیم به شما بگوییم اگر یک کاربر گوگل کروم هستید، خوشبختانه می توانید به راحتی جلوی این کار را بگیرید.  این ویژگی در حال حاضر در منوی پرچم های کروم (Chrome flags) است و نمی توان آن را با یک کلیک فعال یا غیر فعال کرد. گوگل ویژگیهای آزمایشی و مواردی را که هنوز به طور کامل آماده نیستند در این قسمت پنهان می کند. در واقع این ویژگی ها هنوز از لحاظ فنی به حالت “پایدار” نرسیدند و در حال توسعه هستند. البته عموما بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

پخش ویدیو به صورت پیش فرض یکی از امکاناتی است که به صورت پیش فرضت در مرورگر کروم فعال است. شاید برای شما هم مثل برخی از کاربران پخش اتوماتیک ویدئو ها در مرورگرها بسیار آزاردهنده است. ما امروز میخواهیم به شما بگوییم اگر یک کاربر گوگل کروم هستید، خوشبختانه می توانید به راحتی جلوی این کار را بگیرید. در ادامه با روش متوقف کردن پخش اتوماتیک ویدیو در کروم جلوگیری همراه نت نوشت باشید:

آیینه تهران

ویژگی پخش اتوماتیک ویدیو در کروم در حال حاضر در منوی پرچم های کروم (Chrome flags) است و نمی توان آن را با یک کلیک فعال یا غیر فعال کرد. گوگل ویژگیهای آزمایشی و مواردی را که هنوز به طور کامل آماده نیستند در این قسمت پنهان می کند. در واقع این ویژگی ها هنوز از لحاظ فنی به حالت “پایدار” نرسیدند و در حال توسعه هستند. البته عموما بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

اما چطور به صفحه پرچم های گوگل کروم دسترسی پیدا کنیم و پخش اتوماتیک ویدئوها را غیرفعال کنیم:

برای دسترسی به این ویژگی، یک تب جدید در کروم باز کنید و متن زیر را در نوار آدرس تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید:

chrome://flags/#autoplay-policy

چگونه از پخش اتوماتیک ویدیو در کروم جلوگیری کنیم؟

صفحه فلگ های گوگل کروم

هنگامی که صفحه پرچم ها باز می شود،  از منوی کشویی گزینه «Document user activation required» را انتخاب و مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید.

چگونه از پخش اتوماتیک ویدیو در کروم جلوگیری کنیم؟

غیر فعال کرن پخش اتوماتیک ویدئوها

از حالا به بعد، ویدیوها بصورت اتوماتیک پخش نخواهند شد. به همین سادگی پخش اتوماتیک ویدیو در کروم را متوقف کردیم!

چگونه از پخش اتوماتیک ویدیو در کروم جلوگیری کنیم؟ چگونه از پخش اتوماتیک ویدیو در کروم جلوگیری کنیم؟

پاوو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا