تکنولوژی

در سال ۲۰۱۷ هستیم و ناوگان حمل و نقل شهری واقعا نیاز به پورت USB دارند!

هم اکنون در اخرین روز های اولین ماه سال ۲۰۱۷ میلادی قرار داریم، طی ۱۰ سال گذشته روند زندگی مردم تمام دنیا دچار تحولات بسیاری شده و تکنولوژی جایگاه ویژه ای در زندگی انسان دارد.

گوشی های تلفن همراه به عضو لاینفک ارتباطی و از نیاز های واجب انسان ها بدل شده اند و سرعت بالای توسعه این ابزار ها باقی سیستم ها را کمی دچار شک کرده تا انجا که بسیاری از انها عقب افتاده اند!

در شهر توکیو طی چند روز گذشته یکی از واگن ها مترو شهری مجهز به پورت USB شده است، این اتفاق اگر چه خیلی دیر اما باز هم مورد توجه بسیاری از کاربران زاپنی قرار گرفته است.

این اتفاق بایستی سالها پیش در صنعت حمل و نقل می افتاد و علی رغم دیر بودن، هنوز هم جایگاه توسعه فراوانی برایش قابل تامل و بررسی است. این اتفاق پیش از این در شهر های سنگاپور و شهر لندن هم افتاده بود اما پیگیری دقیقی برای تبدیل و حضور این پورت و در دسترس بودن آن برای همه شهروندان انجام نشده است.

به نظر می رسد دستگاه های حمل و نقل عمومی کمی از این مورد غفلت کرده اند، علی رغم اینکه از تقریبا از سال ۲۰۹۹ شاهد همه گیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند هستیم و تمامی انها هم از یک پورت به صورت یکپارچه بهره می برند، باید خیلی زودتر از این شاهد حضور این امکان در دستگاه های و ناوگان شهری می بودیم.

شاید تصور این امکان در ایران فرای اقدام و انتظارات از شهرداری های شهر ها باشد، اما جالب است بدانید هنوز که هنوز است در ناوگان شهری نیویورک هم خبری از این توانایی و امکان برای استفاده شهروندان نیست.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا