خودرو

پورشه ۹۱۱ هیبریدی سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ از راه خواهد رسید!

اگرچه شرکت پورشه همیشه درباره نسخه هیبریدی یا الکتریکی ۹۱۱ واکنشی نشان نمی داد، به تازگی مدیرعامل کمپانی به تایید این مدل پرداخته و خبر خوبی را به طرفداران مدل های کوپه اسپرت شرکت آلمانی داده است.

Oliver Blume مدیرعامل وقت کمپانی پورشه در گفتگو با  Automotive News تایید کرد که مهندسان این شرکت اشتوتگارتی در حال توسعه خودرو ۹۱۱ هیبریدی برای سال های آینده هستند. بخصوص در چهار سال بعد اطلاعات اولیه درباره این مدل ارائه می شود و رسانه ها جزئیات بیشتری بدست خواهند آورد که می تواند قابل توجه باشد.

از آنجایی پورشه ۹۹۲ جدید سال ۲۰۱۹ از راه می رسد، باید انتظار داشت مدل های سازگار با محیط زیست پورشه تا سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ روانه بازار شوند. او بیان داشت:

برای ما اهمیت داشته که پورشه ۹۱۱ یک مدل هیبریدی داشته باشد. اگرچه این موضوع نهایی نشده اما من معتقدم به آن دست پیدا خواهیم کرد.

با توجه به گفته Blume پلتفرم ۹۱۱ به شکلی بوده که شرکت بتواند روزی فناوری باتری را جایگزین پیشرانه فعلی سازد. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا پورشه تصمیم خود را گرفته و جزئیاتی در اختیار طرفداران قرار دهد.

باید منتظر ماند تا نسل بعدی ۹۱۱ با پیشرانه هایی بهبودیافته و ترکیبی روانه بازار شوند و سپس مدتی بعدتر مدل های تمام الکتریکی را در بازار شاهد باشیم. مدیرعامل شرکت آلمانی معتقد است ۹۱۱ هیبریدی خواهد توانست ۶۹ کیلومتری در حالت برق به حرکت درآید و این به لطف باتری های بهبودیافته صورت می گیرد.

همانطور که می دانید سیستم هیبریدی موجب افزایش وزن خواهد شد اما پورشه می داند که افزوده شدن چنین سیستمی به جبران وزن بالا می پردازد. بلوم بیان داشت نسخه تمام الکتریکی ۹۱۱ تا ۱۰ الی ۱۵ سال دیگر در کار نخواهد بود.

منبع

مهتاب جهاندار

من رشتم حقوق بوده اما علاقه بسیار به فناوری و خودرو باعث شده تا در زمینه فناوری و خودرو مشغول به کار بشم و به کارم علاقه دارم. البته در کنارش به رشته حقوق هم میپردازم. در زندگی سعی می کنم جدیدترین ها رو تجربه کنم و تا حالا هم تونستم به بیشتر اهدافم برسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا