پیشنهاد شنیدنی

پیشنهاد شنیدنی: “مرغزار گریان” لذتبخشی بی‌پایان، کاری از النی کاریندرو

«کلام باز می‌ماند، موسیقی آغاز می‌شود.»

“النی کاریندرو” آهنگساز یونانی متولد سال ۱۹۴۱ میلادی است که موزیک متن بسیاری از فیلم‌های زنده‌یاد “تئو آنجلوپولوس” کارگردان شهیر یونانی مانند فیلم‌هایی چون “غبار زمان”، “دشت گریان”، “ابدیت و یک روز”، “نگاه خیره‌ی اولیس”، “گام معلق لک لک”، “چشم اندازی در مه” و “سفر به سیاترا” را ساخته است.

او در روستای کوهستانی تیچیو در مرکز یونان به دنیا آمد و در آتن بزرگ شد. النی به تحصیل پیانو و تئوری در Hellenikon Odion پرداخت. از سال ۱۹۶۹ تا ۷۴ در رشته‌ی ethno musicology در پاریس تحصیل کرد. در بازگشت به یونان در مرکز فرهنگی ORA لابراتواری برای سازهای سنتی راه یافت و مدتی پس از آن به نمایندگی از موسیقی یونان فعال بود.

موزیک النی کاریندرو این جمله را به ذهن متبادر می‌کند که آن‌جا که «کلام باز می‌ماند، موسیقی آغاز می‌شود.» بی‌شک ساخته های النی کاریندرو فراتر از موسیقی متن صرف در سینما است. موزیک او روح را می‌نوازد و به جان رسوخ می‌کند. او همچنین برای آخرین ساخته‌ی پیمان معادی در مقام نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی “بمب؛ یک عاشقانه” به تهیه‌کنندگی احسان رسول‌اف که چند روز دیگر در سی و ششمین جشنواره‌ی فیلم فجر در سینماها به نمایش در می‌آید، موسیقی ساخته است. کاریندرو درباره‌ی فیلم معادی این چنین می‌گوید: «فیلمت برداشت مردم دنیا را از ایران تغییر خواهد داد.» موزیک بی‌نظیر فیلم سینمایی “دشت گریان” ساخته‌ی آنجلوپولوس را با هم می‌شنویم:

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا