اخبار تکنولوژی

پیوستن رسمی ۲۰۰۰ کارمند HTC به گوگل با قرارداد ۱٫۱ میلیارد دلاری!!

شرکت گوگل چند روز پیش از رونمایی پیکسل ۲ در رویداد سخت افزاری اکتبر، اعلام کرد که این شرکت برای استخدام حدود ۲۰۰۰ کارمند HTC برای تقویت بخش سخت افزاری خود مبلغ ۱٫۱ میلیارد دلار خواهد پرداخت. چهار ماه پس از آن، گوگل اعلام کرد که آن را تکمیل کرده است. تا پایان با نت نوشت همراه باشید.

گوگل در طول توسعه نسل اول پیکسل و پیکسل ۲ با تکنیسین های بخش سخت افزاری HTC همکاری نزدیکی داشت، اما اکنون که آنها به طور رسمی زیر چتر گوگل کار می کنند، احتمالا حتی طراحی بهتر و قابل اطمینان تری نسبت به آنچه ما در دو سال گذشته دیده ام، در گوشی های جدید این کمپانی شاهد خواهیم بود.

پیوستن رسمی 2000 کارمند HTC به گوگل با قرارداد 1.1 میلیارد دلاری!!
سری پیکسل گوگل

تکنیسین هایی که در حال پیوستن به گوگل هستند، همان هایی هستند که به HTC کمک کرده اند اولین تلفن همراه با قابلیت ۳G را در سال ۲۰۰۵ بسازند، همچنین آنها اولین کسانی بودند که در سال ۲۰۰۷ از صفحه لمسی تمام لمسی در گوشی های هوشمند استفاده کردند. اولین تلفن تمام فلزی Unibody در سال ۲۰۱۳ نیز توسط این گروه ساخته شده است (HTC One M7).

پیوستن رسمی 2000 کارمند HTC به گوگل با قرارداد 1.1 میلیارد دلاری!!
HTC One M7

پیشرفت های سخت افزاری که گوگل از گوشی Pixel تا Pixel 2 صورت داده است، بسیار شگفت آور است. در حالیکه هنوز خیلی زود است که درباره Pixel 3 قضاوتی انجام دهیم، اما می توان امیدوار بود که تکمیل معامله این غول فناوری با HTC قطعا به توسعه گوشی های جدید آن کمک خواهد کرد.

در نهایت، گوگل اعلام کرده که مجوزهای لازم برای گسترش محدوده عملیاتی خود به آسیا را کسب کرده است. این شرکت به طور مشخص از کشور تایوان به عنوان مرکز کلیدی نوآوری و قطب مهندسی بهره می برد و تایپه، پایتخت این کشور اکنون بزرگترین سایت مهندسی گوگل در منطقه آسیا و اقیانوس آرام است.

منبع:  Androidcentral

ارسلان غلامی

ارسلان غلامی هستم. فوق لیسانسم رو رشته فوتونیک دانشگاه شهید بهشتی خوندم و علاقه مند به اخبار تکنولوژی و تازه های علم هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا