اخبار تکنولوژی

چتر هوشمندی که سامسونگ طراحی کرده هوای شما را دارد!

تصورش بسیار جالب است، اینکه درست وقتی در آستانه خروج از درب منزل هستید و قصد رفتن به بیرون را دارید، چتر شما به صدا دربیاید یا اعلام موجودیت کند که:

“آهای، شمایی که داری میری بیرون، احتمالا بارون میاد، منو با خودت ببر!”

نام پروژه ای که توسط تیم مهندسین سامسونگ طراحی شده Opus One است، این چتر یک چتر معمولی نیست! با بلوتوس داخلی اش به گوشی شما متصل شده و هر روز صبح وضعیت آب و هوا را از وبسایت های مرجع قبل از خروج شما از منزل بررسی کرده و در صورتی که نیاز به همراه بردن ان داشته باشید چراغ سبز رنگ چتر برایتان چشمک خواهد زد!

s-aolcdn-com

توانایی های این چتر به همین چشمک زدن خلاصه نمیشود، وقتی زیر باران آن را در دست دارید و یا با در دست گرفتن در حال قدم زدن زیر آفتاب هستید، می توانید روی ویبراتور داخلی دسته حساب کنید چون هر اعلانی که نیازمند مشاهده توسط شما باشد توسط ویبره به شما اعلام خواهد شد.

این چتر در طول یک سال برای استفاده نرمال تنها به یک باتری AAA یا همان نیم قلمی احتیاج دارد. متاسفانه اکنون این چتر جالب و هوشمند تنها در کره و ژاپن در دسترس است و احتمالا به این زودی ها در باقی کشور ها قابل تهیه نخواهد بود.

البته با توجه به هوای مدام ابری لندن و عادت نجیب زادگان آن دیار مبنی بر حمل چتر در قدم زدن های روز مره پیش بینی می شود این کشور یکی از بازار های بسیار عالی برای فروش این تجهیز جالب و هیجان انگیز باشد!

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا