1398-05-30
دانستنی‌های سلامتی

مضرات گوشت خوک از نظر پزشکی ، چرا نباید گوشت خوک بخوریم؟

مضرات گوشت خوک

یکی از مضرات گوشت خوک این است که مانند انواع گوشت قرمز سرشار از کلسترول و چربی بد (LDL) است. اما یافته های جدید خبر می دهد که نوعی بیماری کشنده به نام هپاتیت E در کمین افرادی است که گوشت خوک مصرف می کنند.

با اینکه مضرات گوشت خوک بسیار زیاد است اما مصرف گوشت خوک در بسیاری از کشورها بسیار رایج است. یکی از مضرات گوشت خوک این است که مانند انواع گوشت قرمز سرشار از کلسترول و چربی بد (LDL) است. اما یافته های جدید خبر می دهد که نوعی بیماری کشنده به نام هپاتیت E در کمین افرادی است که گوشت خوک مصرف می کنند. هپاتیت E نوعی التهاب ویروسی است که در پارانشیم کبد رخ می دهد. ویروس این بیماری (HEV) نام دارد که از طرق مختلف از جمله دهان و آب های آلوده منتقل می شود. این بیماری در قاره های آسیا و افریقا شیوع بیشتری داشته است. هپاتیت E به تازگی در چندین کشور از جمله انگلستان از طریق گوشت به خصوص گوشت خوک به راحتی منتقل شده است و جان هزاران نفر را در معرض خطر قرار داده است.

بیشتر بخوانید: فواید گوشت بره و مضرات آن

مضرات گوشت خوک

مضرات گوشت خوک

مضرات گوشت خوک

این بیماری ویروسی از طرق مختلف می تواند وارد بدن یک فرد شده و آن شخص را مبتلا سازد. اما مصرف گوشت خوک موردی است که به تازگی توانسته منبع شیوع این بیماری و از جدیدترین مضرات گوشت خوک باشد. گوشت هایی که به صورت بسته بندی و آماده تهیه می شود و به طور دقیق و سالم تهیه نشده باشد یکی از بهترین منابع گوشت های آلوده می باشند. بیشترین منبع این بیماری شامل فرآورده های گوشت خوک می باشد. همچنین سوسیس و کالباس هایی که از گوشت خوک تهیه شده اند و می تواند منابع هپاتیت E باشند.

بیشتر بخوانید: مضرات گوشت مرغ

صدمات هپاتیت E

هر ساله دویست هزار نفر در انگلستان با ویروس هپاتیت E آلوده شده و بیمار می شوند. علائم این بیماری همانند علائم آنفلوانزا می باشد. حتی دیده شده است که علائم بیماری یرقان نیز همانند این بیماری است. هپاتیت E در وهله نخست می تواند آسیب های بسیار جدی و کشنده ای به کبد وارد کند. کسانی که شرایط کبدی مناسبی ندارند خیلی آسان تر از دیگر افراد در این بیماری به آسیب کبدی دچار می شوند. همچنین زنان باردار با ابتلا به هپاتیت E در معرض خطر بسیار جدی قرار می گیرند.

منابع هپاتیت E

به طور کلی چهار نوع مختلف هپاتیت E وجود دارد. این ویروس بیشتر در کشورهای جهان سوم یا مناطقی که آلودگی های مکرر به خصوص آلودگی های آب دارند مشاهده می شود. محققان اعلام کرده اند حتی گوشت خوک پخته شده نیز می تواند ناقل این ویروس باشد.

بیشتر بخوانید: دل و سنگدان مرغ

منابع:

IFL Science
The Times
World Health Organization
British Liver Trust
The Guardian

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا